Bulunan 1 den 5 - Toplam 5

Bursa'da YDS kurs önerisi

YDS Kurs Değerlendirmeleri Forumunda Bursa'da YDS kurs önerisi Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar, Bursa'da yds kurs önerisi olan var midir ?...

 1. #1
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  130

  Bursa'da YDS kurs önerisi

  Arkadaşlar,
  Bursa'da yds kurs önerisi olan var midir ?

 2. #2
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  130
  Arkadaşlar merhaba,

  Aylar önce başladığım kurs araştırmam kişisel nedenlerden dolayı yarım kalmıştı. O dönemde Suat gürcan Rıdvan gürbüz'ün online eğitim setini aldım fakat 1-2 ders takip edebilmiştim. Ve gördüğüm kadarıyla çok faydalı bir setti. Şimdi yeniden dil eğitimi almaya karar verdim ve Bursa'da dil kursunun öncülerinden tömer ve ukla ile görüştüm. Fakat arada kaldım, bu iki kursa daha önceden gitmiş olan, artılarını eksilerini belirtebilecek olan var mıdır?

 3. #3
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  130
  Cevap biraz geç gelmiş olsa da teşekkürler. UKLA'ya yazıldım. Denemek için sadece bir kur aldım. Temmuz 8 de başlıyor. İlk olarak temel hedefim. yds için alt yapıyı geliştirerek 55 60 puanı görebilmek. Bakalım nasıl olacak. Fırsat bulursam kurs hakkında fikirlerimi buradan da paylaşırım. En azından daha sonra bu konuyu inceleyecek arkadaşlara fikir olur.

 4. #4
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2018
  Mesaj
  58
  Kesinlikle Ukla.

  Eski öğrencisiyim, hem genel ingilizce hem de yds hazırlık kursuna gittim. Yds kursundan bahsedecek olursam ilk olarak bu kurs eğitimini alabilmeniz için belirli seviyede ingilizcenizin olması gerekiyor. O seviyeyi sağladığınız taktirde katılabiliyorsunuz. (Kendi puan sistemlerine göre yanlış hatırlamıyorsam B1)

  Biraz eğitiminden de bahsedeyim hatırladığım kadarıyla. Kursun ilk yarısı gramer diğer yarısı ise çıkmış soruların çözümünden oluşuyor. Kurs sonunda grammeri en ayrıntılı şekilde ezberlemeden mantığıyla birlikte öğreniyorsunuz ve birdaha unutmanız söz konusu olmuyor. Verilen kaynaklar oldukça yeterli kursu bitirdiğinizde az sayılmayacak kadar kelime dağarcığınız gelişiyor. Grameri bütünüyle en ince yapısına kadar öğreniyorsunuz. Seviyeniz ne olursa olsun size en baştan anlatılmaya başlanıyor ki bütün sınıf aynı bilgiler üzerinden eksiksiz devam edebilsin ki bu sayede hocamız gramer bölümü tamamlandığında neyi bilip bilmediğimizi neyi öğrettiğini bildiği için bize kolaylıkla yardımcı olabiliyordu. Test bölümünde ise son beş yılın çıkmış sorularıyla birlikte bir grup test çözdük.(Sorulara yayınlanma sınırı getirilmeden önceki) Soruların hepsini tercüme ederek tek tek değerlendiriyorduk. Ki bu da genel kabul gören 'sınav tekniği' olayını öğrenmediğimizin en büyük kanıtı.

  Bir de şunu belirtmek isterim en son yds eğitimini iki farklı hoca veriyordu. İkisinin de ders anlatımı birbirinden farklı, ben kendi aldığım hocanın ders işleyişini anlattım bunu belirtmekte fayda var.

  Tabii sizin çabanız ve çalışmanız olmadan dünyanın en iyi kursuna bile gitseniz başarı elde edemeyeceğinizi unutmayın. Kurs size gerçekçi davranıyor size şu puanı aldırırım diye vaat etmiyor. Bizim grubumuzda en düşük puan alan arkadaşımız 55 almıştı diye anımsıyorum. Kendi puanımı da bir önceki yds puanıma göre 31 puan yukarı çektim.

  Fiyat olarak Bursa genelinde var olan kurslardan biraz fazla veriyorsunuz ama inanın değiyor.

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2019
  Mesaj
  9
  Slm..Uludağ yüksek lisans öğremcisi olarak yardımınıza ihtiyacım var😔 Hocam dan ve bir kaç arkadaşından akademik batı dillerinde utku hoca yds de gayet iyimiş.Biraz araştırma yaptım hocanın Videolarını izledim bir kaç video su var you tube de hocanın alana hakim olduğu belli gibi.Yanız giden arkadaşlarımız var ise görüş alabilir miyim 🙏

Benzer Konular

 1. Antalya'da YDS Kurs Önerisi
  YDS - Dil Eğitimi forum içinde, yazan İletişim
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 31-08-2019, 01:08
 2. Bursa'da YDS Kursu Önerisi
  YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan yasaratis
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 21-09-2017, 07:17
 3. istanbul kurs önerisi
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan cani
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 24-01-2015, 22:52
 4. Yds İzmir Kurs Önerisi
  YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan Filiz84
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 29-09-2014, 20:11
 5. Ankara'da ÜDS kurs önerisi
  ÜDS - Üniversiteler Arası Kurul Yabancı Dil Sınavı forum içinde, yazan masha
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 02-01-2012, 11:17

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git