Bulunan 1 den 9 - Toplam 9
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
 • 1 gönderen demircan_053
 • 1 gönderen Gamze

Yds'den 70 üstü almak ve 5231 kelime paylaşımı

YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı Forumunda Yds'den 70 üstü almak ve 5231 kelime paylaşımı Konusunu İncelemektesiniz

BU FİKİR BANA HASTIR HERKESİN BİR METODUVARDIR VE ben BÖYLE YAPARAK BAŞARILI OLDUM Arkadaşlar; Malumunuz ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2015
  Mesaj
  23

  Wink Yds'den 70 üstü almak ve 5231 kelime paylaşımı

  BU FİKİR BANA HASTIR HERKESİN BİR METODUVARDIR VE ben BÖYLE YAPARAK BAŞARILI OLDUM

  Arkadaşlar; Malumunuz dil puanı çok önemli. YDS ingilizceden ilk girişte 70 (2012ilkbahar) aldım. Kanıt: hizliresim com/n7A7dV 2. girişte (2015 ilkbahar) 80 aldım aynı taktikle kanıt: hizliresim com/94V4z5 .Ben de bu puan için 3 aydır sıkıbir şekilde çalıştım ve TOEFL için çalışmaktayım. Sizinle bir durumu paylaşmakistedim. Kpds ve üds nin son 10 yıl sorularını kapsamlıca araştırdıktan sonraşu kanıya vardım: 2011'e kadar sorulan sorular orta düzeyde ve çeldiricisorular her denemede 10'u geçmiyor. Fakat 2011 sorularında ilk 35'e kadar olankısımda en az 10 tane çeldirici soru var. Yani zorluk seviyesi yakın anlamlıkelimelerle daha da artırılmış. Özellikle cümle tamamlama sorularında teknikişe yaramıyor, sorular çığrından çıkmış. 2000lerde sınava girenler gerçektençok şanslıymış. Size tavsiyem sınava paragrafla ya da 55?ten sonraki kısımlabaşlamanızdır. Paragrafları sona saklayınca işin içinden çıkılmıyor ve"birini işaretleyeyim de bitsin" mantığına dönüyor. İlk 35 tensonraki soruları bir buçuk saatte yaparsanız ilk 35 soruyu enine boyunatartışarak daha rahat halledersiniz. Bana göre bu ilk 35 soru ilk yapıldığızaman genelde rastgele bir şık işaretlenir ve "arada kaldığım şık yanlışçıkmış" olur. Oysa ilk 35 soru sona saklanırsa hem sınav heyecanı geçerhem de daha kapsamlı bir şekilde soruyu analiz edersiniz. Mesela şöyle bir soruvardı: ingiltere şu devlete özerklik "grant fiil: vermek" fiilinigaranti gibi zannedip diğer 4 şıktan birini seçip, soruyu kaçırabilirsiniz.Unutmayınız Ösym bizim sinirimizi bozmak için elinden geleni yapıyor. Bu sınavtaktiğiyle alakalı olan kısım. Benim çalışma metodum ise şöyle oldu. Kağıttankelime ezberleme işi gerçekten berbattır ve zaman kaybından başka bir şeydeğildir. Slayttan çalışmak en mantıklısıdır. Kelime+soru çalışma stilinin en mantıklısıdır. Kelimeyi soruiçerinde görmek başarı şansını daha da artırır. Her gün 30 kelime cümleyleberaber ezberlemeye çalıştım. 3 ayda 5000?e yakın kelime öğrendim Zaten sınavdahiçbir şekilde kelime sıkıntısı çekmedim. Soru tiplerine ünite ünite çalıştım,kısım kısım ayırdım. Örneğin 10 konuyu 2 ay boyunca devamlı çözdüm. 2 aydansonra kısım kısım soru çözmekten sıkıldım, daha sonra devamlı deneme çözdüm.Ben bu işte çok zahmet çektim, bunları sonradan ayıktım. Ben ne yanlışlaryaptım mesela? 2 ay kadar kelime çalıştım sınava 1 ay soru çözersem olur dedimolmadı. Çalışmaları bıraktım yeni bir taktikle aylar sonra tekrar başladım.Emeklerinizi doğru kullanmanız sizi başarıya götürecektir. Eğer ben 20 puandan70 puana çıkmışsam sizde puanınızı artırabilirsiniz. Ben şuna kesinlikleinanmıyorum: ?20 30 dan 60 70 e çıkmak mucizedir?

