hemşirelik alanında yüksek lisans ve doktora mülakatında ne soruyorlar

hsn_503

Öğrenci
merhaba arkadaşlar..
hemşirelik alanında yüksek lisans/doktora yapan yok mu?..
hiç bu alanla ilgili bilgi yok..ne soruyorlar?..
ben ve benden sonraki arkadaşlara yardımcı olursanız çok sevinirim..
üniversite adını yazarak cevaplarsanız daha iyi olur..
ben Marmara üniversitesine doktora için mülakata gireceğim..
iyi günler

arzu

Öğrenci
Merhaba, bende Marmara Üniversitesi hemşirelikte doktoraya başvurdum. Ben de Marmara'nın doktora sınavıyla ilgili yapılmış bir öneriye rastlamadım. Sorunuz cevaplanırsa ben de memnuniyet duyacağım...

unforgiven

Öğrenci
ne güldük ne güldük!!! o ince ve kıvrak olduğunu sadece senin düşündüğün ama bizim bir türlü fark edemediğimiz zekacığınla git kumda oyna

glshslv

Öğrenci
merhaba, ben de yüksek lisansa başvurmak istiyorum arkadaşlar yüksek lisans başvurusunda ne soruyorlar? bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? bir de çocuk hastalıkları hemşireliği, ruh sağlığı ve hastalıkları hemşireliği olduğu gibi hemşirelik anabilim dalında yüksek lisans veren üniler var o alanda tüm dersleri mi veriyorlar nasıl oluyor bilgisi olan var mı?

Behnaz

Öğrenci
merhaba arkadaşlar. yükseklisansa mülakatla girmemiştim ama bir kaç yerde ar gör kadrosunun bilim sınavına girdim. hangi bölüme başvurduğunuza göre değişmekle birlikte genel olarak:
hemşirelikte etik
hemşirelikte profesyonel değerler
hemşirelik sınıflama sistemleri
ICN temaları
meme kanseri ve cerrahisinde hemşirelik bakımı
ağrı ve hemşirelik bakımı
hemşirelik yasaları ve getirdikleri
hemşirelikte güncel sorunlar
hemşirelikte inovasyon
ayrıca lisans konularından da sorular oluyor.
aklıma geldikçe ve fırsat buldukça yazarım burdan yeni konuları

Kalemkağıt

Öğrenci
Arkadaslar merhaba persembe günü sakaryanın bilim sinavina gireceğim bende ne tarz sorular soruyorlar bilim sınavlarında yardımcı olur musunuz

şerifekelle

Öğrenci
Merhaba mülakat soruları alanınıza göre değişmekle birlikte ortak sorulan bazı sorular var.
-Kendinizi tanıtmanız istenir
-Neden bu bölümü seçiyorsun?
-Y.lisans veya doktorayı neden yapıyorsun
-Alana ne gibi katkın olacak
-ICN temaları
-Kanıta Dayalı Uygulamalar
-Kanıt Düzeyleri ve doktora mülakatına başvuracaksanız yüksek lisans tezinizle ilgili sorulardır.