Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Education state / eğitim irlanda

YLSY Yurtdışı Dil Merkezleri Forumunda Education state / eğitim irlanda Konusunu İncelemektesiniz

Eğitim İrlanda (Education State) Detaylı Bilgi İçin: https://www.facebook.co...07218?ref_type=bookmark [email protected] Eğitim İrlanda (Education State) yurtdışı eğitimini ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2014
  Mesaj
  3

  Education state / eğitim irlanda

  Eğitim İrlanda (Education State)

  Detaylı Bilgi İçin: https://www.facebook.co...07218?ref_type=bookmark

  [email protected]


  Eğitim İrlanda (Education State) yurtdışı eğitimini İrlanda'da sürdürmeyi düşünen gençlerimizin okul bulma, konaklama ve diğer ihtiyaçlarını en kaliteli ve ekonomik şekilde karşılamalarını sağlamak ve yardımcı olmak amacı ile 2010 yılında kurulmuştur.

  Profesyonelliği ilke edinen kurumumuz modern dünyanın ve iş hayatının gerektirdiği kalite anlayışı ile kurmuş olduğu ekip organizasyonu içerisinde uzun yıllar yurtdışı eğitim danışmanlık tecrübesine sahip uzmanlarla birlikte faaliyetlerini devam ettirmektedir.

  Eğitim İrlanda, Dublin merkezli olarak İrlanda'nın değişik noktalarına yayılmış saygın eğitim kurumları, üniversiteler, dil okulları ve kolejler ile anlaşarak bu kurumların İrlanda temsilcisi olmuştur. İrlanda sunmuş olduğu eğitim imkanlarıyla Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkelere rakip olmuş ve kısa bir zaman dilimi içinde de en çok tercih edilen yurtdışı noktalarından biri olacaktır.

  Uzman kadromuzla eğitimini yurtdışında tamamlamak isteyenlerin problemlerini kulaktan duyma bilgilerle değil bizzat içinden gelerek çözümler üretmekte, sadece kayıt ve barınma ihtiyaçlarının giderilmesinde değil İrlanda'daki öğrenim hayatınız boyunca yanınızda olmaktayız.

  Karşılıklı anlaşmalar yapmış olduğumuz veya sizlere tavsiye ettiğimiz üniversite ve dil okullarını dikkatle ve özenle seçerek Uluslarası Kalite Standartlarını yakalayarak sizlere hakkettiğiniz güzel eğitim imkanlarını getirmekteyiz.


  Alanında Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olarak 2004 yılından bu yana yurtdışı eğitimi konusunda hizmet veren Eğitim İrlanda bir Education State kuruluşudur.


  Tecrübemiz!
  Şirketimiz çalışanları aynı sizler gibi bir zamanlar yurtdışına çıkma özlemi yaşamış, bu özlemi gerçeğe dönüştürerek İrlanda'ya gelmiş ve eğitimlerini bizzat İrlanda'da tamamlamış insanlardır. Bu nedenle diğer bir çok kuruluşa göre İrlanda hakkında daha geniş bilgi ve tecrübeye bizzat sahiptirler.
  İrlanda’daki aileniz..
  Eğitim İrlanda sizi sadece İrlanda'ya göndermekle kalmaz. Aynı zamanda eğitiminiz süresince danışabileceğiniz bir çatı her zaman İrlanda içerisinde sizleri bekliyor olacaktır.


  Güven!
  Öğrencilerimize eğitim almak istedikleri alanda en iyi seçenekleri sunmak ve ailelere bu güveni verebilmek için sürekli çalışıyoruz. Türk öğrencilerin İrlanda’daki en iyi olanaklardan yararlanabilmesi için ara vermeden çalışmaya devam edeceğiz.


  Çalışkanız!
  Yetkili kuruluşlar tarafından onaylı olmayan okullarla kesinlikle çalışmayıp, çalıştığımız okulları düzenli olarak ziyaret edip gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Şirketimiz kardeş organizasyonu TIECS (Türk İrlanda Eğitim ve Kültür Derneği) ve diğer partnerleri ile birlikte vizyonunu her geçen gün biraz daha genişletmektedir.