  UZUN ÇALIŞMA METODUM DETAY

  1) Asla önyargılı olmamak ve cesur olmak, yaptığımız işte samimi olmak

  2) Asla ve asla günlük çalışmaları bırakmamak. Zekası çok iyi olanlar ?ben biroturuşta bin kelime ezberlerim diyor? 1 ay sonra bakıyorsun mahvolmuş birdurumda.

  3) Yapacağımız işte ezberin ne kadar önemli olduğunu bilmek; yaptığım slaytlarda bunun içindir.

  4) Kaynak seçiminde özenli olmak ve mutlaka uzman biri tarafından tavsiyeedilen kitaplardan yararlanmak.

  5) Doğru çalışmak. Bundan kastım günlük çalışmanın 2 Saati geçmemesi ve 2saatten fazla olmaması. Tamı tamına 120 dakika; 7200 saniye. Kelime ezber deaynı şekilde her gün 30 kelime ezberlenmelidir. Ne eksik ne fazla. Bilmemanlatabiliyor muyum.

  6) Soru çözmeye geçmeden önce mutlaka bilinmeyen 3 bin kelimenin ezberlenmesi.Çünkü çok az bir kelime dağarcığıyla asla sağlıklı bir şekilde soruçözemezsiniz. 3 bin kelimenin bin kelimesi de zaten kelime doğuran kelimelerdirve bin kadar kelime de her yerde gördüğümüz basit kelimelerdir. Bununla beraberkelime dağarcığınızın çalışmanız durumunda 5 bin kadar olacaktır. Bu kelimedağarcığı için yapılacak en mantıklı şey slaytla yani görsel eğitimle ve seribir şekilde ezber yapmaktır.

  7) Ezber yaparken çekilen zahmetler; kağıda yazmak, kağıttan okumak, kafedearkadaşlarla çalışmak, -evet evet bunu da ben zararlı görüyorum en iyi çalışmakendi başına çalışmadır- ve bir sürü ilginç çalışma yöntemleri? Unutmayınızaziz dostlar hız olmazsa hiçbir şey olmaz. Sayfaya yüklediğim resimlerislaytlarınıza atabilir ve oradan da kendinize süreler ayarlayabilirsiniz. Birbaşka şekilde windows7 kullanıyorsanız oradan da masaüstü araçlarından slaytyapabilirsiniz. Bilgisayarınıza her bakışta örneğin facebook?a dalarken veyabir şeyler okurken masaüstünde 10 saniyede bir geçen fotolara gözünüzçarpacaktır. Bu da size çok faydalı olacaktır. Kısa zamanda bu anlattıklarımınfarkına varacaksınızdır. Zaman ilerledikçe ezberin yerine oturduğunugöreceksiniz. Çünkü ÖSYM bizden ?ezber ezber ezber? istiyor. Gerçekten de birdili öğrenmenin altın kuralı ezberin sağlam olmasıdır. Fazla felsefikkonuşmalar yapmadan diğer bir açıklamaya geçeceğim.

  8) Genelde bir dil kursuna gittiğiniz zaman bu kurslar bir bilgiyi öylesineuzun bir müddet boyunca anlatırlar ki her şey çorba olur. Mesela isim ve sıfatcümlecikleri kurslarda 6 ayda verilir. Bunu çok iyi bilirsiniz. Yani hoca çokbasit bir konuyu o kadar detaylı anlatır ki neyin ne olduğunu anlayamazsınız.Bu da çok saçma anlatım tipidir.

  9) Ezberin bitiminde soru çözme işi: Soruları ilk çözdüğünüzde çok fazla yanlışçıkar ve sinirden ölürsünüz. Benim yaptığım gibi 50 de 2 doğru?dan sonra kitabıduvarlara atarsınız. Ama dikkat edin dilin üzerine inatla giderseniz, dil sizekendini yavaş yavaş vermeye başlar. Size teslim olur ve onla dalga geçersiniz.İnatla soru çözme faslından sonra doğrularınız artar. Bu artış sizin azminizekalmıştır. Soru çözerken yanlış yaptığınız ve anlamadığınız soruları mutlakaişaretlerseniz sizin için çok yararlı olur. Çünkü 1 2 ay sonra o sorularatekrar baktığınızda kendinize gülersiniz ve dili daha iyi kavrarsınız.Unutmayın soru çözmede pes etmek yok !

