“Expendables” serisi tam gaz devam devam ediyor. Serinin üçüncüsünü de tükettik sırada dördüncüsü var. Dördüncüsü geliyor mu? Tabi ki neden olmasın…

Edinilen bilgilere göre; daha proje aşamasında olan “Expendables 4” tıpkı “Testere” gibi aldı başını gidiyor. Takıntılı bir oyuncu olan Slyvester Stallone artık kendi projeleri ile Hollywood’da yer almak istiyor. Kendini projelere kaptıran Stallone, yılların birikimini bu şekilde ortaya koyuyor. Stallone’yi beyazperdede görmek yerinde bir karar, ama seri için aynısını söylemek pek mümkün değil. Serinin çok sevildiğini de inkâr etmiyoruz. Aslında seriyi belli bir kategoriye yerleştirmemek lazım, eğer çok büyük beklentiler içerisinde izlersek zevk alamayabiliriz, baştan nasıl bir film olduğunu bilerek seyredersek sorun yaşamayız.

Dövüş ve aksiyon ustası Slyvester Stallone’nin senaristliğini üstlendiği Expendables serisinin üçüncüsü raflarda yerini aldı. Çerezlik ya da eğlencelik film kategorisine dâhil edebileceğimiz “Expendables 3” neredeyse serinin en zayıf halkası… Seri haline dönüşen filmin bu şekilde düşüş göstermesi pek de şaşılacak bir durum değil, çünkü zamanla hikâye özünü yitirmeye başlıyor, bu da seyirlik zevkimize gölge düşürüyor. Bana eğlencelik bir film olsun, gerisi boş diyorsanız, doğru yerdesiniz. Sorunları, mantıksızlıkları, saçmalıkları ya da olmaması gereken bazı sahneleri görmezden gelip seyrettiğiniz takdirde, film amacına ulaşıyor. Kafanızı boşaltıp filmin sizi götürdüğü yere gidebilirsiniz.

Kaynak