  Ücretsiz Danışmanlık
  Şirketimiz sunduğu yurtdışı eğitim danışmanlığı karşılığında öğrencilerden hiçbir ücret talep etmemektedir. Vermiş olduğumuz hizmet tamamen ücretsizdir
  İrlanda Dil Okulları

  İrlanda dil okulları, büyülü atmosferinde profesyonel İngilizce öğretmenlerinin eşliğinde yaşamınıza yeni arkadaşlar ve anılar katarken İngilizcenizi geliştirme fırsatı sunuyor!
  Son gelişmelerle artık İrlanda dil okulları sunduğu eğitim imkanlarıyla İngiltere ve Ameraika'ya rakip olmuş durumda.
  Bilinenin aksine İrlanda İngilizce'nin en güzel konuşulduğu ülkelerden bir tanesi. Zaten bu söylenti İrlanda'nın henüz Türk öğrenciler tarafından keşfedilmemiş olmasının en büyük nedenlerinden biri. İrlanda'da özellikle Dublin ve diğer büyük şehirlerde konuşulan İngilizce oldukça açık ve anlaşılırdır.
  İrlanda her yıl dünyanın dört bir tarafından gelen binlerce öğrenciyi misafir etmektedir. Özellikle İspanyol, İtalyan ve Fransız öğrenciler İngiltere'ye göre daha ucuz olan bu sevimli ada ülkesini tercih etmektedir. Yaz okulları farklı ülkelerden gelen öğrencilerle dolup taşmaktadır.
  Türk öğrenciler için yeni başlatılan pilot vize çalışması ile kısa dönem İngilizce kursları (90 güne kadar) için vize 2 - 3 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. İrlanda vize ücreti diğer ülkelere göre daha düşüktür.

  İrlanda'da dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerimiz için işbirliği yaptığımız en iyi dil okulları:


  Griffith College İrlanda'nın en iyi özel üniversitelerindendir.


  DCU Language School en iyi devlet üniversitelerinden biri olan Dublin City University'nin bir parçası olarak 1992'den bu yana başarılı dil kursları ile hizmet vermektedir.


  CES ,30 seneyi aşkın deneyimi, birbirinden güzel ve modern sınıfları, öğrencilerine sundukları müthiş olanakları ve kaliteli eğitim kadrosu ile CES İngiltere ve İrlanda’ da dil eğitimi için en kaliteli seçenekler arasında yer almaktadır.


  English in Dublin İrlanda'nın en köklü dil okullarından biridir. 1986'dan beri hizmet veren okul "We help" (Yardım ederiz) sloganıyla birçok öğrenciye ev sahipliği yapmıştır.


  Yepyeni Dublin ofisinde öğrencilerini ağırlayan Malvern House Dublin, eğitimde teknoloji en iyi kullanan dil okullarından biri.


  1986 yılında Dublin’de kurulmuş olan The Emerald Cultural Institute, dil okulu olarak uzman kadrosu dünya çapında üne sahiptir.


  İrlanda’nın Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Galway’de bulunan okul, adını bulunduğu şehirden almıştır. 1989 yılından beri Galway Cultural Institute dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ihtiyaç duydukları İngilizce programı alanında eğitim vermektedir.


  University of Limerick Language Centre İrlanda'nın en genç ve canlı Üniversitelerinden University of Limerick'in bir parçasıdır.
  Neden İrlanda?


  Yüksek Eğitim Standartlarıyurtdışı eğitim irlanda
  İrlanda’da İngilizce öğrenmek için bir çok sebep var ancak bunlardan en önemlisi İrlanda’daki yüksek eğitim standartları, İngilizce eğitiminin sektör olarak oldukça gelişmiş olmasıdır. Her yıl onbinlerce öğrenci İrlanda’yı İngiltere’ye alternatif olarak seçmekte ve sektördeki öğrenci yoğunluğu gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle İspanyol ve Fransız birçok öğrenci yaz okulları için İrlanda'ya gelmektedir. Yüksek eğitim standartları ve kalitesinin İrlanda’nın son zamanlardaki ekonomik anlamda hızlı yükselişinin ana sebeplerinden biri olarak görülmesi ülke politikalarında eğitime verilen önemin bir göstergesi olarak kendini belli etmektedir.

  Dünyanın Önde Gelen Bilişim Şirketleri

  Yine İrlanda son yıllarda bilimsel araştırmalar yapan büyük ölçekli firmaların ve teknoloji firmalarının merkez ofislerini ağırlamakta ve dünyanın bu alandaki en önemli merkezlerinden biri konumuna gelmektedir. Google, Facebook, Microsoft ve bir çok bilişim firmasının Avrupa genel merkezleri Dublin'de bulunmaktadır. Bu şirketler çoğu zaman Türkçe bilen üniversite mezunları aramaktadır. Bu İrlanda'dan mezun olan öğrenciler için harika bir fırsattır.

