Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Engin Editor
Engin Editor 07.06.2022
Güncellendi 07/06/2022
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi akademik personel alımı duyurusunda farklı bölümlere ait öğretim üyesi alımı yapacağını duyurdu. 07.06.2022 Tarihinde yayımlanan resmi gazetenin çeşitli ilanlar başlığı altında yayımlanan duyuruya göre Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 113 Öğretim Üyesi alımı gerçekleştirecek. İlan detayları ve şartları haberimizin devamında yer almaktadır.

- Reklam -
 • İlan Tarihi : 07.06.2022
 • Son Başvuru Tarihi : 27.06.2022
 • Kadro Sayısı : 113
 • Şehir : Van
 • Başvuru Şekli : Şahsen

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Akademik Personel Alımı Detayları

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi farklı bölümlerden yapacağı akademik alımlar için “Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır.” duyurusu ile bildirmiştir.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Akademik Personel Alımı Kadroları

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi akademik personel alımı ilanı ile 113 öğretim üyesi alacak. Alınacak akademik personelin hangi fakültelerden ve bölümlerden olduğu aşağıda tablo olarak verilmiştir.

Alım yapılacak akademisyenlerin unvanları ve adaylardan istenen özel açıklamalar da tabloda yer almaktadır. Başvurmak isteyen veya bilgi almak isteyen kişiler detaylı şekilde bu kısmı inceleyebilirler.

