Akdeniz Üniversitesi Dil Eğitimi Kalitesi

forward

Öğrenci
boğaziçi ve odtüden sonra akdeniz üniversitesini yazmayı düşünüyorum. şu ana kadar hakkında hep iyi şeyler duydum akdenizde eğitim almış olanlar bilgi verebilirler mi?

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar Akdenizi yazmayı düşünenler öyp puanlarını da söylerlerse, biz de şansımız olup olmadığını görürüz.

bircan48

Öğrenci
Arkadaşlar konaklama sıkıntısı olurmu?akdenz ünv.yakınlarında yürüme mesafesiyle ev.vs.bulunablr mi

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar konaklama sıkıntısı olurmu?akdenz ünv.yakınlarında yürüme mesafesiyle ev.vs.bulunablr mi

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici

- - - Güncellendi - - -

Bugün bu sorduğunuz sorular ile ilgili geniş kapsamlı bir anket yapıyoruz sonuçları pazartesi öğleden sonra ileteceğiz: http://www.akademikpersonel.org/oyp...-oyp-dil-merkezleri-degerlendirme-anketi.html

A

Akademik Forum

Guest
Akdeniz üniversitesine dil eğitimi için gidecekseniz rahatlıkla apart ev kiralık bulabilirsiniz kültür mahallesinde ,eğitim kalitesine gelince sınıf olarak iyi organize olmanız gerekmekte ne kadar nasıl tez çözeceğiniz pearson a mı yoksa yds ye m hazırlanacağınız konusunda ,aksi taktirde sınıf ikiye bölününce pek te yararlı olmuyor ,hocalarda özverili

emrahozaras

Öğrenci
kesinlikle yazın, hocalar özverili, başta bir eğitim planları olsa dahi buna sınıfların isteği doğrultusunda ekleme çıkarma yapabiliyorlar, 4 dil becerisini temel alan bir eğitim sistemleri var fakat YDS yaklaşmaya başladığında daha çok sınav ağırlıklı bir hale dönüyor, özellikle son bir ayınızı denemelerle geçiriyorsunuz. toplamda sanırım 60 kişi civarındaydık ve seviyeye göre 5 sınıfa bölündük, bizim sınıftan 65'in altında alan olmadı diğer sınıflardan da şimdilik 1 kişi duydum yalnızca. eğitim sonrası puanımı 56'dan 81'e çıkardım ve bunu neredeyse sadece okuldaki eğitimimle yaptım-denemeleri saymazsak .) eğitim öncesi 30 küsür aldıklarını söyleyen arkadaşlarımın çoğu 70 civarı puanlar aldılar. yönetim, hocalar ve materyeller 10 üzerinden 8-9 alır nitelikte. sıkı program, sıcak bir okul atmosferi ve sosyal aktiviteler beni oldukça memnun etti. tercih edeceklere şimdiden başarılar, pişman olacağınızı sanmıyorum..

Arkadaşlar ben Antalya'da yaşadığım için ilk tercihim Akdeniz oldu. Son YDS ile ÖYP puanım 80.78 oldu umarım Akdeniz olur. Sizler kaç puanla Akdenizi tercih edeceksiniz. Şansım var mı merak ediyorum açıkçası.

drhirtuser

Öğrenci
kesinlikle yazın, hocalar özverili, başta bir eğitim planları olsa dahi buna sınıfların isteği doğrultusunda ekleme çıkarma yapabiliyorlar, 4 dil becerisini temel alan bir eğitim sistemleri var fakat YDS yaklaşmaya başladığında daha çok sınav ağırlıklı bir hale dönüyor, özellikle son bir ayınızı denemelerle geçiriyorsunuz. toplamda sanırım 60 kişi civarındaydık ve seviyeye göre 5 sınıfa bölündük, bizim sınıftan 65'in altında alan olmadı diğer sınıflardan da şimdilik 1 kişi duydum yalnızca. eğitim sonrası puanımı 56'dan 81'e çıkardım ve bunu neredeyse sadece okuldaki eğitimimle yaptım-denemeleri saymazsak .) eğitim öncesi 30 küsür aldıklarını söyleyen arkadaşlarımın çoğu 70 civarı puanlar aldılar. yönetim, hocalar ve materyeller 10 üzerinden 8-9 alır nitelikte. sıkı program, sıcak bir okul atmosferi ve sosyal aktiviteler beni oldukça memnun etti. tercih edeceklere şimdiden başarılar, pişman olacağınızı sanmıyorum..
Devamsizlik nasil kasiyolarmi fazla hocam?

