Akademik Kadrolara Posta İle Yapılan Başvurular

burakademik

Öğrenci
Araştırma görevlisi ilanları için Hangi kargo şirketi ile yolluyorsunuz belgeleri? Ptt ile mi yoksa başka kargo şirketiyle mi? Belgeler mesai saati dışında giderse üniversiteye sıkıntı olur mu?

A

Akademik Forum

Guest
Hocam ben ptt ile de mng kargo ile de yolluyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım 2 güne gidiyor zaten mesai saatleri dışında dağıtım yapılmaz diye biliyorum.

nutritionist

Öğrenci
Hocam ben ptt daha yavaş olduğu için yurtiçi kargo ile yolladım. ulaştığında mesaj isteme hakkınız var zaten her kargo şirketinde. Üniversite mesaisi dışında gitme ihtimali çok az zaten kargo şirketleri de yanılmıyorsam 6'ya kadr dağıtım yapıyor.

A

Akademik Forum

Guest
ptt yavaş değil aslında 2 güne ulaştırıyor 1 günde ulaşmasını istiyorsan yurtiçi kargo mng ve ptt iki günde ulaştırıyor genelde. ptt fiyat olarak daha uygun 7-8 tl alınıyor. çok ta fark yok hangisiyle yollarsan yolla hocam.

anarşik

Öğrenci
Cumartesi İstanbul'dan verdim PTT postaya, Salı'ya kadar Çankırı'ya ulaştıramamışlar. Onluk listede ilk sırada olacaktım, güzel olacaktı, olmadı. İlla kargoyla göndermek gerek!

bigthunder

Doçent
vakit uzunsa ptt kargo az ise mng ya da oraya ulaşabilecekleri en hızlı olanı seçiyorum kimilerinde şube olmaz mesela haftada bir gün teslimat yaparlar önceden bunları sormakta fayda var

A

Akademik Forum

Guest
Ben hep ptt ile yolluyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım en batıda sayılacak yerdeyim Türkiye'nin en doğusuna güneyine kuzeyine defalarca yolladım hep max. iki güne ulaştı herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

A

Akademik Forum

Guest
PTT'nin APS (Acele Posta Servisi) isimli bir "hizmeti" var. Yukarda yazan arkadaş gibi zamanında postamı iletmediği için listeye giremedim. Bu durumda olan başka arkadaşlar da varsa buna karşı bir şeyler yapılmalı. Yapamayacaklarsa bu işi bıraksınlar.
Kesinlikle PTT'yi tavsiye etmiyorum. Haklarında yasal işlem de yapılabilmeli.

scienziato

Öğrenci
PTT'nin APS (Acele Posta Servisi) isimli bir "hizmeti" var. Yukarda yazan arkadaş gibi zamanında postamı iletmediği için listeye giremedim. Bu durumda olan başka arkadaşlar da varsa buna karşı bir şeyler yapılmalı. Yapamayacaklarsa bu işi bıraksınlar.
Kesinlikle PTT'yi tavsiye etmiyorum. Haklarında yasal işlem de yapılabilmeli.

benimde şöyle birşey olmuştu. ptt suçlu denilmez ama bir üni.ye başvurumda başvuru evrakım verdiğim birime değil üni.nin genel gelen evrakına teslim edilmiş.bölümü arayıp soruyorum gelmedi diyor. ptt yi arıyorum iletildi diyor. ardından sınav günü evrakımın bölüme iletildiğini bölüm sekreteri arayıp söylüyor. ve hala beni sınava almıyorlar.üstelik puanım sınav sıralamasına girmesine rağmen. üni. nin kendi içindeki postasını da ben kontrol edecek değilim ya. arkadaşlar bunu da yapan tr nin en bilindik üni.lerinden biri. hakkım yendi o çok açık. ben gidip dilekçe ile başvurumu yapsam sınav iptal edilebilirdi. ama uğraşmadım çünkü oraya beni almalarının ihtimali çok çok düşüktü. ama yinede çok büyük haksızlık ve ptt neden öyle başka bir birime teslim etti anlamış değilim. hadi yanlış birime gitti orası niye bölüme göndermiyor evrakı onu da hiç anlamış değillim. yani anlayacağınız işler güçler :02.47-tranquillity:

- - - Güncellendi - - -

benimde şöyle birşey olmuştu. ptt suçlu denilmez ama bir üni.ye başvurumda başvuru evrakım verdiğim birime değil üni.nin genel gelen evrakına teslim edilmiş.bölümü arayıp soruyorum gelmedi diyor. ptt yi arıyorum iletildi diyor. ardından sınav günü evrakımın bölüme iletildiğini bölüm sekreteri arayıp söylüyor. ve hala beni sınava almıyorlar.üstelik puanım sınav sıralamasına girmesine rağmen. üni. nin kendi içindeki postasını da ben kontrol edecek değilim ya. arkadaşlar bunu da yapan tr nin en bilindik üni.lerinden biri. hakkım yendi o çok açık. ben gidip dilekçe ile başvurumu yapsam sınav iptal edilebilirdi. ama uğraşmadım çünkü oraya beni almalarının ihtimali çok çok düşüktü. ama yinede çok büyük haksızlık ve ptt neden öyle başka bir birime teslim etti anlamış değilim. hadi yanlış birime gitti orası niye bölüme göndermiyor evrakı onu da hiç anlamış değillim. yani anlayacağınız işler güçler :02.47-tranquillity:

bu yüzden kesinlikle başvuru tarihinde son 2-3 güne kalmayın ve mutlaka kargo ile gönderin. tahmini sürede ya da size mesaj geldiğinde mutlaka bölümü arayın evraklar ulaştı mı ayrıca EKSİK evrak var mı diye.bazen olmaz demeyin gerçekten eksik evrak olabiliyor. bu da başıma geldi ondan söylüyorum. hemde 2 kez. birinde ben kendim sonradan farkedim hemen eksik evrakı göndermiştim.birinde de üni.beni arayıp istemişti (ne üni.ler var :) )

TheLabarna

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bu konuda önemli birkaç sorum olacak. Büyük bir zarf içerisine istenen dosyaları koyup kargolayacağım. Zarfın üzerine birşey yazmam gerekiyor mu ? Ayrıca Kargo paketinin üzerinde yazması gereken bir şey var mı ?

ahmedoff

Profesör
Merhaba arkadaşlar. Bu konuda önemli birkaç sorum olacak. Büyük bir zarf içerisine istenen dosyaları koyup kargolayacağım. Zarfın üzerine birşey yazmam gerekiyor mu ? Ayrıca Kargo paketinin üzerinde yazması gereken bir şey var mı ?

İsminizi, iletişim bilgilerinizi ve başvurduğunuz birimin ismini yazmanız yeterli olur.

MaxPayne

Öğrenci
Merhaba, bu konuyla ilgili lakin farklı bir soru sormak istiyorum. Başvurularda bu belgeleri hangi birime gönderiyoruz, personel daire başkanlıklarına mı yoksa fakülteye/birime mi? Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim, daha önce posta ile başvuru yapmamıştım.

zokreb

Öğrenci
Merhaba, bu konuyla ilgili lakin farklı bir soru sormak istiyorum. Başvurularda bu belgeleri hangi birime gönderiyoruz, personel daire başkanlıklarına mı yoksa fakülteye/birime mi? Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim, daha önce posta ile başvuru yapmamıştım.

merhaba, ben de aynı konuyu merak etmekteyim ilk defa posta ile başvuru yapacağım. Adres olarak nereyi yazmalıyım?

m.ay

Öğrenci
merhaba, ben de aynı konuyu merak etmekteyim ilk defa posta ile başvuru yapacağım. Adres olarak nereyi yazmalıyım?

Merhaba. Resmi Gazete'de yayınlanan ilanda adres de yazılıdır. Ya fakültenin ya rektörlüğün ya yüksekokulun adresini verirler (açılan kadroya göre). Oraya gönderilmeli başvuru evrakı.