Ales kursu / konya -antalya

nidas

Öğrenci
Merhaba, Konya'da ve Antalya'da önerebileceğiniz ALES kursu tavsiyesi rica ediyorum.
Hızlandırılmış kursa katılıp faydasını gören olduysa ayrıca bilgilendirme yapmalarını rica ediyorum.

Antalya için :
karacaya sakın gitme
Murat olabilir(kapalı yolda) ama çok pahalı bence
markantalyanın karşında bir kurs var adını unuttum küçük bir yer ama ark.gitti güzelmiş
cebesoyda sınav ders.falan var sakın gitme

kısacası,antalyada ales kursu aramayın boşuna .murat var o da pahalı.

sueno

Kısıtlanmış Üyelik
Antalya için :
karacaya sakın gitme
Murat olabilir(kapalı yolda) ama çok pahalı bence
markantalyanın karşında bir kurs var adını unuttum küçük bir yer ama ark.gitti güzelmiş
cebesoyda sınav ders.falan var sakın gitme

Merhaba , o markantalyanın karşıısndaki CD (cenap düzgün dersanesi olcak).ben kpss (kepasese :D için bi ara belki çalışıırm diye sormuştum onu ) yani ilginç hakkaten baktığın zaman ,gerçekten sıska mı desem terkedilmiş mi desem bir apartman gibi eğitimle pek alakası olmayan bir yer sanırsın. ama antalyada maşallah herkes iyi diyor (ilginç).

yalnız önce bi forumu kontrol etseniz aceb nasıl olur dedim. yani bu sınava 3 yıl hiç girmedim ama (ilk girdiğimde de 73 filann bilmiyorum öle bişeydi) ...
yani ama girip iyi puan alan arkadaslara baktığınız zaman (yazdıklarına ) aslında dersane değil puanlarını yükselten. düzenli çalışmışlar sadece oda birazcık. neden çünkü bu sınavla bilgi ölçülmüyor aslında.

bir matematik bilimci olarak bu doğrudur diyorum. deneme yapın ..bol bol..soru çözün isterseniz olmaz değil.ayrıca evet murat öyledir. katiyyen de indirim yapmayan ,sanki siz oraya adım atar atmaz sizi daha iyi bir yere ulaştıracak olan başka hiçbir kurumun var olmadığını veya olamayacağını idda eden bir dersane duygusu veriyor insana muhabbetleri :D (ama hoş kızlar oluyo tabi kayıt kabulde bazen) :D

ne istiyorsanız onun için çalışın ,bence başarırsınız :) esen kalın.

- - - Güncellendi - - -

Antalya için :

önce yardımcı olmak için biraz bilgi aktarıp sonra yazdığı bu söz bana baatin hazretleri radiyallahu anhumanın (BAHO yani :D ) şu sözünü hatırlattı :

ben mükemmeliyetçi bir insanım , bir işi ya tam yaparım yada hiç yapmam ,genelde hiç yapmam
:D
not: sadece espri. üstte yorumları alıntılanan üye ile bir ilgisi yoktur. tenzihen bilgisine sunulur

Son düzenleme:

nidas

Öğrenci
Hocam, yaklaşık 10 yıl iş tecrübesi ve 3 yıl öğretim elemanlığı yapmış biri olarak ALES sınavına bağlı bir kadrolaşma sürecim var.Yani sıkıntım SINAVDA AŞIRI PANİK OLMAK ZİRA tek eksiğim puan.Disiplinli ve düzenli çalışan, altyapısı olan biriyim.Evde yaptığım denemelerde 85 'e kadar çıkabildim.Hatta bri ara Antalya Yargı Dershanesine gittim.(Hiç TAVSİYE ETMEM).Oradada 85 'e kadar yükseldim.Şu an ALES'ten 70 almak benim için risk .En az 75-80 şart :((

sueno hahaha :))

o kadar hassas değilim alınmadım yani hatta baya güldüm :))

kastettiğim derhane CD değildi markantalyanın tam karşısında bi yerdi geçerken bakarım .