  10) Soru çözme faslından sonra deneme faslı: Genelde deneme çözerken bu dediğimadımları çok sıkı bir şekilde uyguladıktan sonra 80 soruda 40 ile başlarsınız.1 ay kadar bir zamanda bu doğrularınızın 70 e dayandığına şahit olursunuz vedaha sonra sınav saatini beklersiniz. O an yarı heyecan olması çok iyidir. Artıkher şey sınav anına kalmıştır. Sürpriz olmasından korkmayın çünkü tembeller buyolda hemen erken havlu atar, siz çok iyi çalıştığınız için mücadeleyibırakmazsınız ve başarılı bir sonuç alırsınız. Çok doğal bir durumdur bu,yüzmeyi öğrenmek gibi. Amacım benim çektiğim rezillikleri herkesin deçekmemesini sağlamak.

  11) Peki kardeşim bunları tek tek anlatıyorsun da sen nasıl 3 ayda yapabildinbunları ve YDS'ye ilk girişte 70 alabildin? O artık benim bu saydığım kurallarıkullanma becerimin bir ürünüdür. Siz daha iyi çalışırsanız 3 aydan daha az birzamanda 70 puan gibi güzel bir not veya daha yukarısını alabilirsiniz.Anlatacaklarım bu kadardır. Elimden geldiğince her gün 20 20 foto atacağımfacebook?a. Ben yüksek lisans öğrencisiyim bazen fırsat bulamayabilirim. Ama genelde fotolar ulaşır elinize ve birikir.

  12) Yani anlaşıldığı üzere KELİME EZBER, SORU ÇÖZMEK, DENEMELER VE SINAV GÜNÜ.Başarı size kalmış en basit ifadeyle anlattığıma inanıyorum.

  13) Yararlandığım kaynaklar:

  GRamer kitabım:

  Deciphering English for Turkish learners, yavuz çelik, kurmay yay.

  Sözlükler:

  Sözlük, Çeviri ve Kelimeye Dair Herşey - Sesli Sözlük

  Essential academic vocabulary, key wordsfor yds, üds, kpds,toefl and proficiency, cesur Öztürk, pelikan yayınları

  Test Kitapları:

  Test attack, kpds üds soru bankası, Ahmet Taşpınar, uğur Albayrak, iremyayıncılık

  40 advanced tests kpds ve üds deneme testleri, Ahmet akın, akın dil eğitim

  Her hangi bir YDS KPDS VE ÜDS çıkmış sorularını da çözün.

  5231 kelime linki
  https://docviewer.yandex.com.tr/?url...c=55c78c1569b3


  SİZE BAŞARILAR DİLİYORUM YARDIMCI OLDUYSAM MİNnetTARIM
  Son düzenleyen trfatihciftci, 09-08-2015 saat 20:24.

 2. #2
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  638
  Alıntı trfatihciftci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  BU FİKİR BANA HASTIR HERKESİN BİR METODUVARDIR VE ben BÖYLE YAPARAK BAŞARILI OLDUM

