65 Altı Dil Puanıyla ÖYP'yi Kazanıp Şimdi 65'i Geçenler Ne Yapmalı?

niccoli

Öğrenci
nazmi hocam biz şimdi marmaraya geri dönmicez zaten oraylada böle konustuk.kadromun oldugu ünide beni itüye y.l eğitimi için görevlendirme ile yollayacak itüye..bu durumda marmara bu öğrenci gelmio die yök e bildirse bile ben başıboş gezmediğimi ve okulumun beni itüye görevlendirdiğini gösterebilirim.yani bi boşluk yok

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
nazmi hocam şimdi marmara diyoki ben yök e bildiririm diyo bu öğrenc gelmio gbilerinden..eğer gönderirse yök bana benim yabancı dil eğitimine gitmeden önce imzaladıgım seneti ödetir mi..ben noter onaylı sözleşmemi gümüşhaneye göndermiştim.bunu yürülüğe sokacak olanda gümüşhane..ama bana yabancı dili bırak itüye git diyende gümüşhane.

nazmi hocam biz şimdi marmaraya geri dönmicez zaten oraylada böle konustuk.kadromun oldugu ünide beni itüye y.l eğitimi için görevlendirme ile yollayacak itüye..bu durumda marmara bu öğrenci gelmio die yök e bildirse bile ben başıboş gezmediğimi ve okulumun beni itüye görevlendirdiğini gösterebilirim.yani bi boşluk yok

Arkadaşlar bu senet yalnızca zorunlu hizmet seneti, dil kursu ile uzaktan yakından alakası yok isterseniz kursta devamsızlıktan kalın isterseniz kursta başarınız olun isterseniz kursa gidin isterseniz gitmeyin, sizden kimse tahsil etmez sadece zorunlu hizmetinizi yapmazsanız tahsil edilir. Sizin durumda sorun yok o dil merkezindeki görevlendirilmenizi itü'ye kaydırırlar, lisansüstü eğitimine erken başlamanız hem sizin hem üniversiteniz hemde yök için daha iyi olacaktır bir an önce bitirip okulunuza döneceksiniz çünkü.

A

Akademik Forum

Guest
Arakadaşlar öncelikle özür dilerim soracağım soru başlıkla pek alakalı değil ama nereye ve kime soracağımı da bilemedim. 2013 Eylülde ÖYP ile bir üniversiteye atandım. O sıralar IELTS den yeterli puanım vardı ama şimdi puanımın geçerliliği doluyor ve benim de yüksek lisansım bitiyor. Doktoraya başlarken yeniden en az 65 mi almalıyım. Doktora yapacağım üniversitede 55 almak yeterli aslında ama bir kanun bağlayıcılığım olduğundan 65 mi almalıyım.
Bilgisi olan biri yardımcı olabilirse minnettar olurum.