lili

Öğrenci
Hangi bolumu yazacaksiniz? Bnm oyp puanim 75,ben de akdenizde temel tip bilimi yazicam (daha once yaklasik olarak 74 diye hesaplamistim ancak okul puanimi net ogrendim yeniden hesapladim)

gs266

Öğrenci

- - - Güncellendi - - -

okula yakın ev bulursun sıkıntı değil hatta okula yakın olmasa olur okulun önüne kadar gidersin ulaşım sıkıntısı olmaz kampüs kapısına kadar, fakat kampüs içi ulaşım diye bir şey neredeyse yok. okulun içi ulaşım tam bir rezalet kocaman kampus fakat 1 tane otobus okul içine giriyor, hatta bazen okul içindeki duraklarda bekleyenleri bile almadan geçtiği oluyor. evi okula yakın bulup yürümek mantıklı gibi duruyor. yada yüzüncü yıl da meltem bulvarı civarıdan ev bulursan hem yürüme sansın olur hemde okula giren otobus oradan geçiyor ulaşım rahat olabilir.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar ben Antalya'da yaşadığım için ilk tercihim Akdeniz oldu. Son YDS ile ÖYP puanım 80.78 oldu umarım Akdeniz olur. Sizler kaç puanla Akdenizi tercih edeceksiniz. Şansım var mı merak ediyorum açıkçası.

hocam hangi bölümü tercih edeceğine göre değişir durum, ben eltrk eltrnk muh tercih edicem 83 öyp var ve açılırsa bile çok zor olması

fevziakbulut

Öğrenci
Arkadaşlar kendi başınıza birşeyler yapacağınıza inanıyorsanız yazın. Yoksa hayal kırıklığına uğrayablirsiniz. ben şuanda eğitim alıyorum yds ye yönelik pekte memnun değilim. konaklamaya gelince çok rahat apartlar bulabilirsiniz 600-800 arasına antalyada ev sıkıntısı yaşamazsınız.bide yaz ayına denk geleceğiniz için sıcaklarında farkında olarak gelin.

Diğer yerleri bilmiyorum ama ben akdenizde verilen eğitimden memnun kalmadım.

zer03

Öğrenci
Arkadaşlar kendi başınıza birşeyler yapacağınıza inanıyorsanız yazın. Yoksa hayal kırıklığına uğrayablirsiniz. ben şuanda eğitim alıyorum yds ye yönelik pekte memnun değilim. konaklamaya gelince çok rahat apartlar bulabilirsiniz 600-800 arasına antalyada ev sıkıntısı yaşamazsınız.bide yaz ayına denk geleceğiniz için sıcaklarında farkında olarak gelin.

hocam devamsızlık konusunda sıkıntı yapıyorlarmı . Kurs saatleri kaçla kaç arası acaba ?

qpuro

Kısıtlanmış Üyelik

Hocam zaten dil kurslarında bildiğim kadarıyla YDS'ye yönelik eğitim verilmiyor. Dokuz Eylül ile görüşmüştüm bu konuyu, seviyelere göre ayırıp genel İngilizce eğitimi verdiklerini söylemişlerdi. Genel İngilizce eğitimi dedikleri de üniversitelerin hazırlık sınıflarında verilen eğitim ile aynı. Ancak olgun insanlara eğitim verdikleri için biraz daha zorlayabilirler, etkinlikleri arttırabilirler ama değişen pek birşey olmaz diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest

Sayın FevziAkbulut Hocam,
Memnun kalmadım demişsiniz. Genelde Akdeniz hakkında hep olumlu şeyler okumuştum bu yüzden bir kaç tane ayrıntılı soru sormak isterim. (Vaktiniz olur da cevaplarsanız çok sevinirim)
1. Derse giren hocalar sık sık değişiyor mu?(ben kısa dönemli bir kursta adaptasyon sorunu yaşabilirim bu durumda.)
2. Hocalar anlamadığınızda sorularınızı cevaplıyorlar mı?(Çekingenim biraz)
3. Ben sormuştum. 750 saatin 450si gibi YDS içerikli. Bu yarısından fazla. Siz acaba daha fazla mı genel ingilizce istediğiniz için mi memmnun değilsiniz?
4. Akdeniz’deki kadar çok kaynak veren başka yer yok diye çıkmış anket sonuçlarında. Bu dönem farklı mı oldu uygulama?
5. Başka şehirlerde YDS için ek kursa gitmiş herkes. Siz de gidiyor musunuz?
6. 65’i geçemeyeceğinizi düşünüyorsunuz? Grup seviyeniz ne?
Cevaplarınız için şimdiden tekrar çok teşekkür ederim hocam.