Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

Supernatural

Sinema/Dizi/Televizyon Forumunda Supernatural Konusunu İncelemektesiniz

Eklenti 2035 Supernatural Amerikan The WB, daha sonra da The CW kanalında yayınlanmaya devam eden ...

 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055

  Supernatural

  Eklenti 2035

  Supernatural Amerikan The WB, daha sonra da The CW kanalında yayınlanmaya devam eden bir korku serisidir. Dizi hikâyesi korku ağırlıklı olmak üzere gerilim, dram ve komedi gibi birçok türden de etkiler taşıyan bir gençlik dizisidir. Başrolünde Jared Padalecki (Sam Winchester) ve Jensen Ackles (Dean Winchester) oynamaktadır.

  Dizi Dean Winchester ve Sam Winchester kardeşlerin babalarının kayıp olmasından sonra tekrar bir araya gelip Sam'in bıraktığı avcılığa geri dönmesiyle başlar. İki kardeş hayatlarını babaları ile beraber, annelerinin küçükken bir varlığın yakarak öldürmesi sonucu insanları bu gibi varlıklardan korumaya adamışlardır. Fakat avcılık ile uğraşmak istemeyen ve normal bir yaşam sürmek isteyen Sam babası ile tartışarak evi terketmiştir. Yıllarca abisi ve babasından ayrı yaşayan Sam, üniversitede eğitim görmüş, Jessica isminde bir kız ile evlenme aşamasına gelmiştir. Üniversiteden mezun oldukları gece uzun zamandır görmediği abisi Dean, babasının birkaç haftadır kayıp olduğunu ve yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Sam babasını bulmak için son bir kez abisinin yardımına gider. Babasını arayışları netice vermeyince Dean ona yeniden avcılığa dönmesi için teşvik eder fakat Sam kabul etmez. Aynı gece Sam eve dönünce, nişanlısı Jessica'nın annesi gibi tavana yapıştığını görür. Müdahale etmesine fırsat kalmadan Jessica'nın alevler içinde kalarak ölmesine tanık olur. Bunun üzerine Sam, hem insanları bu gibi yaratıklardan kurtarmak için hem de annesini ve nişanlısını öldüren yaratığı bulup yok etmek için yeniden avcılık yapmaya başlar.

  Dizi, kardeşlerin insanların gerçekte var olmadığını zannettiği bir çok tür yaratık, hayalet, şeytan vb. varlığın avcılığını yaptıkları ve bu macerala sırasında yaşadıklarını anlatır. Dizide, Dean ve Sam arasındaki özel ilişki ön plandadır. Dean, içki ve kadın düşkünüdür. Fakat, oldukça cesur ve gururludur. Kardeşi Sam'e ona olan bağlılığı etkilenmemizi sağlar. Dean eğlenceli, klasik rock hayranı ve hiç bir şeyden korkmayan biri gibi görünse de onunda korktuğu ama saklamayı tercih ettiği şeyleri vardır ve Sam bu yüzden çok zorlanır. Sam ise merhametli, zeki birisidir. Dizi boyunca iki kardeşin başından geçen duygusal, dramatik, komik ve korku dolu maceraları izleyicileri ekrana bağlar.

  Not: Wikipedia'dan alıntıdır.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  6. sezonu bitmek üzereyken yakaladığım ve 3 haftada 6 sezonu bitirip 7'den itibaren normal sezonunda izlemeye devam ettiğim dizi. Her ne kadar 7. sezon saçmasapan olsa, 8'e devam etmekle ve 9 için anlaşmakla işin suyunu çıkarmış olsalar da ilk 6 sezonu kesinlikle izlenmelidir diyebilirim.

  Dizi ilk sezonunda sadece doğaüstü yaratıklarla ilgiliymiş gibi görünürken sezonlar ilerledikçe konusu da derinleşiyor ve Hristiyanlığın, mitolojik efsanelerin kökenlerine kadar iniyor. Bu esnada efektler, çekim kalitesi ve Jensen ile Jared'ın (özellikle de Jensen'ın) muhteşem oyunculuğu ile sizi tamamen içine sürüklüyor. O yüzden bir oturuşta bütün bir sezonu bile bitirmeniz olası.

 2. #2
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  385
  Bana dediler ki "ilk sezona tahammül et, gerisine bayılacaksın" Ama yapamadım
  O vcık vıcık aile draması öldürdü beni direkt 2. sezondan devam etsem önemli bir şeyleri kaçırmış olur muyum acaba?

 3. #3
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Geçmişi kaçırmış olursun, bazı bağlantıları anlayamayabilirsin belki. Ama ben de katılıyorum diyenlere, ilk sezona tahammül et, gerisine cidden bayılacaksın.

 4. #4
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  Can'-Ka No Rey
  Mesaj
  120
  3-6 arası haricinde pek konu bütünlüğü yok, 7 de fena değil, gerisi biraz zorlama ama dizi yokluğunda izlettiriyor kendini

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git