  Türkiye'ye Çok Yakın

  yurtdisiegitimİrlanda'nın başkenti Dublin'den İstanbul arası yaklaşık 3000 km'dir. Ülkeler arası hergün uçak seferleri bulunmaktadır. Ortalama uçuş süresi 4 saattir. Öğrenciler İrlanda’ya çok hızlı ve kolay ve uygun fiyatlarla ulaşabilmektedir. Türk Hava Yollarının fiyatları kış için 200 yaz dönemi için ise 300 euro civarındadır. Öğrenciler tarafından tercih edilen Amerika, Kanada ve Avustralya gibi diğer ülkeler ve 12 - 13 saatlik yolculuk düşünüldüğünde İrlanda çok elverişli bir konumdadır.

  Az Sayıda Türk

  İrlanda'da diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça az sayıda Türk yaşamaktadır. Elçilik kayıtlarına göre bu sayı 1000 civarındadır. Bu durum, İrlanda'ya dil eğitimi için gelen öğrenciler için oldukça avantajlı bir durumdur. Çünkü öğrenciler vakitlerinin birçoğunu İngilizce konuşarak geçirmek zorunda kalacaklardır.

  Kaliteli Eğitim Kurumları

  Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almayı başarmış İrlanda üniversiteleri mevcuttur. Ülkede bir çok yüksek eğitim ve dil kurumları bulunmaktadır. Henüz Türk öğrenciler tarafından keşfedilmemiş olsa da, İrlanda bir çok farklı milletlerden öğrencilerin uğrak yeri olmuş durumdadır. Ülke yaz aylarında özellikle İspanyol ve Fransız öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

  Uygun Fiyatlar

  İngiltere ile karşılaştırıldığında öğrenciler daha makul fiyatlara daha kaliteli eğitimi İrlanda'da alabilirler. Ayrıca Eğitim İrlanda ile kayıt yaptıran öğrenciler indirimli fiyatlardan yararlanabilirler. Eğitim İrlanda'nın anlaşmalı olduğu dil okulları ve üniversiteler Türkiye'de diğer danışmanlık şirketleri tarafından sunulan imkanlardan daha ucuzdur.

  Şirketimiz çalışanları aynı sizler gibi bir zamanlar yurtdışına çıkma özlemi yaşamış, bu özlemi gerçeğe dönüştürerek İrlanda'ya gelmiş ve eğitimlerini bizzat İrlanda'da tamamlamış insanlardır. Bu nedenle diğer bir çok kuruluşa göre İrlanda hakkında daha geniş bilgi ve tecrübeye bizzat sahiptirler. Eğitim İrlanda sizi sadece İrlanda'ya göndermekle kalmaz. Aynı zamanda eğitiminiz süresince danışabileceğiniz bir çatı her zaman İrlanda içerisinde sizleri bekliyor olacaktır.

  Konaklama İmkanları

  İrlanda birçok milletten öğrencinin uğrak yeri olduğu için, konaklama imkanları da buna paralel olarak oldukça gelişmiştir. Aile yanı, özel veya üniversite yurtları, pansiyonlar veya odalar öğrencilerin en çok tercih ettikleri konaklama yerleridir. Buna ek olarak öğrenciler aynı Türkiye'de olduğu gibi bir kaç kişi bir araya gelerek ev tutabilirler. Fiyat açısından ev veya oda kiralama daha makuldür. Ancak aile yanının sıcaklığı ve İngilizce'ye olan katkısıyla, yurtların sunmuş olduğu çeşitli imkanları da unutmamak gerekir.


  Çalışma Fırs
  atı


  Son yapılan uygulamalarla artık İngiltere'ye giden öğrenciler için geçerli olan çalışma politikası değiştirilmiş ve öğrencilerin çalışma hakları alınmıştır. Aynı zamanda daha önce mezuniyet sonrası verilen 2 senelik çalışma izni de yeni uygulamar ile kaldırılmıştır.
  İrlanda da ise öğrenciler haftada 20 saat parttime olarak çalışabilirler. Bu hem İngilizce'yi ilerletme hem de yaşam giderlerini karşılayabilme adına çok güzel bir fırsattır. Biröğrenci parttime çalışarak aylık ortalama 800 Euro civarında bir gelir elde edebilir. Bu yurtdışı eğitim İrlanda miktar öğrencinin aylık yaşam giderlerini karşılamasını kolaylıkla sağlar. Hatta para bile biriktirebilir. Yaz ve tatil dönemlerin öğrenciler fulltime olarakta çalışması izinlidir.
  Lisans mezunu öğrenciler okullarını başarılı bir şekilde tamamladıklarında 1 sene çalışma hakkı elde ederler. Bu bir sene hem güzel bir tecrübe hem de okul parasının çıkarılması açısından bulunmaz bir fırsattır. Birçok bilişim firmasının Avrupa genel merkezleri İrlanda'da bulunmaktadır. Google, Microsoft, Facebook vs. gibi birçok bilişim devi bünyesinde çalışabilecek üniversite mezunu Türkçe bilen çalışan aramaktadır.