  Arkadaşlar; Malumunuz dil puanı çok önemli. YDS ingilizceden ilk girişte 70 (2012ilkbahar) aldım. Kanıt: hizliresim com/n7A7dV 2. girişte (2015 ilkbahar) 80 aldım aynı taktikle kanıt: hizliresim com/94V4z5 .Ben de bu puan için 3 aydır sıkıbir şekilde çalıştım ve TOEFL için çalışmaktayım. Sizinle bir durumu paylaşmakistedim. Kpds ve üds nin son 10 yıl sorularını kapsamlıca araştırdıktan sonraşu kanıya vardım: 2011'e kadar sorulan sorular orta düzeyde ve çeldiricisorular her denemede 10'u geçmiyor. Fakat 2011 sorularında ilk 35'e kadar olankısımda en az 10 tane çeldirici soru var. Yani zorluk seviyesi yakın anlamlıkelimelerle daha da artırılmış. Özellikle cümle tamamlama sorularında teknikişe yaramıyor, sorular çığrından çıkmış. 2000lerde sınava girenler gerçektençok şanslıymış. Size tavsiyem sınava paragrafla ya da 55?ten sonraki kısımlabaşlamanızdır. Paragrafları sona saklayınca işin içinden çıkılmıyor ve"birini işaretleyeyim de bitsin" mantığına dönüyor. İlk 35 tensonraki soruları bir buçuk saatte yaparsanız ilk 35 soruyu enine boyunatartışarak daha rahat halledersiniz. Bana göre bu ilk 35 soru ilk yapıldığızaman genelde rastgele bir şık işaretlenir ve "arada kaldığım şık yanlışçıkmış" olur. Oysa ilk 35 soru sona saklanırsa hem sınav heyecanı geçerhem de daha kapsamlı bir şekilde soruyu analiz edersiniz. Mesela şöyle bir soruvardı: ingiltere şu devlete özerklik "grant fiil: vermek" fiilinigaranti gibi zannedip diğer 4 şıktan birini seçip, soruyu kaçırabilirsiniz.Unutmayınız Ösym bizim sinirimizi bozmak için elinden geleni yapıyor. Bu sınavtaktiğiyle alakalı olan kısım. Benim çalışma metodum ise şöyle oldu. Kağıttankelime ezberleme işi gerçekten berbattır ve zaman kaybından başka bir şeydeğildir. Slayttan çalışmak en mantıklısıdır. Kelime+soru çalışma stilinin en mantıklısıdır. Kelimeyi soruiçerinde görmek başarı şansını daha da artırır. Her gün 30 kelime cümleyleberaber ezberlemeye çalıştım. 3 ayda 5000?e yakın kelime öğrendim Zaten sınavdahiçbir şekilde kelime sıkıntısı çekmedim. Soru tiplerine ünite ünite çalıştım,kısım kısım ayırdım. Örneğin 10 konuyu 2 ay boyunca devamlı çözdüm. 2 aydansonra kısım kısım soru çözmekten sıkıldım, daha sonra devamlı deneme çözdüm.Ben bu işte çok zahmet çektim, bunları sonradan ayıktım. Ben ne yanlışlaryaptım mesela? 2 ay kadar kelime çalıştım sınava 1 ay soru çözersem olur dedimolmadı. Çalışmaları bıraktım yeni bir taktikle aylar sonra tekrar başladım.Emeklerinizi doğru kullanmanız sizi başarıya götürecektir. Eğer ben 20 puandan70 puana çıkmışsam sizde puanınızı artırabilirsiniz. Ben şuna kesinlikleinanmıyorum: ?20 30 dan 60 70 e çıkmak mucizedir?

  UZUN ÇALIŞMA METODUM DETAY

  1) Asla önyargılı olmamak ve cesur olmak, yaptığımız işte samimi olmak

  2) Asla ve asla günlük çalışmaları bırakmamak. Zekası çok iyi olanlar ?ben biroturuşta bin kelime ezberlerim diyor? 1 ay sonra bakıyorsun mahvolmuş birdurumda.

  3) Yapacağımız işte ezberin ne kadar önemli olduğunu bilmek; yaptığım slaytlarda bunun içindir.

  4) Kaynak seçiminde özenli olmak ve mutlaka uzman biri tarafından tavsiyeedilen kitaplardan yararlanmak.

  5) Doğru çalışmak. Bundan kastım günlük çalışmanın 2 Saati geçmemesi ve 2saatten fazla olmaması. Tamı tamına 120 dakika; 7200 saniye. Kelime ezber deaynı şekilde her gün 30 kelime ezberlenmelidir. Ne eksik ne fazla. Bilmemanlatabiliyor muyum.

  6) Soru çözmeye geçmeden önce mutlaka bilinmeyen 3 bin kelimenin ezberlenmesi.Çünkü çok az bir kelime dağarcığıyla asla sağlıklı bir şekilde soruçözemezsiniz. 3 bin kelimenin bin kelimesi de zaten kelime doğuran kelimelerdirve bin kadar kelime de her yerde gördüğümüz basit kelimelerdir. Bununla beraberkelime dağarcığınızın çalışmanız durumunda 5 bin kadar olacaktır. Bu kelimedağarcığı için yapılacak en mantıklı şey slaytla yani görsel eğitimle ve seribir şekilde ezber yapmaktır.

