Kristof Kolomb, 1451’de İtalya’nın Cenova kentinde doğdu. İtalyancadaki ismi Cristoforo Colombo idi, ancak Christopher Columbus, Latince adı Christophorus Columbus’ın Adlandırılması ve tarih boyunca bilinen ismi. Babası, yün dokumacı ve peynir dükkanı sahibi olan Domenico Colombo idi. Annesi Susanna Fontanarossa idi. Giacomo, Pellegrino, Giovanni ve Bartolomeo adında dört kardeşi vardı. Hayatının başlarında gemiler üzerinde çalışmaya başladı ve vali ve Portekizli asil kızı Filipa Moniz Perestrelo ile evlendi. 1492’de Christopher Columbus, İspanya’dan batıya giden Asya’ya daha kısa bir rota bulmak için yola çıktı. Bu sayede ‘Yeni Dünya’yı keşfetti.

Kristof Kolomb Hakkında 10 kısa Bilgi
Christopher Columbus’ın tarihsel seyahatinde kullandığı gemiler, Pinta, Nina ve Santa Maria idi.
Pinta ‘boyalı olan’ için İspanyolca bir kelimedir ve gemiye bu takma adı denizciler tarafından verilmiştir.
Nina’nın gerçek adı Santa Clara idi ancak takma adı Juan Nino’dan sonra ‘Nina’nın takma adı verildi.
Aksine söylentilere rağmen Christopher Columbus, dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlamak için yola koyulmadı. Bu çoktan belirlenmişti ve çoğu insan artık düz olduğuna inanmıyordu.
İskandinav Viking Leif Eriksson’in, Kristof Kolomb’un Amerika’yı keşfetmesinden beş yüz yıl önce Amerika’ya indiğine inanılıyor.
Kristof Kolomb hiçbir zaman Kuzey Amerika anakarasına adım atmadı. Kimse kesin olmasa da, önce Bahamalar’da ya da yakındaki bir adada bir yere indi.
Santa Maria, 1492’de Noel Arifesinde mercan resifine çarptığında yolculukta imha edildi.
Santa Maria’nın enkazı nedeniyle, Columbus’ın İspanya’ya döndüğü sırada birçok mürettebat geride kalmak zorunda kaldı. Columbus döndüğünde, yaklaşık 40 mürettebat öldü.
Kristof Kolomb, Montserrat, Antigua, Redonda, Nevis, Saint Kitts, Saint Eustatius, Saba, Saint Martin ve Saint Croix gibi çeşitli adaları isimlendirdi.
Kristof Kolomb, Virgin Adaları’nı buldu ve onlara Saint Ursula Adaları ve 11.000 Bakiresi adını verdi.