100/2000 Yök Doktora Bursları

M

MİSAFİR3543

Guest
yanlış bilgilendirme yapmayalım kadro başvurusu yapılıyor atandığınızda bursunuz kesiliyor

A

Akademik Forum2

Guest
Resmi olarak bir engel olmasa da zaten burs alıyorsunuz denilerek kadro verilmiyor.

K

KingofMasters

Guest
Kadro başvurusuna engel değil doktoranız a bir şey olmaz.

Kadro başvurusu yapılmaz yada giremezsin diye bir şey yok, bu sürede yerleşirseniz doktoranız devam eder ama bursunuz kesilir. Bu konuda yönetmelik bir ifade de bulunmamakta olup, engel söz konusu değildir.

A

Akademik Forum2

Guest
Kadro başvurusu yapılamıyor diye bir söylemim olmadı, yanlış bir bilgilendirme de yapmadım. Sadece yaşadığım gerçekleri size söylüyorum. Akademi içerisinde fakültenin kaç kadro hakkı olduğu ve bu kadroların hangi kürsüye geleceği, kime geleceği daha kadrolar ilana çıkmadan önce belli olur, istisnalar çok çok azdır. İşte tam da bu noktada daha kadrolar ilana çıkmadan önce siz zaten burs alıyorsunuz düşüncesi ile kadro ihtimali de ortadan kalkmış oldu, söylemeye çalıştığım şey bu.

Srmn

Öğrenci
Arkadaşlar bu burs icin ales puanı ne kadar önemli...ales 55 aldım çünkü yds 55 doktoraya daha yeni başlıcam ve şimdi bursa başvuru yapmak istiyorum ama nasıl olur bilemedim..mulakat tan mi yüksek almam gerekli bilgisi olan yardım edebilir mi.

wnaker

Öğrenci
ocak ayı bursu yatmayan var mı arkadaşlar, bizim üniversite yeni yıl olduğu için falan filan diyerek 10'unu geçme ihtimali olduğunu söylüyor? bugün de yatmazsa cimere şikayet etmeyi düşünüyorum.

Tranier

Öğrenci
ocak ayı bursu yatmayan var mı arkadaşlar, bizim üniversite yeni yıl olduğu için falan filan diyerek 10'unu geçme ihtimali olduğunu söylüyor? bugün de yatmazsa cimere şikayet etmeyi düşünüyorum.

Henüz bizim üniversite de yatırmadı. Geçen yıl 22 ocak gibi ancak yatıran bazı üniversiteler olmuş.

A

Akademik Forum2

Guest

Bizim üniversite de yatırmadı, aynı durumu bahane ediyorlar.

A

Akadeik12

Guest
ege üniversitesi de yatırmadı paranın yökten dün geldiği hesaplara geçmesinin 10 günü bulabileceği söylendi strateji geliştirme daire başkanlığından. Ne kadar doğru bilmiyorum söyleyen de pek emin değil.

Bkb

Öğrenci
Merhabalar,
Bende Ege Üniversitesi'nde bursiyerim ancak henüz Ocak ayını alamadım, hatta problemin benimle bursumla ilgili olduğunu düşünüp biraz paniklemiştim açıkçası, fakat genel bir problem sanırım. Ayın sonuna geldik neredeyse, umarım herkesin bursu en kısa sürede yatar

A

Akademik Forum2

Guest
Üniversitede tüm memurların, akademik personelin, sözleşmeli personelin maaşları ayın 15'inde yattı ama YÖK tarafından nakit olarak üniversiteye aktarılan biz bursiyerlerin bursu hala yatmış değil, paramızı faize mi yatırıyorlar ne yapıyorlar?