  Doğa Harikası

  İrlanda doğal güzellikleri Avrupa'nın küçük sevimli bir adasıdır. İkliminden dolayı ada adeta yeşil renge bürünmüştür. Bu yeşil Atlas okyanusunun mavisi ile birleşince ortaya doyumsuz bir göz ziyafeti çıkmaktadır. Cork, Kerry, Galway ve Limerick başlıca ziyaret merkezleridir. Öğrenciler eğitimlerinin yanı sıra İrlanda adasının doğal güzelliklerinide keşfederek hoşça vakit geçirebilirler. Daha detaylı gezi rehberi için aşağıdaki site ziyaret edilebilir.

  Düşük Maliyetli, Kolay Vize İmkanı

  İrlanda vize harcı yalnızca 60 Euro olup şahsi buşvuru gerekmemektedir. Belgeler online başvurudan sonra posta ile gönderilebilir. Bu da birçok maaliyeti ortadan kaldırmaktadır. Genişletilen pilot vize çalışması ile 24 haftaya kadar olan öğrenci vizeleri 4-5 iş günü içinde verilmektedir. Bu durumda İrlanda en kolay vize alınan ülkelerden biri olmuştur.
  irlanda vize


  Türk'lere duyulan sıcaklık

  İrlanda’da 1845-1849 yılları arasında yaşanan ve birçok kişinin öldüğü kıtlıkta zor durumda olmasına karşın İrlanda’ya 3 gemi yardım gönderen Osmanlı İmparatorluğunadolayısıyla da Türk insanına büyük bir sempati duyulmaktadır. Gemilerin ulaştığı Drogheda şehrinin ambleminde Ay-Yıldız bulunmaktadır.

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2014
  Mesaj
  3
  Kampanyalar

  Griffith College Dublin
  İngilizce Kursu
  1 Hafta Kalacak Yer + Kurs Ücreti 320 Euro

  Institute of Technology Carlow
  Tüm Lisans ve Lisans Üstü programlar için Türk öğrencilere 1000 Euro İndirim!


  Dublin City University
  Bir yıllık akademik program - İngilizce Kursu, 25 Hafta, 4250 Euro
  Eğitim İrlanda'ya özel 4000 Euro

  English in Dublin
  İngilizce Kursu
  4 haftaya 1 hafta Bedava
  8 haftaya 2 hafta Bedava

  CIT
  Tüm Lisans ve Lisans Üstü programlar için Türk öğrencilere 1000 Euro İndirim!

  Emerald Cultural Institute
  İngilizce Kursu
  Türk öğrencilere %10 İndirim!

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2015
  Mesaj
  8
  Ben İngilizce öğretmeniyim ve İrlanda Dublin'de Erasmus + KA1 projesi kapsamında öğretmenlere yönelik verilen bir metot eğitimi aldım. Geçen sene İngiltere'ye de aynı sebeple gitmiştim, ama açıkçası İrlanda'dan daha çok memnun kaldım. Hem İrlanda hem de Dublin beni büyüledi. İnsanları çok sıcak, kolay iletişim kurabiliyorsunuz. Katıldığım kursta gözlemlediğim dil öğretimi de oldukça profesyonel ve etkileyiciydi. Ben dil ve hizmetiçi eğitimi alacaklara Dublin'i öneririm.

  Hatta bu konuda bilgilendirici biri Türkçe diğeri İngilizce iki blog yazım bulunmaktadır:

  https://donmezbulent89blog.wordpress...ublin-ireland/

  https://donmezbulent89blog.wordpress...lin-irlanda-4/

Benzer Konular

 1. Education state / eğitim irlanda
  YLSY Yurtdışı Dil Merkezleri forum içinde, yazan eğitimyurtdışı
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 07-08-2014, 14:23
 2. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Eğitim Bilimleri ABD da Eğitim Programı ve Öğretim Tezli Yüksek Lisans Programında eğitim yapıyor olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 21-05-2012, 02:12
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-11-2011, 17:29
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-07-2011, 10:23
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-12-2010, 18:26

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git