35. Madde Ne Kadar Sürede Çıkar

vet33

Öğrenci
Merhabalar. ÖYP Lisansüstü eğitim başvuruları sanırım eylül gibi sonuçlanacak. Ve 35. madde ile görevlendirmemizi isteyeceğiz.Bildiğim kadarıyla 35. madde görevlendirmesi çıkması 3 -4 ay gibi bir sürede çıkıyormuş. Bu süre zarfında lisansüstü eğitime başlamamız gerekecek bu durumda 39. madde ile geçiçi görevlendirme mi alacağız? Cevaplarınız için teşekkürler.

emre_5553

Öğrenci
Atamanız yapıldıktan sonra eğer dil puanınız 65 ve üzerinde ise yökün ilan ettiği kontenjanlardan lisansüstü eğitim tercihi yapıp yerleşeceksiniz ve 35. madde ile görevlendirme dilekçesi vereceksiniz. Aynı anda 39. madde ile görevlendirme dilekçesi de verebilirsiniz ama üniverse istemezse yollamaz 39 ile. Bu durumda 35 çıkana kadar atandığınız yerde beklersiniz. 3 4 ayda da çıkabilir 2 ayda da çıkabilir duruma göre değişir. Genelde 2 ay civarında çıkıyor.

globalerol

Araştırma Görevlisi
ya cari alımla güz döneminde yl programına başlamak başlamak isteyen araştırma görevlisi ne yapacak ? 35. madde görevlendirmesini şimdi mi vermeli yoksa kabulu aldıktan sonramı 35. madde dilekçesini üniversiteye teslim etmeli ?

F

financier

Guest
ya cari alımla güz döneminde yl programına başlamak başlamak isteyen araştırma görevlisi ne yapacak ? 35. madde görevlendirmesini şimdi mi vermeli yoksa kabulu aldıktan sonramı 35. madde dilekçesini üniversiteye teslim etmeli ?

kabul aldıktan sonra , öğrenci belgesini de ekleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

nathan

Öğrenci
Atamanız yapıldıktan sonra eğer dil puanınız 65 ve üzerinde ise yökün ilan ettiği kontenjanlardan lisansüstü eğitim tercihi yapıp yerleşeceksiniz ve 35. madde ile görevlendirme dilekçesi vereceksiniz. Aynı anda 39. madde ile görevlendirme dilekçesi de verebilirsiniz ama üniverse istemezse yollamaz 39 ile. Bu durumda 35 çıkana kadar atandığınız yerde beklersiniz. 3 4 ayda da çıkabilir 2 ayda da çıkabilir duruma göre değişir. Genelde 2 ay civarında çıkıyor.

Halihazırda bir YL'ye kayıt olmuşsak, onu kabul ederlerse ona da mı 35. Md'den dilekçe veriliyor?

emre_5553

Öğrenci
Halihazırda bir YL'ye kayıt olmuşsak, onu kabul ederlerse ona da mı 35. Md'den dilekçe veriliyor?

ÖYPli iseniz ve atandıktan sonra bir yl programına kaydolduysanız bunu öyp kadrosuna aldıramazsınız yökün ilan ettiği kontenjanlardan tercih yapmanız gerekiyor. ÖYP atamasından önce atandığınız bölümle aynı alanda yüksek lisansa kayıtlı iseniz bunun için atamadan sonra dilekçe verip tercih yapmadan görevlendirme alabilirsiniz.
Cari usulde atanmışsanız ve başka yerde yl kaydınız varsa 35. madde ile görevlendirme verilmesi tamamen okulun insiyatifinde.

eaizmir

Öğrenci
atandığımız yerde yüksek lisans programı açtırırsak?

Atandığım yerde benim için yüksek lisans açmaya çalışıyor hocalar, açtırmaları halinde bu yüksek lisansı "ÖYP kapsamına aldırma" söz konusu olur mu?
yani benim atandığım yerde yüksek lisansa başlamam mümkün mü yoksa ÖYP'li olduğum için mutlaka Eylül de tercih mi yapmak zorundayım?

vet33

Öğrenci

Atamam yapıldı. 65 i de geçtim. Eylülde başvuracağım zaten. Atandığınız yerde beklersiniz derken kadromun olduğu yeri mi kast ediyorsunuz? Lisansüstü eğitim eylülde başlıyor kadromuzun bulunduğu üniversite neye dayanarak eğitim başladığı halde bekletiyorlar eğitime göndermiyor ?

Gamze

Administrator
Atamam yapıldı. 65 i de geçtim. Eylülde başvuracağım zaten. Atandığınız yerde beklersiniz derken kadromun olduğu yeri mi kast ediyorsunuz? Lisansüstü eğitim eylülde başlıyor kadromuzun bulunduğu üniversite neye dayanarak eğitim başladığı halde bekletiyorlar eğitime göndermiyor ?

Evet atandığınız yer ÖYP ile kazanıp yerleştiğiniz yerdir. Görevlendirmeniz çıkana kadar sizi göndermeme hakkına sahipler. Dersler başlasa dahi göndermeyebilirler 35. madde görevlendirilmesi çıkana kadar. Tüm insiyatif atandığınız okulda. Bunu ''görevliye ihtiyacım var'' durumuna dayanarak yapabilirler. Yani tam sebebi yok. Göndermek istemezlerse gidemezsiniz.

Atandığım yerde benim için yüksek lisans açmaya çalışıyor hocalar, açtırmaları halinde bu yüksek lisansı "ÖYP kapsamına aldırma" söz konusu olur mu?
yani benim atandığım yerde yüksek lisansa başlamam mümkün mü yoksa ÖYP'li olduğum için mutlaka Eylül de tercih mi yapmak zorundayım?

