Bulunan 1 den 5 - Toplam 5

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ UZMAN ALIMI (TECRÜBE İÇERİR) BAUM Bİlgisayar Müh.

Uzman Forumunda ANADOLU ÜNİVERSİTESİ UZMAN ALIMI (TECRÜBE İÇERİR) BAUM Bİlgisayar Müh. Konusunu İncelemektesiniz

BAUM a girecekler mutlaka sonuna kadar okusun öncelikle akademik hayata atılmak için çaba gösteren bu ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  5

  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ UZMAN ALIMI (TECRÜBE İÇERİR) BAUM Bİlgisayar Müh.

  BAUM a girecekler mutlaka sonuna kadar okusun
  öncelikle akademik hayata atılmak için çaba gösteren bu uğurda uğraşan arkadaşlarıma yönelik bir yazı hazırlamak istedim.
  işin aslı Anadolu üniversitesinin 30/12/2015 tarihli uzman alımı için ilana çıkmasıyla başladı
  bu tür uğraşlarda özellikle büyük şehirdeki üniversitelerde pasta kapma yarışına dönüşmüş olan bu akademik personel kadrolarına alımlar nasıl oluyor
  bunun hakkında bir tecrübemi aktarmak istiyorum.
  yazıyı biraz uzun tutacağım çünkü benim durumumda olan insanları çarkın nasıl döndüğü ile ilgili bilgi sahibi olmasını istiyorum.
  vee özellikle böyle başvurularda beklentimiz neler olmalı

  öncelikle 30 aralık tarihli Anadolu üniversitesi uzman alımı için başvuru yaptım 20/01/2016 tarihinde ön değerlendirme sonuçları açıklandı.
  sonucum gaye ümit vericiydi. tabi bu arada benimle birlikte listede var olan mülakata(yazılı sınav) girecek arkadaşlarında kimler olduğunu araştırmaya başladım.
  Toplam 7 kişi var ancak garip bir durum ki 5 tanesi Anadolu üniv. BAUM da çalışıyor. BAUM u bilenler bilir. İçime kurt düştü. Neyse Anadolu üniv çehresini tanıyan arkadaşlarımla konuştum. Benim kafamdaki sorular yavaş yavaş cevap bulmaya başladı. İçimden bir ses dedi ki BOŞUNA UĞRAŞIYORSUN. buraya gelecek kişiler bellidir. Sınav formalite.

  hulasa
  sınava sabahı İstanbul dan Eskişehire geldim. BAUM u buldum. sınav olacakları gruplara ayırmışlar. içeri girdim İçeride 5 kişi var. Adamlar sanki neden geldin dermiş gibi garip garip bana baktılar. hava soğuk mont atkı vs.** baktım adamların üstünde gömlek ceket tişört. Anladım ki BAUM dışından sadece ben gelmişim. Garipsemeleri ondanmış.
  sınav başlamadan önce bir olay yaşadım onu da mutlaka yazmak istiyorum. //BAUM da çalışmak isteyenler mutlaka bunu okusun.
  şimdi içeri girdim neyse garip bakışlar vs. oturdum yerime BAUM un müdürü geldi babacan birine benziyor. dedi ki yanında ki hafif uzun boylu gibi ön taraftaki saçları dökülmüş hafiften önü kel böyle sarımsı bi hocaya BU GENÇLERE Bİ ÇAY SÖYLE DE İÇLERİ ISINSIN adamın (aynen söylüyorum hiç birşey katmıyorum) cevabı HOCAM BUNLAR ÇAYLARI MASAYA DÖKERLER. bu şekilde söyleyerek oradaki herkesi küçük düşürdü. ancak dikkatimi çeken şey herkes bu halden memnun gibi hatta sanki hoca espiri yapmışçasına güldüler. bu Gençler BAUM da çalıştıkları zaman bu hocadan nasıl bir muamele görüyorlar ki bu sözü onlara espiri gibi geliyor. Sınava başladık 2 saatti sınav. Yazdık bildiklerimizi. Zaten sorular ne bilgisayar mühendisliği ile alakalı ne de bilgisayar öğretmenliği ile alakalı. Adamların önceden belirlemiş oldukları kişilere uygunlar hazırladıkları çookk sırıtıyordu. sınavın bitimine yakın herkes kağıtları verdi bir ben kaldım. zaten bişey yazamamıştım ancak aklıma gelen bir cümleyi yazacakken S.G demesin mi SEN MİLLETİN HAKKINI YİYORSUN ÇABUK BIRAK KAĞIDI. ben şaşırdım kaldım. daha iki dakika var bende zaten bir cümle yazacam neyin hakkından bahsediyorsun dedim. Söylediği söz şu ÇABUK VER KAĞIDINI YOKSA BU KAĞIDI OKUTMAM. cümle ortada kaldı verdim kağıdı. içimden dedim ki BURAYA TORPİLLE UZMAN ALIRKEN HAKTAN HUKUKTAN BAHSETMEYENLER işine geldimi nasılda hakim kesiliyorlar. Ama keşke buraya yazdıklarımı yüzüne söyleseymişim. bu konuda pişmanlığım var. neyse gerçekten içimde küçük bi umutla geldiğim yerden hayal kırıklığıyla ayrıldım.

  TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞIYDI.
  Size tavsiyem sizi üzmeyen bir işiniz varsa bu ister kamu olsun ister özel olsun benim gibi 100tl verip böyle ne seçtiği belirsiz sınavlara gelmeyin. alın o 100tl yi gidin bir lokantada kendinize ziyafet verin en azından pişmanlığınız olmaz. ama yine de tercih sizin
  BAUM biraz sağı solu gezeyim dedim gelmişken boşa gitmesin. Sınavda gençleri aşağılarcasına konuşanın da kim olduğunu öğrendim. BAUM un m. yardımcısıymış. S.G.

  Şimdi bu yazımı trollemek isteyen bir sürü kişi yorumlar yazacak. o insanlardan bir isteğim var lütfen kendinizi tatmin edecek başka bir yer bulun. Çünkü bu forumda bu başlığı bulmuş bir çok zekii gençin sizlerin gibi ağa babaları yok veya onlara torpil yapacak hocaları(?????) yok BU YAZI O GENÇ DİMAĞLARA BİR FİKİR VERMEK ÜZERE HAZIRLANMIŞTIR.
  TORPİLLE İŞİ OLANIN BU YAZI DA YERİ YOKTUR

  NEYSE GENÇLER
  YARIN SONUÇLAR AÇIKLANACAK SİZEDE BURDAN BİR TAHMİN LİSTESİ VERECEĞİM BAKALIM. YARIN Kİ YAZIMIZDA BUNLARI KARŞILAŞTIRIRIZ.
  NE KADAR TUTTURABİLİRDİK.
  bu arada bu uzmanlık BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ VE BİLGİSAYAR MÜH. İÇİNDİ. ZATEN Y.LİSANS ŞARTI FALAN YOKTU. BAUM da çalışanların akademik not ortalamaları çook düşük olduğu için kafadan ELENMESİNLER diye dil şartı koymuşlar çoğunda da zaten iç açıçı bir not yok. Bu notlarla ne yüksek lisans ne doktora başvurusu yapabilirler ne de mülakat listelerine girebilirler ANCAK ÇOK GÜZEL UZMAN(CIK) OLURLAR.  -ads-.jpg
  burada farkettiyseniz lisans notuna göre değerlendirmemiş. halbuki bu tür alımlarda lisans notu mutlaka yer alır.
  yabancı dile göre değerlendirmiş.
  şimdi sıralamaya gelelim (benim tahminim)

  asil LATİF SAĞ**
  asil ALİ İHSAN İBİL**
  asil ERDAL BAŞ**
  yedek ALİ EKİ**
  yedekSALİH TE***
  yedekFATİH KÜ***
  kazanamadı RECEP İBİ***

 2. #2
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  574
  Sonuna dek okudum, haklı olabileceğinizi düşündüğüm noktalar var. Öncelikle bir hatanızı düzeltmek isterim ön değerlendirme %60 ales %40 yds (fakülteler ve rektörlüğe bağlı kadrolar için) şeklinde açıklanır, burada eksik bilgi sahibisiniz (bu kadrolara yerleşebilmek için ales,yds, y.l. ya da 2 yıl deneyim ön şarttır). Ben de yıllar önce tıpkı sizin durumunuzda başkası için açılan kadroya yerleştim, ancak sınav kağıdım doluydu en azından diğer adaydan fazla aldım. Tabi bunu okurken "ama soruları Baum'da çalışan adaylara vermişlerdir" dediğinizi duyar gibiyim ve muhtemelen de haklısınız

  Benim genel olarak sizin yazdıklarınıza bir itirazım yok, ne kadar üzgün olduğunuzu tahmin ediyorum. Benim adaylara tavsiyem ne olursa olsun başvurularınızı yapın sınavlara gidin, ksl hocam gibi haksızlığa uğrama ihtimaliniz de var benim gibi hakkınızı alma ihtimaliniz de. Ve ne olursa olsun sınav kağıdınız dolu olsun, forumda örneklerini görüyorsunuzdur sınav kağıdınız dolu (tabi doğrularla dolu) ise eninde sonunda mahkemede hakkınızı alırsınız

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  5
  düzeltmeniz için teşekkürler.

 4. #4
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2015
  Mesaj
  79
  Hocam bu foruma takilan kimsenin ne torpili var ne dayisi. Surada gordugun en troll adam bile kendi cabasiyla bir yere gelmeye calisiyor. Aksi halde ne diye burada takilsin.