  7) Ezber yaparken çekilen zahmetler; kağıda yazmak, kağıttan okumak, kafedearkadaşlarla çalışmak, -evet evet bunu da ben zararlı görüyorum en iyi çalışmakendi başına çalışmadır- ve bir sürü ilginç çalışma yöntemleri? Unutmayınızaziz dostlar hız olmazsa hiçbir şey olmaz. Sayfaya yüklediğim resimlerislaytlarınıza atabilir ve oradan da kendinize süreler ayarlayabilirsiniz. Birbaşka şekilde windows7 kullanıyorsanız oradan da masaüstü araçlarından slaytyapabilirsiniz. Bilgisayarınıza her bakışta örneğin facebook?a dalarken veyabir şeyler okurken masaüstünde 10 saniyede bir geçen fotolara gözünüzçarpacaktır. Bu da size çok faydalı olacaktır. Kısa zamanda bu anlattıklarımınfarkına varacaksınızdır. Zaman ilerledikçe ezberin yerine oturduğunugöreceksiniz. Çünkü ÖSYM bizden ?ezber ezber ezber? istiyor. Gerçekten de birdili öğrenmenin altın kuralı ezberin sağlam olmasıdır. Fazla felsefikkonuşmalar yapmadan diğer bir açıklamaya geçeceğim.

  8) Genelde bir dil kursuna gittiğiniz zaman bu kurslar bir bilgiyi öylesineuzun bir müddet boyunca anlatırlar ki her şey çorba olur. Mesela isim ve sıfatcümlecikleri kurslarda 6 ayda verilir. Bunu çok iyi bilirsiniz. Yani hoca çokbasit bir konuyu o kadar detaylı anlatır ki neyin ne olduğunu anlayamazsınız.Bu da çok saçma anlatım tipidir.

  9) Ezberin bitiminde soru çözme işi: Soruları ilk çözdüğünüzde çok fazla yanlışçıkar ve sinirden ölürsünüz. Benim yaptığım gibi 50 de 2 doğru?dan sonra kitabıduvarlara atarsınız. Ama dikkat edin dilin üzerine inatla giderseniz, dil sizekendini yavaş yavaş vermeye başlar. Size teslim olur ve onla dalga geçersiniz.İnatla soru çözme faslından sonra doğrularınız artar. Bu artış sizin azminizekalmıştır. Soru çözerken yanlış yaptığınız ve anlamadığınız soruları mutlakaişaretlerseniz sizin için çok yararlı olur. Çünkü 1 2 ay sonra o sorularatekrar baktığınızda kendinize gülersiniz ve dili daha iyi kavrarsınız.Unutmayın soru çözmede pes etmek yok !

  10) Soru çözme faslından sonra deneme faslı: Genelde deneme çözerken bu dediğimadımları çok sıkı bir şekilde uyguladıktan sonra 80 soruda 40 ile başlarsınız.1 ay kadar bir zamanda bu doğrularınızın 70 e dayandığına şahit olursunuz vedaha sonra sınav saatini beklersiniz. O an yarı heyecan olması çok iyidir. Artıkher şey sınav anına kalmıştır. Sürpriz olmasından korkmayın çünkü tembeller buyolda hemen erken havlu atar, siz çok iyi çalıştığınız için mücadeleyibırakmazsınız ve başarılı bir sonuç alırsınız. Çok doğal bir durumdur bu,yüzmeyi öğrenmek gibi. Amacım benim çektiğim rezillikleri herkesin deçekmemesini sağlamak.

  11) Peki kardeşim bunları tek tek anlatıyorsun da sen nasıl 3 ayda yapabildinbunları ve YDS'ye ilk girişte 70 alabildin? O artık benim bu saydığım kurallarıkullanma becerimin bir ürünüdür. Siz daha iyi çalışırsanız 3 aydan daha az birzamanda 70 puan gibi güzel bir not veya daha yukarısını alabilirsiniz.Anlatacaklarım bu kadardır. Elimden geldiğince her gün 20 20 foto atacağımfacebook?a. Ben yüksek lisans öğrencisiyim bazen fırsat bulamayabilirim. Ama genelde fotolar ulaşır elinize ve birikir.