- Reklam -
BİRİM /BÖLÜMPROFESÖRDOÇENTDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİAÇIKLAMALAR
ANABİLİM/ANASANAT DALI/PROGRAM
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
ENDODONTİ1İlgili alanda Doçentlik unvanı almış olmak.
PERİODONTOLOJİ2İlgili alanda uzmanlığını veya doktorasını yapmış olmak.
PEDODONTİ1İlgili alanda uzmanlığını veya doktorasını yapmış olmak.
AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ2İlgili alanda uzmanlığını veya doktorasını yapmış olmak.
AĞIZ, DİŞ VE ÇENE RADYOLOJİSİ2İlgili alanda uzmanlığını veya doktorasını yapmış olmak.
ORTODONTİ2İlgili alanda uzmanlığını veya doktorasını yapmış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ
FARMASÖTİK KİMYA1İlaç geliştirme ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
FARMASÖTİK KİMYA1Farmasötik Kimya alanında doktora yapmış olmak.
FARMASÖTİK TOKSİKOLOJİ1Farmasötik Toksikoloji alanında doktora yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
YENİ TÜRK EDEBİYATI1Yeni Türk Edebiyatı alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
İNGİLİZ DİL BİLİMİ1Karşılaştırmalı Edebiyat alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
TÜRK İSLAM SANATLARI2Türk İslam Sanatı alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
FİZİKİ ANTROPOLOJİ1Fiziki Antropoloji ve Paleoantropoloji alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
FARS DİLİ VE EDEBİYATI1Fars Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış ve Fars Dili ve Edebiyatı alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
FARS DİLİ VE EDEBİYATI1Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Fars Dili ve Edebiyatında yapmış ve Farsça öğretimi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
FARS DİLİ VE EDEBİYATI1Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Fars Dili ve Edebiyatında yapmış ve çocuk edebiyatı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
KLASİK ARKEOLOJİ1Arkeoloji alanında doktora yapmış olmak.
YENİ TÜRK EDEBİYATI1Yeni Türk Edebiyatı alanında doktora yapmış ve göç çalışmaları alanında çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
RESİM-İŞ EĞİTİMİ1Reşim–İş Eğitimi alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
BİYOLOJİ EĞİTİMİ1Biyoloji Eğitimi veya Biyoloji alanında Doçentlik unvanı almış ve makromantar sistematiği üzerinde çalışmalar yapmış olmak.
İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ1İngiliz Dili Eğitimi veya Dilbilimi alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
SOSYAL BİLGİLER EĞİTİMİ1Lisans, yüksek lisans ve doktorasını sosyal bilgiler eğitimi/öğretmenliği alanında yapmış ve dezavantajlı bireylere sosyal bilgiler eğitimi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
RESİM-İŞ EĞİTİMİ1Resim-İş Eğitimi alanında doktora yapmış ve seramik eğitimi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ1İngiliz Dili Eğitimi veya İngilizce Öğretmenliği Lisans mezunu olup İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora yapmış olmak.
ÖZEL YETENEKLİLER EĞİTİMİ1Özel Eğitim veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında doktora yapmış olmak. Özel yeteneklerle ilgili çalışmaları olmak veya özel eğitim alanında deneyimli olduğunu belgelendirmek.
ZİHİN ENGELLİLER EĞİTİMİ1Özel Eğitim alanında doktora yapmış ve otizm konusunda çalışmalar yapmış olmak.
FEN FAKÜLTESİ
YOĞUN MADDE FİZİĞİ1Fizik alanında Doçentlik unvanı almış ve yoğunluk fonksiyoneli teorisi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
YÜKSEK ENERJİ VE PLAZMA FİZİĞİ1Fizik alanında Doçentlik unvanı almış olup yüksek enerji ve plazma fiziği veya astronomi ve uzay bilimleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
CEBİR VE SAYILAR TEORİSİ1Matematik alanında Doçentlik unvanı almış ve cebir ve sayılar teorisi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
UYGULAMALI MATEMATİK1Matematik alanında Doçentlik unvanı almış olup kısmi türevli diferansiyel denklemler ve akışkanlar mekaniği ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
MATEMATİĞİN TEMELLERİ VE MATEMATİKLOJİK1Matematik alanında doktora yapmış olup matematiğin temelleri ve matematiklojik veya analiz ve fonksiyonlar teorisi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
GELENEKSEL TÜRK EL SANATLARI1Plastik Sanatlar alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
DİN SOSYOLOJİSİ1İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak. Din Sosyolojisi alanında doktora yapmış olmak.
KUR'AN-I KERİM OKUMA VE KIRAAT İLMİ1İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak. Kuran-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
TASAVVUF1İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak. Tasavvuf alanında doktora yapmış ve halk inançları ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
DİN EĞİTİMİ1İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak. Felsefe ve Din Bilimleri alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olup din eğitimi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
TÜRK İSLAM EDEBİYATI1Türk İslam Edebiyatı alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olup tezkireler üzerinde çalışmaları olmak.
ARAP DİLİ VE BELAGATI1İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak. Arap Dili ve Belagatı alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olup Arapça dilinde A seviyesinde dil puanına sahip olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İKTİSADİ GELİŞME VE ULUSLARARASI İKTİSAT1Uluslararası İktisat alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
