Akademik Kadrodan M.E.B'e Geçiş

A

Akademik Forum

Guest
merhabalar ben meb de 2 yıl öğretmenlik yaptım sonra muvafakat belgesi ile ünv ye öğretim görevlisi olarak geçtim bir yıldır çalışıyorum. Evlilik vs nedenlerinden dolayı meb e geçmem gerek kpss girdim ve atanabilecek bir puan aldım. ünv den meb kpss puanı ile ilk atama yoluyla geçince muvafakat almaya gerek var mı? meb atandıktan sonra öğretim görevliliğinden istifa etmem yeterli mi ? bilenler yanıt verirse çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler...

HDOGRU

Öğrenci
merhabalar ben meb de 2 yıl öğretmenlik yaptım sonra muvafakat belgesi ile ünv ye öğretim görevlisi olarak geçtim bir yıldır çalışıyorum. Evlilik vs nedenlerinden dolayı meb e geçmem gerek kpss girdim ve atanabilecek bir puan aldım. ünv den meb kpss puanı ile ilk atama yoluyla geçince muvafakat almaya gerek var mı? meb atandıktan sonra öğretim görevliliğinden istifa etmem yeterli mi ? bilenler yanıt verirse çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler...

merhaba, ben de üniversitede arş.gör. olarak çalışmaktayım ve mebe geçiş yapmak istiyorum. kpss den tercih yapacağım ama süreç nasıl işleyecek neler yapmam gerekiyor bilmiyorum.. buraya da yazmıştım lakin cvp veren olmadı.. bu arada öyp liyim. bilgi alırsanız ve paylaşırsanız çok sevinirim.

- - - Güncellendi - - -

Öğretmen atamalarını takip ederseniz orada sizin alan ile ilgili kurumlar arası geçiş hakkınız vardır. Kurumlar aası geçiş sadece memurlara kaktı. Üniversitede Okutman Arş. Gör. Veya farklı bir konumda öğretim elemanı iseniz geçiş hakkınız vardır. Ben geçen sene o şekilde MEB geçiş yaptım. Yok diyenler yanlış ifade kullanıyor.

geçiş süreci hakkında bilgi verebilir misiniz?

cherishTheDay

Öğrenci
Öğretmen atamalarını takip ederseniz orada sizin alan ile ilgili kurumlar arası geçiş hakkınız vardır. Kurumlar aası geçiş sadece memurlara kaktı. Üniversitede Okutman Arş. Gör. Veya farklı bir konumda öğretim elemanı iseniz geçiş hakkınız vardır. Ben geçen sene o şekilde MEB geçiş yaptım. Yok diyenler yanlış ifade kullanıyor.

Kpss puanınız ile mi geçiş yaptınız bu şekilde? Biraz bilgi verirseniz çok memnun olacağız

either_or

Öğrenci
merhaba, ben de üniversitede arş.gör. olarak çalışmaktayım ve mebe geçiş yapmak istiyorum. kpss den tercih yapacağım ama süreç nasıl işleyecek neler yapmam gerekiyor bilmiyorum.. buraya da yazmıştım lakin cvp veren olmadı.. bu arada öyp liyim. bilgi alırsanız ve paylaşırsanız çok sevinirim.

- - - Güncellendi - - -

geçiş süreci hakkında bilgi verebilir misiniz?

Hocam üniversiteden mebe geçmenizin özel bir nedeni mi var yoksa öyp'den kaynaklı bir durum mu var ?

Ben de mebde öğretmenim ünüversite düşünüyorum da. Sorma ihtiyacı hissettim. Tecrübelerinizi okumak isterim.

A

Akademik Forum

Guest
Akademisyenlikten MEB'e geçiş

Hocam ben 6 yıldır üniversitede araştırma görevlisiyim ve kurumlar arası geçiş ile öğretmenliğe başvuru yapmaya çalıştım ama elektronik ortamda başvuru esnasında benden öğretmenlikte geçen hizmet süresini istiyor daha önce öğretmenlik yapmadım şimdi başvuru yapamıyor muyum anlayamadım

A

Akademik Forum

Guest
Hocam bu alanın boş geçilemeyeceği uyarısı çıkıyor sıfır yazıyorum geçersiz tarih uyarısı çıkıyor başvuru bir türlü kaydedilmedi

A

Akademik Forum

Guest
Üniversiteden MEB e geçiş

Hocam başvurunuzu yapabildiniz mi? 10eylül de sondu... Ben de üni de okutmanım 5 yıllık.. Eşdurumundan dolayı geçmeyi düşünüyorum seneye.. Öncesinde Öğretmenlik şartı aramıyor kurumlararası yeniden atama.. Peki neden öğretmenlik süresine 0 yazınca kabul etmiyor? Başvuruyu yapmışsanız 15 eylülde sonucu yazarmısınız? Birde bölüm neydi?

