Merhaba degerli hocalarım 2016 yılında uygulamalı bilimler yüksek okulu bankacılık ve finans lisans bölümünden mezun oldum.(bu bölüme bankacılık ve sigortacılık önlisans bölümünü tamamladıktan sonra dikey geçiş sınavı ile yerleşerek bitirdim) son zamanlarda özellikle 2 yıldır memurluga olan ilgim bayagı arttı atanmayı çok istiyorum.Daha önce 1 yıl boyunca 2014 önlisans kpss ye calıstım ancak genel kültür kısmında zayıf oldugum için 76 puan alabildim.Ve 2016 yılında lisans olarak girdim hiç bir çalısma yapmadan 66 puan alabildim.Şu an 2017 kpss sine çalısıyorum.Çalısmalarıma bayagı önceden başladım genel kültür kısmındada bayagı yol kat ettim.Ancak takdir edersinizki tek yıllı kpss puanı ile ancak polislik ve komser yardımcılıgı olunabiliyor.(genel yetenek ve genel kültür çalıstıgım için )
Kısmetse 2017 mayıs ayında askere gidiyorum.Tabiki izin alıp sınavıma da girecegim.Siz degerli hocalarıma bi kaç sorum olucak.

Mezun oldugum lisans bölümü itibari ile kpssde atama kontenjanı 0 ancak iibf mezunları ile atanabliyoruz bu durumda bayagı yüksek alınması gerekiyor.
1)Geçmişte okudugum önlisans bölümümden açıkögretim fakültesi çalısma ekonomisi ve endüstri ilişkileri lisans programına tamamlama durumum varmıs yeni ögrendim ve atamalarda bizim bölüme göre daha avantajlı son alımlar itibari ile sizce bu yıl sınava girip 3. sınıftan başlayarak okumalımıyım bu bölümü?

2)Bankacılık ve finans alanında kendi okulumda yüksek lisans kontenjanı açılıyor.Bu yüksek lisansı yaparsam memurluk statüsü için bana bir katkısı olur mu?

3)Atama oranlarında en büyük paya sahip olan bölümlerden biriside sosyal hizmetler açıkögretim lisans programı bu programa üniversite sınavlarına girip kazanıp 1. sınıftan başlayan biri için faydalı olur mu?

NOT:Memur olmak isteyen bu kardesiniz için sorularımı empati kurarak itina ile cevapladıgınız için çok teşekkür ederim...