AÖF Sınavlarında Görev Almak İsteyenlerin Dikkatine!

-Fırat-

Öğrenci
Arkadaşlar şurası kesin ki sistemde aylar öncesinden kayıt olup sınav seçmenin bir anlamı yok. Biz araştırma görevlilerine benim bölümümde bir tane bile görev gelmedi. Sistemden bir haber olan idari personele bile birden fazla görev gelmiş. Karşımızda bu durumu şikayet edeceğimiz bir merci bile yok. Araştırma görevlisi olarak kaldığımız müddetçe iade görev almak için çabalayacağız, anlaşıldı.

smyrna

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar şurası kesin ki sistemde aylar öncesinden kayıt olup sınav seçmenin bir anlamı yok. Biz araştırma görevlilerine benim bölümümde bir tane bile görev gelmedi. Sistemden bir haber olan idari personele bile birden fazla görev gelmiş. Karşımızda bu durumu şikayet edeceğimiz bir merci bile yok. Araştırma görevlisi olarak kaldığımız müddetçe iade görev almak için çabalayacağız, anlaşıldı.

Okulunuzdaki aöf sınavları koordinatör hocayı bulun, ona istediğiniz halde neden görev çıkmadığını sorun. Bazen garip bir şekilde bir görevinize gitmediğiniz için bloke olmuşsunuz denebiliyor. Şaşırıp kalıyorsunuz.. bu nasıl olur diye.. sonra o blokeliği kaldırıyorlar.. bence her sınav yaklaştığında bunu bir sormalı. Ah adalet ah..!

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ofsayt

Kısıtlanmış Üyelik
arkadaşlar ben atatürk üniversitesinin sınavlarında gözetmen olmak istiyorum..peki bu üniversite hangi il ve ilçelerde sınav yapıyor..nereden öğrenebilirim

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
hayır onu açıklamışlar kendi sitelerinde..ama hiç ilçe yok..hep il merkezleri var.yani demek istediğim ilçelerde bunlar sınav yapmıyorlar mı ki..
Anladım benim kastettiğimde hangi hangi üni.de olacağıydı ilçe konusunu bilmiyorum. Geçen defa İstanbulda avcılara çıkmıştı.

biomeh

Öğrenci
1) Hocam sınav görevlendirmesi için belli başlı üniversiteler mi başvuru yapılabiliyor yoksa türkiyedeki tüm üniversitelerin araştırma görevlileri başvuru yapabilir mi? Ben ösym sınavlarında görev alabilmek için sorduğumda bizim üniversite yeni kurulduğu için öyle bir sistemimiz yok dediler.
2)Enstitü kadrosunda olduğum için görevlendirmeyi enstitü sekreterliğine sordum. Ancak enstitüdeki memurların hiçbirşeyden haberleri yok malesef. Ben de fakülte sekreterliğinde ösym sınav görevlendirmemi yaptırdım. Memur, kaydımı yaparken kurum olarak enstitü seçemedi çünkü listede yoktu. Dolayısıyla kurum olarak beni fakülteye kaydetti. Sistemde kurumum fakülte olarak geçmesinin bir sakıncı olur mu ben 50d'li iken?
İlk kaydınızı fakülte ya d aenstitü sekreterliğinden yapacaksınız.

dytseda

Öğrenci
Anladım benim kastettiğimde hangi hangi üni.de olacağıydı ilçe konusunu bilmiyorum. Geçen defa İstanbulda avcılara çıkmıştı.
hocam ben perşembe günü idari işlerden kaydımı yaptırdım ösym sınavları için ama şimdi aöf sitesinde kaydınız yok diyor ayrıca anadolu üniversitesi için de mi kayıt yaptırmamız gerek yalnış yere mi kayıt olduk acaba fotoğraf falan da çekildi şifre de verildi

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
hocam ben perşembe günü idari işlerden kaydımı yaptırdım ösym sınavları için ama şimdi aöf sitesinde kaydınız yok diyor ayrıca anadolu üniversitesi için de mi kayıt yaptırmamız gerek yalnış yere mi kayıt olduk acaba fotoğraf falan da çekildi şifre de verildi

AÖF Anadolu Üniversitesinin, ÖSYM başlı başına bir kurum ikisi farklı tabiki. AÖF için kurumuzdaki yetkili ile görüşeceksiniz.

biomeh

Öğrenci
AÖF Anadolu Üniversitesinin, ÖSYM başlı başına bir kurum ikisi farklı tabiki. AÖF için kurumuzdaki yetkili ile görüşeceksiniz.