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  5
  ŞİMDİ DE GEÇEN GÜNKÜ YAZIMIZIN SONUÇLARINI KISACA DEĞERLENDİRECEĞİZ(BAUM UZMAN)
  Öncelikle akademik personel için uğraşan arkadaşlarımızın Allah yar ve yardımcısı olsun.
  Sadece şunu söyleyebiliyorum. Adamlar almışlar kağıdı kalemi "bu arkadaşı nasıl olurda listedeki sıralamadan çıkarabiliriz" çalışmasını yapmışlar.
  Belki aklınIZa kendinden bu kadar eminsen git itiraz et diye düşünce geçenler olacak.
  Tabiki de yukarıdaki yazıda da belirttiğim gibi Anadolu Üniversitesinde çalışan 3 arkadaşımla tekrar görüştüm. sorum şu "ben sınavın yeniden değerlendirilmesini isteyeyim mi istemeyeyim mi?" Neden bu soru diye soracak olan varsa mevzu gayet basit. kılpayı bir puanla ben ilk üçün içerisine giremiyorum. Neyse arkadaşlarımdan sadece birisi itiraz et ancak değişeceğini düşünmüyorum dedi diğerleri ise kendi kendini harap edersin iki gün sonra sana her yerde köstek olmaya kalkarlar diye söyledi. Ne olursa olsun bende itiraz etmeye karar verdim.
  Diyelim ki yeniden değerlendirildi. kadroyu aldım. biliyorum ki orada bana mutlaka baskı uygulayacaklar(mobbing). bu saatten sonra zaten kadro alsam da gideceğimi düşünmüyorum. Allah herkesin rızkını mutlaka verir.
  sadece onların çarklarına çomak sokmak istiyorum. sınavları değerlendirirken hep akıllarının bi kenarında "itiraz olursa sıkıntı olur bize" düşüncesi yer etsin istiyorum. Bende böyle oldu ama benden sonraki arkadaşları değerlendirirken biraz daha dikkatli olurlar diye düşünüyorum.


  Gelelim Daha önceki tahmini sıralama tutmuş mu?


  ALİ İHSAN İBİL**
  SALİH TE***
  ALİ EKİ**
  LATİF S**
  FATİH K***
  ERDAL B**

  -ads-z2.jpg
  arkadaşlar bir önceki yazımda bir yeri yanlış aktarmışım size ERDAL BAŞ** BAUM da çalışmıyormuş. onu belirtmek isterim.

  sonuç olarak tahminlerimden bir kişi tutmuş.
  bu tablodan anlaşılacağı üzere adamlar BAUM da bile tefrika yapıyorsa sana bana niye yapmasın.
  S.G GİBİ İNSANLAR İŞİNE GELDİĞİ YERDE ADALET TİMSALİ OLURLAR İŞİNE GELDİĞİ YERDE KAYIRMACI OLURLAR. ama unutmayın onların yaptıkları kayırmalar mübahtır haaaaaa.
  BURADAN YAZIYORUM BU SINAVI DEĞERLENDİRENLERDE VARSA HAKKIM ZEHİR ZIKKIM OLSUN. AHİRETTE ON PARMAĞIM YAKASINDA OLACAK.
  Uzman(cık)larımız Vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

  Mevzuyu bitirmeden şunu da belirteyim. bu yazıyı okuyan arkadaşların aklına gelebilir "kadroya giremedin diye veryansın ediyorsun " diye düşünceler.
  Arkadaşlar ben bu yazımı kadrolar açıklanmadan bir gün önce yazdım. konuyu başlattığım da daha sonuçlar belli değildi.

  ALLAH kimseyi böyle insanların eline düşürmesin (Amin)

  - - - Güncellendi - - -

  Değerli arkadaşlar uzmanlık sınavında çıkan soruları ANADOLU ÜNİVERSİTESİ UZMAN ALIMI BAUM Bilgisayar Müh. uzmanlık soruları başlığı altında bulabilirsiniz.
  Son düzenleyen ksl, 30-01-2016 saat 12:59. Sebep: eksik yazmışım

Benzer Konular

 1. Lisans Mezunu Olmadan Tecrübe ile Uzman Olunabilir mi?
  Uzman forum içinde, yazan ulmo123
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 10-09-2015, 20:36
 2. Uzman,Okutma ve Öğretim Görevlisinde Mezuniyetten Önceki Tecrübe
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan dabanca
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 29-05-2015, 19:55
 3. Uzman Alımı Tecrübe
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan sweetman
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 27-03-2015, 11:39
 4. Anadolu Üniversitesi Mobbing Kuruluna En Az PDR Lisans Mezunu Uzman Alımı
  Akademik Kadro İlanları 2013 forum içinde, yazan xarsi
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 11-02-2013, 17:45
 5. Yalova Üniversitesi SBE 2012-2013 Bahar yarıyılı doktora ve yüksek lisans öğrenci alimi
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2012-2013 Bahar Dönemi forum içinde, yazan y.asa
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-02-2013, 21:01

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git