Merhabalar herkese arkadaşlar.
Foruma az evvel üye oldum ve hemen merak ettiklerimi sormak istiyorum, ki bunları sormadan önce inanın çok fazla okudum burada yazan arkadaşları. Muhtemelen de aynı mihvalde sorular olarak çarpacaklar gözünüze. Ancak sabrınızı bir kez de benim için zorlamanızı istirham ediyorum:


*Bölümüm Türkiye'de yeni yeni ayağa kalkan bir bölüm. Sosyal Hizmet.
*Ales'im 77,856 (EA)
*Not ortalamam da 100/76

Şimdi, şöyle ki; sürekli Sosyal Hizmet bölümleri açılıyor üniversitelerde. Çoğunun başında da Sosyolog, Psikoloji mezunu vs. var bölüm başkanı olarak.
Yani alanımda yetişmiş akademisyen sayısı diğer bilimlere göre çok çok az.

Bunun -amiyane tabiri ile- kaymağını yememe vesile olur mu bu program?
Açıkçası bu konuda bilgisi olan arkadaşların ''gazına'' ihtiyacım var. Ve bunların da ötesinde, gerçekten merak ettiğim şey ise;

*Nedir bunun zorlukları?
*Döndüğümde ''Hadi kardeşim üniversitede senin bölümün yok, gerek de yok sana. Ya git başka bir yer bul kendine ya da burada araştırma görevlisi ol.'' şeklinde bir tavır ile karşılaşma ihtimalim nedir?

Not: 1 yıl kadar yurt dışında (Litvanya-Hollanda-Romanya gibi ülkelerde daha uzun kalmakla birlikte bir çok Avrupa Ülkesi'nde) yaşadım. Adaptasyon konusunda çekeceğim olası sıkıntılardan ziyade programın zorluklarını merak ediyorum.
Döndüğümde durumum ne olacak?
Kadrolu mu olacağım? Gibi gibi...


''Mihval'',''istirham'', ''amiyane tabir'' ve ''vesile'' gibi antika kelimeleri kullandığım için de kendimi epey yaşlı hissettim.
Yaş akdini doldurmuş bir adam değilim ve başvurabiliyorum