50/d doktora bitimi kadronun durumu

binkerbell

Öğrenci
arkadaşlar selamlar. mevzuata pek hakim olmadığım için mevzuata hakim arkadaşlardan bir yardım almak istedim. 50/d ye tabi araştırma görevlisiyim. 2011 yılında doktoraya başladım ve kadro aldım. tezim bitti ve bir ay içerisinde savunmayı verip bitirmeyi düşünüyorum. doktora bitince kadroyla ilişiğimi hemen mi kesiyorlar yoksa belirli bir süresi var mı ? bir ara yök'ten doktorası biten araştırma görevlilerinin kadrosunun 6 ay daha devam etmesi hususunda bir yazı gelmişti aradım ancak internette bulamadım. aynı yazıya istinaden buradaki 2 arkadaşımın kadrosu da 6 ay daha devam etmişti doktora bitiminde. mevzuatı bilen elinde bu yazı olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa bildikleri sevinirim. herkese iyi çalışmalar

A

Akademik Forum

Guest
Araf bir durum

Merhabalar,

Ben de 50/d maddesine bağlı araştırma görevlisiyim. Benim de doktoram bitti ve ilişiğimi kesmelerini beklerken, personel dairesi YÖK'ten yazı aldıklarını ve doktoralı olsam dahi beni 50d maddesinden arş. gör. olarak tutabileceklerini gösteren bir yazı aldıklarını söyledi. Dolayısıyla böyle bir YÖK genelgesi varsa ben de bilmek görmek isterim. Binkerbell sonuç itibariyle sizin durumunuz ne oldu ben de çok merak ettim.

A

Akademik Forum

Guest
Merhabalar,

Ben de 50/d maddesine bağlı araştırma görevlisiyim. Benim de doktoram bitti ve ilişiğimi kesmelerini beklerken, personel dairesi YÖK'ten yazı aldıklarını ve doktoralı olsam dahi beni 50d maddesinden arş. gör. olarak tutabileceklerini gösteren bir yazı aldıklarını söyledi. Dolayısıyla böyle bir YÖK genelgesi varsa ben de bilmek görmek isterim. Binkerbell sonuç itibariyle sizin durumunuz ne oldu ben de çok merak ettim.

Selamlar, benim durumum biraz daha farklı ama sizin söyledikleriniz sanırım beni de ilgilendirecek. Ben de Ocak ayında 50/d tâbi arş. gör. sınavını kazandım ve iki hafta önce evraklarımı teslim ettim, güvenlik soruşturmasını bekliyorum. Nisan 2016'daki YÖK Yönetmeliğine göre lisansüstü süreleri sıfırlandı. Enstitü ise bana bir yıl içinde kadromun düşeceğini söyledi. Oysa anladığım kadarıyla sürelerin sıfırlanmasından sonra kazandığım için benim kadro sürem de öğrenciliğimle ilişkili olması gerekli.
Sizin bahsettiğiniz YÖK'ten gelen yazı ile ilgili daha fazla malumat bulabilir miyiz?
Şimdiden teşekkürler.

Mandal

Öğrenci
Merhaba,
doktoram bittikten sonra 50d ile çalışmaya devam ettim. Belli bir süre sonra da öğretim üyesi oldum. Ancak şimdi doktoram bitiş tarihi ile öğretim üyesi olduğum tarih arasındaki maaşım geri isteniyor. Doktora bittiğinde yetkililer sorun olmayacağını çalışmak devam etmeni söyledi. Belli süre sonra da aynı üniversitede öğretim üyesi olarak atandım. Bu durumla karşılaşan var mı? Teşekkürler.