İSTATİSTİK1İstatistik alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
YÖNEYLEM1Ekonometri alanında Doçentlik unvanını almış olmak.
YÖNETİM VE ORGANİZASYON1Yönetim ve Strateji alanında Doçentlik unvanı almış ve liderlik veya stratejik yönetim ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
SAYISAL YÖNTEMLER1Nicel Karar Yöntemleri veya Matematik alanında doçentlik unvanı almış ve sayısal yöntemler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
SİYASET VE SOSYAL BİLİMLER1Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında doktora yapmış olmak.
DEVLETLER HUKUKU1Siyaset ve Sosyal Bilimler alanında doktora yapmış olup uluslararası politik ekonomi ve dış politika alanlarında çalışma yapmış olmak.
YÖNETİM BİLİMLERİ1Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi veya Kamu Yönetimi Bölümü lisans mezunu olup ilgili alanda doktora yapmış olmak.
KENTLEŞME VE ÇEVRE SORUNLARI1Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi veya Kamu Yönetimi Bölümü lisans mezunu olup ilgili alanda doktora yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
CEVHER HAZIRLAMA1Malzeme ve Metalurji Mühendisliği alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
BİLGİSAYAR DONANIMI1Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
MEKANİK (İNŞAAT)1İnşaat Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Mekanik (inşaat) veya zemin mekaniği ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
ENERJİ1Makine Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Enerji veya akışkanlar mekaniği ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
ELEKTRONİK1Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora yapmış olup algoritmalar ile ilgili çalışması olmak. Yükseköğretim Kurumlarında Elektronik ve Otomasyon veya Elektrik ve Enerji alanında en az 3 (üç) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
CERRAHİ HASTALIKLAR HEMŞİRELİĞİ1Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı veya Hemşirelik Anabilim Dalında doktora yapmış olup Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği alanında çalışmaları bulunmak. Yükseköğretim Kurumlarında en az 3 (üç) yıl Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği alanında ders verme tecrübesine sahip olmak.
HEMŞİRELİK ESASLARI1Hemşirelik Esasları alanında doktora yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ
GÖĞÜS HASTALIKLARI1Göğüs Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olup ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
GENEL CERRAHİ1Genel Cerrahi alanında uzmanlığını yapmış olup ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
GÖĞÜS HASTALIKLARI1Göğüs Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olup ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
RADYODİAGNOSTİK1Radyodiagnostik alanında uzmanlığını yapmış olup ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak. Ultrasonografi ve girişimsel radyoloji konularında çalışması olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI1Çocuk Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olup ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak ve Yenidoğan yan dal uzmanı olmak.
İÇ HASTALIKLARI (GASTROENTEROLOJİ)1İç Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olup ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak ve Gastroenteroloji yan dal uzmanı olmak.
KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM1Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını yapmış ve ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
ANATOMİ1Anatomi anabilim dalında doktora yapmış olmak. Stereoloji alanında çalışma yapmış olmak.
FİZYOLOJİ1Tıp Fizyolojisi alanında doktora yapmış olup sinirbilim alanında çalışması olmak.
HİSTOLOJİ VE EMBRİYOLOJİ1Tıp Fakültesi mezunu olup Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji alanında uzmanlığını yapmış olmak.
MİKROBİYOLOJİ1Tıp Fakültesi mezunu olup Tıbbi Mikrobiyoloji alanında uzmanlığını yapmış olmak.
TIBBİ GENETİK1Tıp Fakültesi mezunu olup Tıbbi Genetik alanında uzmanlığını yapmış olmak.
ADLİ TIP1Tıp Fakültesi mezunu olup Adli Tıp alanında uzmanlığını yapmış olmak.
PATOLOJİ1Tıp Fakültesi mezunu olup Tıbbi Patoloji alanında uzmanlığını yapmış olmak.
PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ2Tıp Fakültesi mezunu olup Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında uzmanlığını yapmış olmak.
ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON1Tıp Fakültesi mezunu olup Anesteziyoloji ve Reanimasyon alanında uzmanlığını yapmış olmak.
RADYODİAGNOSTİK1Tıp Fakültesi mezunu olup Radyodiagnostik alanında uzmanlığını yapmış olmak ve girişimsel radyoloji ile ilgili çalışması olmak.
KULAK BURUN VE BOĞAZ HASTALIKLARI1Tıp Fakültesi mezunu olup Kulak Burun ve Boğaz alanında uzmanlığını yapmış olmak.
İÇ HASTALIKLARI1Tıp Fakültesi mezunu olup İç Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış ve Romatoid Artrit hastalarında epidemiyolojik ile ilgili çalışma yapmış olmak.
İÇ HASTALIKLARI (YOĞUN BAKIM)1Tıp Fakültesi mezunu olup İç Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve Yoğun Bakım Yandal uzmanı olmak.
İÇ HASTALIKLARI (NEFROLOJİ)1Tıp Fakültesi mezunu olup İç Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve Nefroloji Yandal uzmanı olmak.
İÇ HASTALIKLARI (HEMATOLOJİ)1Tıp Fakültesi mezunu olup İç Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve Hematoloji Yandal uzmanı olmak.
İÇ HASTALIKLARI (GASTROENTEROLOJİ)1Tıp Fakültesi mezunu olup İç Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve Gastroenteroloji Yandal uzmanı olmak.
İÇ HASTALIKLARI (ENDOKRİNOLOJİ, METABOLİZMA VE BESLENME HASTALIKLARI)1Tıp Fakültesi mezunu olup İç Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve Endokrinoloji, Metabolizma ve Beslenme Hastalıkları Yandal uzmanı olmak.
İÇ HASTALIKLARI (TIBBİ ONKOLOJİ)1Tıp Fakültesi mezunu olup İç Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve Tıbbi Onkoloji Yandal uzmanı olmak.
İÇ HASTALIKLARI (İMMÜNOLOJİ VE ALLERJİ )1Tıp Fakültesi mezunu olup İç Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve İmmunoloji ve Allerji Hastalıkları Yandal uzmanı olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI1Tıp Fakültesi mezunu olup Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve çocuk lenfomalı hastalarda endokrinolojik değişiklikler üzerine çalışması olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI (ÇOCUK NÖROLOJİ)1Tıp Fakültesi mezunu olup Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve Çocuk Nörolojisi Yandal uzmanı olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI2Tıp Fakültesi mezunu olup Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI (YENİDOĞAN)1Tıp Fakültesi mezunu olup Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve Yenidoğan Yandal uzmanı olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI (ÇOCUK KARDİYOLOJİ)1Tıp Fakültesi mezunu olup Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak ve Çocuk Kardiyolojisi Yandal uzmanı olmak.
NÜKLEER TIP1Tıp Fakültesi mezunu olup Nükleer Tıp alanında uzmanlığını yapmış olmak.
RADYASYON ONKOLOJİSİ1Tıp Fakültesi mezunu olup Radyasyon Onkolojisi alanında uzmanlığını yapmış olmak.
KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM2Tıp Fakültesi mezunu olup Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını yapmış olmak.
ÇOCUK CERRAHİSİ1Tıp Fakültesi mezunu olup Çocuk Cerrahisi alanında uzmanlığını yapmış olmak.
VETERİNERLİK FAKÜLTESİ
VETERİNERLİK MİKROBİYOLOJİ1Veterinerlik Mikrobiyolojisi alanında Doktora yapmış olmak.
HAYVAN BESLEME VE BESLENME HASTALIKLARI1Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları alanında Doktora yapmış olmak. Hayvan beslemede alternatif kaba yem kaynaklarıyla ilgili çalışmalar yapmış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ
BİTKİSEL BİYOTEKNOLOJİ1Tarımsal Biyoteknoloji veya Bahçe Bitkileri Yetiştirme ve Islahı alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
FİTOPATOLOJİ2Bitki Koruma alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
ENTOMOLOJİ1Bitki Koruma alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR2Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi veya Anatomi alanlarının birinde doktora yapmış olmak.
ÇALDIRAN MESLEK YÜKSEKOKULU
ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ1Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora yapmış olup yenilenebilir enerji kaynakları/teknolojileri (güneş enerjisi, rüzgar enerjisi) alanında çalışmalar yapmış olmak veya Fizik alanında doktora yapmış olup katı hal fiziği ve güneş pilleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
GEVAŞ MESLEK YÜKSEKOKULU
LABORANT VE VETERİNER SAĞLIK1Veterinerlik Cerrahisi alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
MURADİYE MESLEK YÜKSEKOKULU
OPTİSYENLİK1Fizik veya Matematik alanında doktorasını yapmış olmak ve Yükseköğretim Kurumlarında Optisyenlik alanında en az 1 (bir) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek.
KİMYA TEKNOLOJİSİ1Kimya alanında doktora yapmış ve anorganik kimya ile ilgili çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumlarında Kimya alanında en az 3 (üç) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek.
KİMYA TEKNOLOJİSİ1Kimya alanında doktora yapmış olup organik kimya ve yenilenebilir enerji kaynakları/teknolojileri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
KİMYA TEKNOLOJİSİ1Analitik Kimya alanında doktora yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumlarında Kimya alanında en az 3 (üç) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek.
ÖZALP MESLEK YÜKSEKOKULU
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ1Veterinerlik Biyokimyası alanında Doçent unvanı almış olmak.
BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ1Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olup Bilgisayar Mühendisliği veya İstatistik alanlarının birinde doktora yapmış ve makine öğrenmesi konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Akademik Personel Alımı Başvuruları Gerekli Belgeler

Şahsen başvurulacak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin akademik personel alımına ait gerekli belgeler şu şekildedir;

 • Başvuru formu
 • Özgeçmiş
 • 1 Vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Yabancı dil belgesi
 • Lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık diplomaları ile doçentlik belgesi,
 • Adli Sicil Kaydı
 • Bilimsel eser ve çalışmalarını içeren dosya

Ayrıca alım yapılacak bölümler, şartlar hakkında detaylı bilgi almak için Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi duyurular sayfasından ulaşabilirsiniz.

Güncel Akademik İlanları Nasıl Takip Edilir ?

Güncel akademik ilanları resmi gazetede yayımlanır. Ancak resmi gazeteyi takip etmesi oldukça zordur. Bu sebeple sitemizde ilanlar yayımlanır yayımlanmaz Akademik İlanlar sekmesi altında paylaşılmaktadır.

Ayrıca ilanları güncel olarak Telegram kanalımızda paylaşıyoruz. Takip eder ve bildirimleri açarsanız anında haberiniz olur!

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.