A.İ.İ.T, Türk Dili ve İngilizce Zorunlu Derslerinin Kaldırılması

anaut

Öğrenci
merhaba sayın hocam ben bir devlet üniversitesinde okutmanım şimdi bu yeni yök kanun tasarısında rtak zorunlu dersler olan A.İ.İ.T, TÜRK DİLİ VE İNGİLİZCE derslerinin kaldırılma durumu var. eğer kaldırılırsa bize ne yaparlar gönderirler mi yoksa başka yöne mi yönlendirirler? bir de eğer gönderirlerse haklarımız nasıl yani bir hak iddia edebilir miyiz? ayrıca şu an en az 2000 okutman var bunların çoğu evli barklı insanlar kolay mı sizce gönderme durumları. şimdiden tşk ederim...

aDNA

Profesör
Hocam göndermezler, başka birimlerde kullanırlar. Okutmana ihtiyaç sadece zorunlu derslerle sınırlı değil. Meraklanmayın...

anaut

Öğrenci
çok sağolun ya bu haber beni üzmüştü şimdi rahatladım nazmi hocam. bende tahmin ediyordu yani açarlar atıyorum modern türkiye tarihi veya vatandaşlık dersi gibi dersler bizde gireriz oralarda dimi.

- - - Güncellendi - - -

tahmin ettiğim gibi olur değil mi hocam başka dersler açılır onlara gireriz.

erzade

Öğrenci
acaba yeni okutman alımı olur mu? Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde yüksel lisans yapıyorum. Ben bu işten bir şey anlamıyorum hocalarım. Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun.

anaut

Öğrenci
vahdet hocam şu an mevcut 5000 civarındaki okutman var yeni yök yasa tasarısında okutman ünvanı kaldırılmış durumda bu kişilere ne olacak bunların iş durumu hakkında sıkıntı olmaz dimi. bunların kadrosu neye dönüştürülecek.

Mr December

Baş Editör
vahdet hocam şu an mevcut 5000 civarındaki okutman var yeni yök yasa tasarısında okutman ünvanı kaldırılmış durumda bu kişilere ne olacak bunların iş durumu hakkında sıkıntı olmaz dimi. bunların kadrosu neye dönüştürülecek.

Zamanla göreceğiz. Şu an yorumlamak mümkün değil o hiçbir işe yaramayan taslağı.