Hocam mesajımı tekrar yazdığım için özür ama Başka yerde cevabını bulamadım.

1) Hocam sınav görevlendirmesi için belli başlı üniversiteler mi başvuru yapılabiliyor yoksa türkiyedeki tüm üniversitelerin araştırma görevlileri başvuru yapabilir mi? Ben ösym sınavlarında görev alabilmek için sorduğumda bizim üniversite yeni kurulduğu için öyle bir sistemimiz yok dediler.
2)Enstitü kadrosunda olduğum için görevlendirmeyi enstitü sekreterliğine sordum. Ancak enstitüdeki memurların hiçbirşeyden haberleri yok malesef. Ben de fakülte sekreterliğinde ösym sınav görevlendirmemi yaptırdım. Memur, kaydımı yaparken kurum olarak enstitü seçemedi çünkü listede yoktu. Dolayısıyla kurum olarak beni fakülteye kaydetti. Sistemde kurumum fakülte olarak geçmesinin bir sakıncı olur mu ben 50d'li iken?

crescentn

Öğrenci
merhabalar, ben yıldırım beyazıt üniversitesi tıp fakültesinde araştırma görevlisiyim, osym sınavlarında gözetmen olmak istiyorum ama nereye başvurmam gerektiğini çözemedim :( farklı bir üniversiteye başvurabilir miyim?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
merhabalar, ben yıldırım beyazıt üniversitesi tıp fakültesinde araştırma görevlisiyim, osym sınavlarında gözetmen olmak istiyorum ama nereye başvurmam gerektiğini çözemedim :( farklı bir üniversiteye başvurabilir miyim?
Kendi üniversitenizin fakülte sekreterliğine başvurmanız gerekiyor.

mustafa_

Öğrenci
Değerli hocalarım bu aöf sınavlarında iade edilen görevleri almak için nasıl bir prosedür uygulanıyor? İade görevi aldıktan sonra ne yapmalıyız?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Değerli hocalarım bu aöf sınavlarında iade edilen görevleri almak için nasıl bir prosedür uygulanıyor? İade görevi aldıktan sonra ne yapmalıyız?

Merhaba iade görevler ilgili enstitü ya da fakültede bir süre kalır o yüzden ilk önce onlara sormalısınız, siz iade için gittiğinizde eğer ki fazladan görev varsa sizin iban ve kimlik bilgileriniz alınır ve AÖF'ye gönderilir siz başka bir şey yapmazsınız sadece sınava gittiğinizde imza atarken kendi kimlik numaranızı yazmanız gerekir.

Ş

Şifremi Unuttum

Guest
Merhaba arkadaşlar anadolu üniv. açıköğretim sınavı görevlendirmelerinin ardından 12 gün geçmiş olmasına rağmen ( although ) görevlendirme ücretleri hala ( still ) yatmamış bulunmaktadır. Ne zaman yatar acaba?

egvn

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar;
Biz AÖF il temsilciliğine başvurumuzu yaptık. Okuldaki kişileride sisteme kaydettik. Fakat mevcut sınavları seçmemize rağmen kimselere herhangi bir görev gelmedi. İlk kayıt işleminden sonra AÖF' sine herhangi bir belge göndermemiz gerekiyor mu?
Okuduğum mesajlarda bina sorumlusunun görev dağılımları yaptığı da yazıyor fakat bizde böyle bir ekran yok. Kayıt işlemlerini yaptığımız ekranda sol menüde ;
Duyurular
Bina Bilgileri
Bina Salonları
Bina Görevlileri
Raporlar
Şifre İşlemleri
Sık Sorulan Sorular
Güvenli Çıkış

Seçenekleri mevcut. Bizim bilmediğimiz bir durummu var acaba anlayamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Teşekkürler

Son düzenleme: