Bulunan 1 den 1 - Toplam 1

ÖTV-KDV Hırsızlığı.

Sohbet/Muhabbet Konuları Forumunda ÖTV-KDV Hırsızlığı. Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar olumsuz bir konu o yüzden okuyunca mutsuz olabilirsiniz. içinizdeki öfke, kin gibi duygular güçlenebilir. ...

 1. #1
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  974

  Thumbs down ÖTV-KDV Hırsızlığı.

  Arkadaşlar olumsuz bir konu o yüzden okuyunca mutsuz olabilirsiniz. içinizdeki öfke, kin gibi duygular güçlenebilir. Bilmeyenler için şok etkisi de yaratabilir. Refleks olarak ağzınızdan çok orijinal güzel sözler(!) de çıkabilir. Herşeye hazır olun.

  -dd1v0.jpg


  Cebimizdeki el : ÖTV-KDV

  Araç sahibi olmak ve petrol ürünlerini tüketmek (Doğalgaz, Tüp vs..) ihtiyaç.Buna rağmen en düşük motorlu 1.300cc araçta bile %57 vergi ödediğimizi sanırım bilmeyenimiz yoktur. Ayrıca benzin ve otomobilde dünyada en yüksek vergiyi alan bir kaç ülkeden biri olduğumuzu bırakın Türkiye'yi, dünyada bile sanırım bilmeyen kalmamıştır.

  Türkiye'yi görünce gözlerine inanamadılar - Hürriyet EKONOMİ

  Artık kanıksadık bu durumu. Hatta TC'nin hangi hükümet gelirse gelsin yıllarca yaptığı bu soygunu haklı çıkartacak terimler ürettik :

  - Otomobilde vergi olmasa apaçilerin altında ferrari olur
  - Sözde para yok diye kıvranırlar herkesin altında araba
  - Araba park etmeye yer yok, ucuz olsa bir de yandık
  - Benzin pahalanıyor ama araç satışı düşmüyor, zenginiz çok vb... terimler ile sinir olmadan yaşamak için kendi kendimizi kandırdık.


  Peki ÖTV yani Özel Tüketim Vergisi adı altında on yıllardır hırsızlığın daniskasını yapan Türkiye Cumhuriyeti, gerçekten özel tüketim ürünü olan mal ve ürünlerden ne kadar KDV ve ÖTV alıyor? Hep beraber inceleyelim. Yazımın en sonunda ise temel tüketim ürünlerinin KDV'lerini okuyarak iyice bir sinir olalım.

  Türkiye Cumhuriyeti'ne göre lüx yata binmek özel ihtiyaç değil hatta zaruri ihtiyaç olmalı ki ÖTV'si %0 - KDV'si ise %1.

  Eklenti 4227

  Peki Pırlanta ve diğer değerli taşlarda ÖTV, KDV ne alemde ?

  Biz aldığımız zam adı altında göz boyamacası ile meşgul olurken, gündem değiştirilip uyutuluyorken sessiz sedasız pırlantada ÖTV kaldırıldı.

  Kaynak: Torba yasada af, torba yasa vergi borçları, torba yasa tasarısı, torba yasa af ne zaman çıkacak? - En Son Ekonomi Haberleri - HTEkonomi

  Peki özel jetlerde ÖTV ve KDV nasıl ?

  -1.jpg

  Gördüğünüz gibi Jet alırsanız ÖTV ödemiyorsunuz. Bu arada resimdeki yazıdan Türkiye'de karavan turizminin neden gelişmediğini de kolaylıkla anlayabiliriz. Otellerde 300 lira gecelik verip tatil yapamadığımız gibi alacağımız karavan ile ailecek dolaşmak bile Türk halkına lüx.

  Türkiye Cumhuriyeti'ne göre evlerimizde yemeğimizi pişirdiğimiz tüp, ısınmak için yaktığımız doğalgaz lüx, ama jet yakıtı zaruri ihtiyaç.

  Kaynak : ÖTVâ€⠄¢siz jet yakıtı araçlara girdi... - Hürriyet EKONOMİ


  Daha araştırsak bunun gibi onlarca örnek bulabiliriz. Kimse bu olanları 10 yıllık iktidara da bağlamasın. Çünkü insanlar hak ettiği gibi yönetilmeye mahkumdur. Cahilliğimizin, haksızlığın karşısında suskunluğumuzun sonuçları bunlar.

  Peki tüm bu gerçek özel tüketim ürünlerinden ÖTV ve KDV alınmazken, hadi arabayı bir köşeye bırakalım, temel tüketim ürünlerinden ne kadar vergi alınıyor. %8 - %18

  PRATİK BİLGİLER


  2x2'ye 5 demeye alışmışız hepimiz.


  1984

  "Özgürlük,iki kere iki dört eder diyebilmektir.Buna izin verilirse,arkası gelir."

  "Farkında olmadan,masanın üstündeki toz tabakasında parmağını gezdirdi:
  2x2=5 "

  "Geçmişi kontrol eden, geleceği de kontrol eder, şu anı kontrol eden geçmişi de kontrol eder."

  Savaş Barıştır, Özgürlük Köleliktir, Bilgisizlik Kuvvettir.

  "Büyük birader seni izliyor."


  Nineteen Eighty-Four - Wikipedia, the free encyclopedia
  Son düzenleyen qpuro, 23-10-2014 saat 03:16.

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git