Ales - Karekök Yayınları, Matematik 0

Aylin Kayalı

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Yabancı dil alanından bölüm okuudğum için tahmin edersiniz ki matematiğim 0. Yüksek lisans için istediğim alanda bazı üniversiteler ales-sözel bazı üniversiteler ise ales-eşit ağırlık kabul ediyor. Geçen gün Pegem Akademi'nin 2017 konu anlatımlı, sözel öğrenciler için ALES aldım. Ama inanın matematik sorularında çok zorlandım. Çünkü işin mantığını kavrayamıyorum. Kitap çözümlü fakat tane tane bu, bu yüzden demiyor. Benim motivasyonum iyice düştü. Sizce na yapmalıyım? bu kitaba en azından şuanlık devam edemem. İnternetten araştırdım Karekök yayınlarının, Matematik 0 kitabını buldum. sanırım YGS için bir kitap ama konular Ales mat1 ile aynı gibi. Sizce faydasını görür müyüm, o kitaptan başlasam. Çok çalışmaya hazırım. Yeterki pratik bir şekilde pıtır pıtır soru çözeyim. Kasım ayı için Ales puanı hedefim 80.

Teşekkürler.

A

Akademik Forum

Guest
Karakökten cok yararlanabileceginizi dusunuyorum. Biraz kolay gelebilir ama sizi sıkmadan ilerler konu konu pegemden sorulara bakarsınız. Pegemin yayınları piyasanın geneline göre daha zor sorular hazırladığından kendinizi kötü hissetmeyin.
Bence sözeli de ihmal etmeyin hızlı okuma alıştırmaları yapın. Başarılar dilerim.

A

Akademik Forum

Guest
faydasını görürsün ama malum 20 senede verilmiyen bilgi yani tavsiyem belli başlı konular seç o konulardan soru kaçırmamaya çalış derim hocam

elkmuh46

Öğrenci
acizane tavsiyem bu işin kurdu olmuş bi sayısalcı arkadaşından rica et mühendislik-mimarlık okuduysa daha efdaldir işin cinliğini öğretir zaman kazandırır.sana 15-20 günde biraz pratik göstersin.şimdi başlasan bayrama kdar epey yol alırsın.aksi takdirde tek başına kitaptan zor olacagını düşünüyorum.zor olmasının sebebi konu zor olduğu için değil temelin olmadığı için.yoksa alesteki matematik soruları(cebir kısmından bahsediyorum)%80i tmele dayalı ortaöğretim lise dengi sorular.başarılar şimdiden