Antalyada evde çalışmak en sağlamı

sueno

Kısıtlanmış Üyelik
sueno hahaha :))

o kadar hassas değilim alınmadım yani hatta baya güldüm :))

kastettiğim derhane CD değildi markantalyanın tam karşısında bi yerdi geçerken bakarım .

Antalyada evde çalışmak en sağlamı

HEHE :D :D iyi sevindimmm ,eğlenceliysen ben gibi tttanışmak isterdimm :D (hhee nickin de sevimliymiş , antalya için mi yazdın çok garip uygulamaları vardı onların o akbil işlemlerini yapanlar çok molla oluyodu onu hatırlıyorum) :D :D (ama ben istanbuldayyım şu anda antalyada 15 yıl filan oturdukk)
yaf markantalyanın karşısı olmuyor hkkaten CD , yani bilmem gene yanlış anlamassın umarım ,şimdi efendim yolu gösterince sağını solunu karıştıran elemanlar çok gördük de. (valla ciddiyim sağ tarafa dön dedim sol tarafa gitti eleman :D )

ama şimdi karşıısnda ne vardı ki markantalyanın , bi eski turgut reis dersaneleri (fem olmuştu sanırım bilmiyorum) bide başka ..sınav dersanesi var ,başkada eğitim kurumu denecek bir yer yok yani.

o dediğin de çok doğru

EĞER :

** evde sessiz ortamınız
** uygun sıcaklıkta
** bide sağlıklı yemek ...

bu zorunlu ihtiyaclarınız karşılanıyorsa, gerçekten evde çalışmak en kıralı ...ZZZZÜPER ! :D

mm, bu arada ben cerrahpaşadaydımmm projeyi hazırlıyorum nerdeyse artık. ya hoca iyi güzel ama , sanırım bir onkolog hocaya gitsen daha iyi olur. dedi
yemek yedim personel kantininde orijinaldi.

ya o değilde ,nickimi banlamış sebepsiz bir eleman ... rezil olmazmısın bakalım sen sonunda merak ediyorum. SEBEP BELİRTEMEMEMİŞ BİR ZAVALLI!

NNazmi abii valla benim sabrım tükeniyor bilgin olsun!!!..

- - - Güncellendi - - -

buda banlanırsa artk onay alana kadar bişey yapmayı planlamıyorum ama onay geldikten sonra yapacağım ilk İŞ birini veya birilerini rezil etmeye çalışmakk...

- - - Güncellendi - - -

Hocam, yaklaşık 10 yıl iş tecrübesi ve 3 yıl öğretim elemanlığı yapmış biri olarak ALES sınavına bağlı bir kadrolaşma sürecim var.Yani sıkıntım SINAVDA AŞIRI PANİK OLMAK ZİRA tek eksiğim puan.Disiplinli ve düzenli çalışan, altyapısı olan biriyim.Evde yaptığım denemelerde 85 'e kadar çıkabildim.Hatta bri ara Antalya Yargı Dershanesine gittim.(Hiç TAVSİYE ETMEM).Oradada 85 'e kadar yükseldim.Şu an ALES'ten 70 almak benim için risk .En az 75-80 şart :((

ALESE HİÇBİR ÇALIŞMA YAPMADIM. kpsss ye de öyle ,sadece bağımsız fen çalışmaları yapıyorum ben.
yani sorunuzu ben cevaplayamam. dediğim gibi forumda bu sınavdan yüksek alan arkadaslarımız bulunuyor. matematikçiler yüksektir. ben tc de bu tarz sınavlar ile , bilimsel çalışmalar arasındakiş korelasyonu çok zayıf buluyorum.

dolaysıyla hiç bakmadım. haddizatında herhangi bir olanağım da olmadığından gecikmeler yaşandı. ama heralde çok fazla gecikmeyecektir. size diyeceğim yine
neye çalışmak istiyorsanız onu yapın. ben bilime meraklıyım. onu yapıyorum.vd başarılı olduğuma inanıyorum. bikaç alanında uzman (profesor ile de görüştüm zaten olumsuz herhangi birşey yok,demekki iyi) sınav kötüdür ,yada saçmadır demiyorum. farklı dedim sadece.
kolaygelsin. başarılar.

Son düzenleme: