Akademik Kadrodan M.E.B'e Geçiş

elifkare

Öğrenci
- - - Güncellendi - - -

günaydın arkadaşlar,3 sene meb'de rehber öğretmenlik yaptıktan sonra muvafakatla üniversiteye geçtim.tekrar meb'e dönme şansım var mı?yönetmeliği de okudum fakat pek çok terimi unuttuğum için pek bir şey anlamadım ne yalan söyleyeyim...

Son düzenleme:
hocam merak ettim özel değilse, neden tekrar MEB 'e geçmek istiyorsunuz..

- - - Güncellendi - - -

Bende maaşların azlığından dolayı yardımcı doçent kadrosundan vazgeçtim ya hastahaneye ya da MEB 'e geçmek istiyorum da..

denizzznehir

Öğrenci
merhabalar, meb şubat atamaları için kontenjanları açıkladı, ve kurumlar arası geçişte olacak ( çok az sayıda)
''-Resmî kurumlarda öğretmen unvanlı kadrolarda adaylığı kaldırılmış olmak kaydıyla; görevlerinden ayrılanlar, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına geçerek halen öğretmen olarak görev yapanlar veya başka unvanda görev yapanlar ile Devlet üniversitelerinde en az iki yıl süreyle öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, uzman ve araştırma görevlisi olarak hâlen çalışmakta olanlar ile bu unvanlarda en az iki yıl çalıştıktan sonra bu görevlerinden ayrılmış olanlar hizmet sürelerine göre öğretmenliğe atanmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir. .....................................................................................................................................
Bu kapsamda başvuruda bulunacaklarda; 40 yaşından gün almamış olmak, KPSS sınavına katılmak ve pedagojik formasyon belgesine sahip olmak şartları aranmayacaktır. ''
şeklinde belirtilmiş mebe geçmeyi düşünen var mı?

- - - Güncellendi - - -

mebe geçmeyi düşünen kimse yok mu???

soozecage

Öğrenci
merhabalar, meb şubat atamaları için kontenjanları açıkladı, ve kurumlar arası geçişte olacak ( çok az sayıda)
''-Resmî kurumlarda öğretmen unvanlı kadrolarda adaylığı kaldırılmış olmak kaydıyla; görevlerinden ayrılanlar, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına geçerek halen öğretmen olarak görev yapanlar veya başka unvanda görev yapanlar ile Devlet üniversitelerinde en az iki yıl süreyle öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, uzman ve araştırma görevlisi olarak hâlen çalışmakta olanlar ile bu unvanlarda en az iki yıl çalıştıktan sonra bu görevlerinden ayrılmış olanlar hizmet sürelerine göre öğretmenliğe atanmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir. .....................................................................................................................................
Bu kapsamda başvuruda bulunacaklarda; 40 yaşından gün almamış olmak, KPSS sınavına katılmak ve pedagojik formasyon belgesine sahip olmak şartları aranmayacaktır. ''
şeklinde belirtilmiş mebe geçmeyi düşünen var mı?

- - - Güncellendi - - -

mebe geçmeyi düşünen kimse yok mu???

bakanlığı ya da büyük bir ilin özlük bölümünü arayarak öğrenebilirsiniz. Daha önce öğretmenlik yapıp stajyerliği kalkanlar geçebiliyor, hiç öğretmenlik yapmayıp unv okutman öğretim görevlisi vs. olanlar da geçebiliyor ben de sormuştum daha önce zaten gecemiyorsanız milli eğitimde sayfanız acılmaz ve basvuru yapamazsınız her halükarda milli eğitime gideceğinize göre ordan net bilgiyi öğrenebilirsiniz. Ancak ÜNV. HARİCİNDE baska bir kurumdan milli eğitime geçiş tamamen kaldırıldı. ÜNV. okutman vs. olanlar kendilerine yer bulurlarsa başka kurumlara da gecebilirler, bu konuda da bir sıkıntı yok.

ERMAN

Öğrenci
Ben de 10 aylik 33 a arastirma gorevlisiyim ve ogretmen alimlarina basvurmak istiyorum kpss 10 puanimda mevcut acaba muvafakat almadan basvuru yapip tercihimin olup olmayacagi belli degil ve insallah tercihim gelirse bundan sonra kurumumu bilgilendirsem olur mu? Malum kurumu once bilgilendirirsem yani muvafakat alirsam ve tercihim gelmezse bu sorun teskil edebilir benim acimdan bu konuda bilgisi olan arkadaslarin yardimini bekliyorum kolay gelsin....

unı46

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, Ben öyp Aralık yerleştirmesinde yerleştim, atamam henüz yapılmadı,beklemedeyiz. Bugün itibariyle MEB öğretmen atamalarıda başlamış durumda , ben şu an çalıştıgım kurumdan kesin olarak ayrılmak istediğimden öyp de cıkacak atanamama ihtimalini göz önünde bulundurarak meb öğretmen atama tercihi yapmayı düşünüyorum.

Ancak MEB e atanıp göreve başlamazsam ve (meb için 15 günlük başlama sürecinde) o sürecte öyp ye atamam yapılırsa bu durum öyp için bir sıkınıtı oluşturur mu?
(meb e Ataması yapılıp göreve başlamayanlar devlette 1 yıl süreyle kadrolu çalışamazlar maddesi kafama takıldıgından tereddütteyim) ,1 yıllık ceza öyp yi etkiler mi ? yardımcı olursanız sevınırım.

toprak39

Öğrenci
hocam bu konu ile alakalı son durum nedir ben Türk Dili Okutmanıyım şu an için düşünmüyorum ama böyle bir geçiş hakkımız var mı en azından onu öğrenmek istiyorum bu konuda yayınlanan en sonki kılavuza nereden ulaşabilirim.

blue_183

Öğrenci
Merhabalar Arkadaşlar;
Yukarıda yazılmış bazı şeyler ama hala netlik yok. Konuyla ilgili bir sorum olacak.Lütfen yardımcı olun. Üniversite kadrosundan Meb'e geçiş hala var mı yok mu? Var ise ne yapmam gerekiyor. Durumum şöyle; kendim 2,5 yıldır Arş. Gör. olarak çalışıyorum. Eğitim fakültesi mezunuyum ama farklı bir fakültede görev yapıyorum. Yüksek lisansımı bitirdim.Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim. Acil lazım..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhabalar Arkadaşlar;
Yukarıda yazılmış bazı şeyler ama hala netlik yok. Konuyla ilgili bir sorum olacak.Lütfen yardımcı olun. Üniversite kadrosundan Meb'e geçiş hala var mı yok mu? Var ise ne yapmam gerekiyor. Durumum şöyle; kendim 2,5 yıldır Arş. Gör. olarak çalışıyorum. Eğitim fakültesi mezunuyum ama farklı bir fakültede görev yapıyorum. Yüksek lisansımı bitirdim.Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim. Acil lazım..
Merhaba MEB kurumlararası geçiş kılavuzunun yayınlanmasını bekleyerek ona başvuracaksınız.

A

aslıkocaeeli

Guest
kurumlar arası geçiş

aile sosyal politikalar bakanlığına öğretmen kadrosunda adanıp adaylığı kalktığında bu grup da araştırma görevlileri gibi meb e geçiş yapabiliyor mu ?

kaolinn

Öğrenci
merhabalar....
öyp liyim fakat dil puanımı henüz 65 yapamadığım için şubatta kadrom yanıyor. bugün beni akademik özlükten aradılar ve başarısızlık durumunda memuriyete geçişimizin olabileceğini bunu araştırmam gerektiğini söylediler.
Benim bildiğim kadarıyla yüksek lisans eğitimi sırasında ki başarısızlıkta olabiliyor bu ama acaba dil eğitiminde de böyle bir madde var mı? ve bununla ilgili ayrıntılı bilgiye nerden ulaşabilirim?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
merhabalar....
öyp liyim fakat dil puanımı henüz 65 yapamadığım için şubatta kadrom yanıyor. bugün beni akademik özlükten aradılar ve başarısızlık durumunda memuriyete geçişimizin olabileceğini bunu araştırmam gerektiğini söylediler.
Benim bildiğim kadarıyla yüksek lisans eğitimi sırasında ki başarısızlıkta olabiliyor bu ama acaba dil eğitiminde de böyle bir madde var mı? ve bununla ilgili ayrıntılı bilgiye nerden ulaşabilirim?
YÖK bilgi edinmeden Bilgi Edinme - Yükseköğretim Kurulu ulabilirsiniz detaylı bilgiye, ayrıca bir de geçmek istediğiniz kurumlar ile görüşmeniz lazım.

A

Akademik Forum

Guest
Merhabalar, bir MYO da öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım. Daha öncesinde MEB de öğretmen olarak 4 yıl çalıştım. Tekrar öğretmen olarak atanmak istiyorum. Galiba açıktan atama ve kurumlararası yeniden atama ile başvuru yapabiliyorum. Kurumlararası yeniden atamada üniversite muvafakat vermiyor. Açıktan atamaya başvuru yapabilmek için önceden istifa etmem gerekir mi yoksa başvuru sonuçları belli olduktan sonra hemen istifa edip MEB de başlayabilir miyim? Bir de MEB ataması belli olduktan sonra üniversiteden ilişik kesip MEB e başlamak için bir süre sınırı var mı? Durum çok acil cevaplarınızı bekliyorum.

ern13

Öğrenci
Değerli hocalarım merhaba
ben şuan yüksek lisans tez aşamasındayım.ales 78, 4 yıl iş deneyimim var fakat sgk gün sayım 240 gün.ücretli öğretmenlik ve hem eğitmenliği.diğer 2 yıl da resmi kulüplerde antrenörlük.(resmi yazıyla belgelenebilir.)myo larına kadro başvurusu yapabilirmiyim.bilgi verirseniz sevinirim
teşekkürler.

S

selim06

Guest
Merhabalar, bir MYO da öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım. Daha öncesinde MEB de öğretmen olarak 4 yıl çalıştım. Tekrar öğretmen olarak atanmak istiyorum. Galiba açıktan atama ve kurumlararası yeniden atama ile başvuru yapabiliyorum. Kurumlararası yeniden atamada üniversite muvafakat vermiyor. Açıktan atamaya başvuru yapabilmek için önceden istifa etmem gerekir mi yoksa başvuru sonuçları belli olduktan sonra hemen istifa edip MEB de başlayabilir miyim? Bir de MEB ataması belli olduktan sonra üniversiteden ilişik kesip MEB e başlamak için bir süre sınırı var mı? Durum çok acil cevaplarınızı bekliyorum.

Merhabalar benim durumun da bu arkadaşın durumuna benziyor. Nedense bu rektörler muvafakat işine yanaşmıyor. Ben de ocak ayında yapılacak 15 bin atamada açıktan atama kadrosu olursa başvuru yapacağım. Tek sorun açıktan atamaya başvuru için ne zaman istifa etmiş olmam lazım ve Atama hakkı kazanırsam meb de 15 gün içinde mi göreve başlamam lazım yoksa bu süre uzatılabilir mi? Cevabınız benim için çok önemli...