A

Akademik Forum

Guest
arkadaşlar üniversitede okutmanlıktan MEB e geçen var mı bu atamalarda? kaç yıl hizmet süresiyle nerelere atandılar merak ediyorum...

A

Akademik Forum

Guest
araştırma görevliliğinden öğretmenliğe geçiş

mrb. bende 5 buçuk yıldır araştırma görevlisiyim. ve kurumlar arası yeniden atama ile bir liseye öğretmen olarak atandım. rektör muvafakat vermiyor. istifayıda kabuletmiyor. müstafi olmam gerekiyor. ama bu sürecide 1 ay kadar uzatıyor. meb beni beklermi bu sürede. ne yapmam gerekiyor. lütfen yardım.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
mrb. bende 5 buçuk yıldır araştırma görevlisiyim. ve kurumlar arası yeniden atama ile bir liseye öğretmen olarak atandım. rektör muvafakat vermiyor. istifayıda kabuletmiyor. müstafi olmam gerekiyor. ama bu sürecide 1 ay kadar uzatıyor. meb beni beklermi bu sürede. ne yapmam gerekiyor. lütfen yardım.
MEB bildiğim kadarı ile muvafakatı zorunlu tutuyordu, müstafi sayılmanız için de 10 gün ardarda gitmemeniz lazım. İstafayı neden kabul etmiyorlar?

A

Akademik Forum

Guest
Muvaffakat zorunlu degil hocam. İstifa edebilirsinix. Mustafi durumu ise usule uygun degil. Sizinle ayni konumdayiz. Ben de istifamin kabulunu bekliyorum. Kabul etmeme durumunda istifa dilekcenizin tarihinden itibaten 4 hafta bekleyip yasal bekleme surenizi doldurdugunuza dair tekrar bir istifa dilekcesi verdiğinizde usule uygun istifa etmis oluyorsunuz. 2. Dilekcenizin yanitini bile beklemenize gerek yok. 657 nin istifa sartlarina tabiyiz biz. İnceleyebilirsiniz.

A

Akademik Forum

Guest
Değerli hocalarım;
MEB'de 2 yıl görev yaptıktan sonra muvafakatla geçtiğim üniversitede 3 yıldır araş. gör. olarak çalışmaktayım. MEB'e tekrar geçme düşüncem var. Diyelim ki atamam gerçekleşti;
1- MEB muvafakat alma sürecini bekliyor mu?
2- Muvafakat alamazsak istifa sürecini bekliyor mu?
3- MEB'e geçmekten tekrar vazgeçtim, herhangi bir hak kaybı yaşanıyor mu?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar Merhaba,

2 yıl 3 ay araştırma görevlisi olarak bir üniversitede çalıştım. Doktora programı olmadığı için ilişiğim kesildi. Öğretmenliğe geçiş için il milli eğitim müdürlüklerine mi yoksa milli eğitim bakanlığına mı dilekçe vermem gerekiyor? ya da başka bir bakanlık da olabilir. kısacası 'açıktan atama' için süreç nasıl işliyor? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

haykiris

Öğrenci
Arkadaşlar Merhaba,

2 yıl 3 ay araştırma görevlisi olarak bir üniversitede çalıştım. Doktora programı olmadığı için ilişiğim kesildi. Öğretmenliğe geçiş için il milli eğitim müdürlüklerine mi yoksa milli eğitim bakanlığına mı dilekçe vermem gerekiyor? ya da başka bir bakanlık da olabilir. kısacası 'açıktan atama' için süreç nasıl işliyor? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Hocam doktora programı olmadıgı ıcın oyle olur mu programın olup olmadıgını yenı mı anlamıslar anlamadım bunu doktora programı yoksa baska unıversıteye basvuramıyor muydunuz neden boyle oldu acıklar mısınız ? Tessekuler.

Hocam doktora programı olmadıgı ıcın oyle olur mu programın olup olmadıgını yenı mı anlamıslar anlamadım bunu doktora programı yoksa baska unıversıteye basvuramıyor muydunuz neden boyle oldu acıklar mısınız ? Tessekuler.

Hocam, bulunduğum üniversitesi 50d'li asistanları 35. Madden ile göndermiyorlar. Enstitüde doktorası olmayan neredeyse tek bölüm bizimkiydi. İlişiğim kesildi.