  12) Yani anlaşıldığı üzere KELİME EZBER, SORU ÇÖZMEK, DENEMELER VE SINAV GÜNÜ.Başarı size kalmış en basit ifadeyle anlattığıma inanıyorum.

  13) Yararlandığım kaynaklar:

  GRamer kitabım:

  Deciphering English for Turkish learners, yavuz çelik, kurmay yay.

  Sözlükler:

  Sözlük, Çeviri ve Kelimeye Dair Herşey - Sesli Sözlük

  Essential academic vocabulary, key wordsfor yds, üds, kpds,toefl and proficiency, cesur Öztürk, pelikan yayınları

  Test Kitapları:

  Test attack, kpds üds soru bankası, Ahmet Taşpınar, uğur Albayrak, iremyayıncılık

  40 advanced tests kpds ve üds deneme testleri, Ahmet akın, akın dil eğitim

  Her hangi bir YDS KPDS VE ÜDS çıkmış sorularını da çözün.


  SİZE BAŞARILAR DİLİYORUM YARDIMCI OLDUYSAM MİNnetTARIM
  File does't exist diyor dostum haberin olsun
  Son düzenleyen Gamze, 09-08-2015 saat 19:24.
  mechanical90 bunu beğendi.

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2015
  Mesaj
  23
  Again bro ...
  Alıntı demircan_053 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  File does't exist diyor dostum haberin olsun

 4. #4
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  638
  Alıntı trfatihciftci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Again bro ...
  Hata oluştu

  Dosyaya sunucuda erişilemiyor. Daha sonra tekrar deneyin.

  Hocam hem kendine hem bize eziyet ediyon , direk akademikpersonel.org'a yüklesen olmuyo mu

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2015
  Mesaj
  23
  herkesin indirdiğini sen nasıl indiremiyon onu anlamadım

  https://yadi.sk/d/AWQZYZppiMZm8

 6. #6
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  638
  Alıntı trfatihciftci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  herkesin indirdiğini sen nasıl indiremiyon onu anlamadım

  https://yadi.sk/d/AWQZYZppiMZm8
  bu sefer oldu hocam emeğine sağlık , ingilizceyle alakalı bir problemim yok listeyi merak ettim sadece

 7. #7
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2019
  Mesaj
  3
  Acaba tekrar yükleyebilir misiniz bulunamadı diyor tıklayınca? @trfatihciftci

 8. #8
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2019
  Mesaj
  3
  Hocam bulunamadı diyor tekrar yükler misiniz?

 9. #9
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  3.941
  Herkese açık olan foruma mesaj yazarken mail adresi gibi kişisel bilgilerinizi yazmamaya özen gösteriniz. Bu tip bilgiler içeren mesajları gördüğümüzde mail adresinizi mesajdan siliyoruz veya mesajı tamamen kaldırıyoruz.

  Ayrıca hem ilgili dosyanın linkinin boş olması hem de paylaşan üyenin uzun süredir foruma girmemesi nedeniyle artık işlevi olmayan bu konuyu da kapatıyorum.
  Son düzenleyen Gamze, 30-01-2019 saat 20:17.
  Mr December bunu beğendi.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  Güncel Akademik Kadro İlanları

Benzer Konular

 1. 3 ayda yds ingilizce'den 70 üstü almak (kanıtlı)
  YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan trfatihciftci
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 04-05-2015, 15:16
 2. Kelime kelime görselleri:)
  YDS - Yabancı Dil Sınavı Takıldığınız/Çözemediğiniz Sorular forum içinde, yazan Bazinga
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 25-02-2015, 19:18
 3. Cevap: 1
  Son Mesaj: 19-01-2015, 00:58
 4. 8 ekim ÜDS den 75ve üstü almak için neler yapılmalı
  ÜDS - Üniversiteler Arası Kurul Yabancı Dil Sınavı forum içinde, yazan kaya_06
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 29-02-2012, 10:42
 5. Ales sözelden 90 üstü almak
  ALES - Takıldığınız-Çözemediğiniz Sorular forum içinde, yazan taluyka
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 19-01-2012, 22:45

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git