A

AkademikFrm100

Guest
Merhaba ocak bursunu alan var mı? Ege'de hala yatmadı da diğer üniversitedeki durumu merak ettim.

wnaker

Öğrenci
ocak ayı bursunu 11inde aldık biz, daireyi sürekli darlamamızın da etkisi olmuştur bunda :) arkadaşlar yönetmelikte 1-10 arası diyor, yök-cimer her yere şikayet edin. hakkınızı arayın, sizin lehinize bişey oldu mu yönetmeliği bahane edip yapmıyorlar, ayın 20si olmuş hala burslarınızı yatırmamışlar.

sgk152535

Öğrenci
Bizim mülakat oldu 3 kişilik kontenjan açılan bu bölümde 3 asıl ve 1 yedek olmak üzere liste açıklandı. 2 asıl kayıt oldu . Fakat 3. Asil kişinin tezli yüksek lisans öğrenimi çıktığı için kayıt olamadı . Şimdi bu yedek arkadaş bursa kayıt olmazsa bizim de burs hakkımız yanar mı ? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim
Büyük ihtimalle sizin busunuz yanabilir, çünkü bu burs en az 3 bursiyerin olduğu durumda veriliyor.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sgk152535

Öğrenci
Bir de arkadaşlar araştırma görevlilerinin yaptığı bölümün rutin işlerini yapmak zorunda mıyız? Ders dönemleri dışında ki tatillerde de gitmek/rutin işlerde çalışmak zorunda mıyız? Tatil, izin günlerimiz neye göre belirleniyor?
Bildiğim kadarıyla, benim üniversitemde 100/2000 bursiyerlerini sınavlarda gözetmen olarak kullanıyorlar ve gelmek zorunlu (deü). Ayrıca hocanın verdiği işlerinde yapmak zorundasın. Bazı hocalar hergün geleceksin diye direniyor, bazısına haftada 1-2 gün gitseniz yeterli oluyor. Ancak bazı üniversitelerde 100/2000 bursiyerlerini okula bile gelmesi zorunlu değil (EÜ). Ama çok detayları bilemiyorum.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

salii

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,bu bursu alanlara bir sorum var. Her ay okula bir belge teslim ediyor musunuz ? Bizim okul aynı belgeleri sürekli istiyor. Zaten öğrencilik durumumuz ve sgk sigortalılık durumumuz online olarak öğrenebilecekken okul ısrarla bir aynı formu doldurtup danışmanımıza imzalatmamızı ve her ayın 20si ile 30 u arası teslim etmemizi istiyor. Rektörlüğe söyledim fakat biz böyle anladık böyle yapacağız tarzında geri dönüş yapıyorlar. Her ay her ay belge vermekten gına geldi artık. Benim durumumda olan varsa bilmek isterim. Teşekürler.

Tranier

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,bu bursu alanlara bir sorum var. Her ay okula bir belge teslim ediyor musunuz ? Bizim okul aynı belgeleri sürekli istiyor. Zaten öğrencilik durumumuz ve sgk sigortalılık durumumuz online olarak öğrenebilecekken okul ısrarla bir aynı formu doldurtup danışmanımıza imzalatmamızı ve her ayın 20si ile 30 u arası teslim etmemizi istiyor. Rektörlüğe söyledim fakat biz böyle anladık böyle yapacağız tarzında geri dönüş yapıyorlar. Her ay her ay belge vermekten gına geldi artık. Benim durumumda olan varsa bilmek isterim. Teşekürler.

Bizim üniversite de benzer bir uygulama var. Bizler de 2 ayda 1 olmak üzere ay başlarında veriyoruz. Bir öncekini aralık ayında verdik, Şubatta ise yenisini vereceğiz. Bu uygulamanın sigortalı bir işe girdiğiniz yada çıktığınız anda anında SGK sistemine ve e-devlete yansımamasından dolayı yapıldığını düşünüyorum.

1

100/2000

Guest
Arkadaşlar 100/2000 bursiyerleri için kurulmuş bir whatsapp grubu vs. var mı? Haberleşmek, birbirimize destek olmak adına gerekli olduğunu düşünüyorum.

blackstonemin

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Benim sizlere bir sorum olacak. Ben de 100/2000 bursu almaktayım fakat bu ay itibariyle TÜBİTAK 1001 projesinde de bursiyer olarak çalışmaya başladım. Bursiyer olmam nedeniyle sigorta da yaptılar. YÖK bursu başvurusu sırasında SGK bilgisi için belge istemişlerdi. O zamanlar yoktu. Ancak şuan sigortam var. Her ne kadar 100/2000 bursu almama engel olmayacağını düşünsem de emin olamadım. Bu konu hakkında bilgi verebilecek olan var mı?