Atandığınız okul ÖYP kapsamında size eğitim kadrosu açabilir. Bu durumda atandığınız okulda eğitim alacağınız için tercih yapmanıza gerek yok. Bir dilekçe ile eğitime başlarsınız.

Son düzenleme:

eaizmir

Öğrenci
atandığım üniversitenin ÖYP kapsamında olması derken ÖYP yüksek lisans tercihlerinde yer alan üni olmasını mı kasdediyorsunuz hocam?
ÖYP li olarak atandığım üniversite küçük bir üniversite,benim için ilk defa YL açtıracaklar bölümden.
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Mr December

Baş Editör
atandığım üniversitenin ÖYP kapsamında olması derken ÖYP yüksek lisans tercihlerinde yer alan üni olmasını mı kasdediyorsunuz hocam?
ÖYP li olarak atandığım üniversite küçük bir üniversite,benim için ilk defa YL açtıracaklar bölümden.
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Atandığınız yerde eğitim açarlarsa eğer orada yapabilirsiniz. Sorun olmaz.

Merhaba,

Ben 9 aydir 35. Madde bekliyorum. Lisansustu egitim aldigim uni belge kaybetmis ve bana hicbir sekilde haber vermediler. 39. La gorevlendirmem olmasina ragmen tam zamanli calisiyorum. Personel farkli kampuste oldugu icin takip etmek biraz zor oluyor. Telefonla ulasmaksa imkansiz. Bu surecin bu kadar uzamasi bir problem teskil eder mi??

A

Akademik Forum

Guest
Son yapılan 35.madde atamalarından bildiğiniz kadarıyla 35. Madde kadro aktarımı en kısa ne kadar sürede oluyor

Rocky-Marciano

Öğrenci
Tüm işlemlerin tamamen bitip görevlendirmenizin yapıldığı yerde göreve başlamanızda dahil olmak üzere en az 75-80 gün kadar sürüyor (tabii bağlı olduğunuz her iki üniversitede de işler hızlı yürüyorsa).

Hocam, ben de 10 aralık itibariyle 35. madde görevlendirmesi için işlemleri başlatmıştım. Evraklar yönetim kurulundan geçip 23 Aralık'da YÖK'e gitti. YÖK'de 30 iş günü geçmeden işleme konulmuyormuş. Dün de aradım bundan sonraki süreçte bilgiyi kurumunuzdan alacaksınız dediler. Herhalde Mart'ın ilk haftasına kadar işlemler bitmiş olur.

Subcomandante

Öğrenci
Hocam, ben de 10 aralık itibariyle 35. madde görevlendirmesi için işlemleri başlatmıştım. Evraklar yönetim kurulundan geçip 23 Aralık'da YÖK'e gitti. YÖK'de 30 iş günü geçmeden işleme konulmuyormuş. Dün de aradım bundan sonraki süreçte bilgiyi kurumunuzdan alacaksınız dediler. Herhalde Mart'ın ilk haftasına kadar işlemler bitmiş olur.

Hocam bende işlemleri YÖK üzerinden takip etmiştim, 30 iş günü geçmeden işleme konulmuyor gibi bir gerekçe ile karşılaşmamıştım, geçtiğimiz Ekim başında belgelerim YÖK'e gitti ki tahmini varışı en az 1 haftadır, Kasımın ikinci haftasında kararnamem imzalamıştı ancak bende şöyle bir durum oldu, tam o dönemde YÖK başkanı değiştiği için 1 hafta imza sarkması yaşandı. Sizinde tahmin ediyorum şubat başında kararnameniz çıkar sonrası gideceğiniz üniversiteye kalmış bir süreç, işlemleri çabuk hallederlerse 2 haftada işiniz biter ya da benim gibi 1 ay bekletirler :)

Rocky-Marciano

Öğrenci
Hocam bende işlemleri YÖK üzerinden takip etmiştim, 30 iş günü geçmeden işleme konulmuyor gibi bir gerekçe ile karşılaşmamıştım, geçtiğimiz Ekim başında belgelerim YÖK'e gitti ki tahmini varışı en az 1 haftadır, Kasımın ikinci haftasında kararnamem imzalamıştı ancak bende şöyle bir durum oldu, tam o dönemde YÖK başkanı değiştiği için 1 hafta imza sarkması yaşandı. Sizinde tahmin ediyorum şubat başında kararnameniz çıkar sonrası gideceğiniz üniversiteye kalmış bir süreç, işlemleri çabuk hallederlerse 2 haftada işiniz biter ya da benim gibi 1 ay bekletirler :)

İnşaallah hocam. YÖK üzerinden takip derken çağrı merkezinden bilgi almayı mı kastediyorsunuz, yoksa farklı bir takip sistemi var mı?

A

Akademik Forum

Guest
Sizce 35.madde kararları için yeni lisansüstü alımlar da beklenir mi çünkü ben artık toplantıların karar vermek için topluca bir bölüm olarak yapıldığını duymuştum yoksa tek kişininkinş hemen başlatırlar mı?

Subcomandante

Öğrenci
İnşaallah hocam. YÖK üzerinden takip derken çağrı merkezinden bilgi almayı mı kastediyorsunuz, yoksa farklı bir takip sistemi var mı?

Yok hocam dediğiniz gibi ancak telefon ile iletişim kuruluyor.

Sizce 35.madde kararları için yeni lisansüstü alımlar da beklenir mi çünkü ben artık toplantıların karar vermek için topluca bir bölüm olarak yapıldığını duymuştum yoksa tek kişininkinş hemen başlatırlar mı?

Hocam herkesin gönderdiği belgeler farklı sayılar ile gidiyor bu yüzden toplu işlemlerin olacağını düşünmüyorum. Gerekli dilekceler ulaştıktan sonra işlemlerin başlaması gerekiyor.