Suspicion Gerçek Bir Hikayeye Dayalı mı? Suspicion Dizisi Konusu Ve Oyuncuları Apple TV+

Suspicion Gerçek Bir Hikayeye Dayalı mı? Suspicion Dizisi Konusu Ve Oyuncuları Apple TV+

BAFTA Ödülü adayı Rob Williams’ın showrunner olarak görev yaptığı İngiliz dizisi ‘Suspicion’, etkili iş kadını Katherine Newman’ın oğlu Leo Newman’ı kaçırmakla suçlanan dört İngiliz kişinin etrafında dönüyor. Gerilim dizisi, kaçırma ve şüphelilerin masumiyetlerini kanıtlama girişimlerinin yörüngesinde ilerler ve bu da kendi sırlarını çözer.

Apple TV+ orijinal dizisi, gerçekçi bir önermede yüksek profilli bir kaçırma vakasını merkeze aldığından, izleyiciler Leo Newman’ın hikayesinin gerçek olup olmadığını merak ediyor olmalı. Gerçeklik duygusuyla ilgimizi çekerek, dizinin kökenlerine daldık. Bulgularımızı paylaşalım!

Suspicion Gerçek Bir Hikayeye Dayalı mı?

‘Suspicion’ kısmen gerçek bir hikayeye dayanıyor. Dizi, Filistin örgütü Hamas’ın askeri kanadı için lojistik ve silah tedarik şefi olan Mahmoud al-Mabhouh’un suikastına dayanan ödüllü İsrail gerilim dizisi ‘Sahte Bayrak’ın İngilizce versiyonudur. ‘Suspicion’ın öncülü, orijinal dizisinde olduğu gibi, suikastın arka planından esinlenmiş olsa da, dizi kurgusal karakterler ve onların hikayeleri ile kurgulanmıştır.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın kurucularından Mahmud el-Mabhuh’un İsrail ulusal istihbarat teşkilatı Mossad ajanları tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Şüpheli ajanlar, özellikle Birleşik Krallık vatandaşlarının pasaportları olmak üzere, farklı milletlerden sıradan vatandaşların çok sayıda tahrif edilmiş pasaportunu kullanmıştır. Suikastın ardından birkaç sıradan sivilin resimleri ve isimleri sürüklenerek sahte pasaportlara dayanılarak davaya bağlandı.

‘Yanlış Bayrak’ın yaratıcıları Amit Cohen ve Maria Feldman, Mahmoud’un davasından esinlenerek dizileri için sıradan vatandaşların yüksek profilli bir davaya karışması öncülünü kullandılar. Yaratıcı ikili, ana karakteri kıdemli bir Hamas yetkilisinden İran savunma bakanına çevirdi ve gösteriyi oluşturmak için kurgusal karakterleri ve onların bireysel anlatılarını tanıttı. Dizi, 33 civarında sahte pasaportun dahil olduğu bildirilen Mahmoud al-Mabhouh suikastı sırasında meydana geldiği iddia edilen kimlik hırsızlığının dehşetini tasvir etmeyi başarıyor.

‘Suspicion’nin öncülü, ‘Yanlış Bayrak’ın geliştirilmiş bir versiyonudur. Lojistik Baş Sorumlusu Yerine
ya da İranlı bakan, dizi ünlü bir medya patronunun oğlunun kaçırılması etrafında dönüyor. Beş sıradan İsrail vatandaşı yerine, dizi dört sıradan İngiliz vatandaşını takip ediyor. Ayar ayrıca Moskova’dan New York’a değişir. Bununla birlikte, orijinal gösterinin merkezi çekirdeği – davadan şüphelenilen sıradan vatandaşlar – İngilizce versiyonda da aynı kalıyor.

Showrunner ve yazar Rob Williams, tamamen ‘Şüphe’yi tasarlamak için kurgusal karakterleri ve bireysel hikayelerini gerçek hayattan ilham alan önermeye yerleştirdi. İlham alınsa da, program Mahmoud al-Mabhouh’un suikastına veya Mossad’ın iddia edilen katılımına açıkça değinmiyor. Bunun yerine, ‘Şüphe’, gerçek hayattaki bir suç çerçevesinde kurgusal bir destanı takip etmeye odaklanır.

Suspicion oyuncuları ve karakterleri

  • Uma Thurman – Katherine Newman
  • Kunal Nayyar – Aadesh Chopra
  • Noah Emmerich – Scott Anderson
  • Georgina Campbell – Natalie Thompson
  • Elyes Gabel – Sean Tilson
  • Elizabeth Henstridge – Tara McAllister
  • Angel Coulby – Vanessa Okoye
  • Tom Rhys Harries – Eddie Walker
  • Charlie Carter

Suspicion Fragmanı İzle

Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İçindekiler