Sağlıklı yaşam seyahati turizmin geleceğini nasıl şekillendirecek?

serkan
serkan 20.01.2022
Güncellendi 20/01/2022

Pandemi yaşama, çalışma ve hatta seyahat etme şeklimizi değiştirdi – ama üzülmeyin Rovers, turizm için hiç de kötü bir haber değil! Dünya sağlığımıza ve çevremize değer verme biçimimizi yeniden tasavvur ederken, sağlıklı yaşam seyahati yerel veya uluslararası turistler arasında popülerlikte keskin bir artış görüyor. İnsanlar, doğa koruma alanlarına, spor salonlarına ve sağlıklı yemek alternatiflerine erişim sunan bölgelerde seyahat destinasyonları aramaya devam ediyor. Wellness seyahatinin 2022 ve sonrasında turizmin geleceğini nasıl şekillendireceğine aşağıdan göz atıyoruz.

- Reklam -

Sağlık ve fitness Sağlık ve fitness
tesislerine erişim sunan konaklama destinasyonlarına olan talebin büyük bir artışı, şu anda seyahatteki en büyük trendlerden biri. Seyahat tutkunları, bünyesinde 24 saat açık spor salonu gibi fitness olanaklarının yanı sıra sağlıklı yeme-içme alternatifleri sunan konaklama seçenekleri arıyor. Rove Hotels, vegan yemek seçeneklerinin sunulduğu The Daily restoranı, sağlıklı enerji veren shotlar ve taze hazırlanmış tavuk salatalarından leziz somon yemek seçeneklerine kadar çeşitli seçeneklerle farklı mutfak alternatiflerinden hoşlanan misafirlerine hitap ediyor. Canlı Dubai şehrine dağılmış herhangi bir Rove Hotel’de konakladığınızda sağlıklı beslenmek ve formda kalmak çok kolay.

Doğadan ilham alan bir bükülme ile modern seyahat
Birçok Rover hala Dubai’ye eklektik kozmopolit yaşam tarzını deneyimlemek için gelse de, çölün kalbinde bekleyen çeşitli fauna ve flora fırsatlarından kesinlikle hayal kırıklığına uğramıyorlar. İster Dubai’nin The Green Planet adlı tropikal kapalı yağmur ormanını keşfedin, ister deve sırtında Orta Doğu çölünün güzelliğine kendinizi kaptırmak için kum tepelerine çıkın ya da hareketli şehirden hoş bir karşılama için Hatta’da nefes kesici dağlara ve turkuaz sulara doğru yürüyüş yapın. Dubai’de en seçici doğa aşığı için bile bir şeyler var.

Dinlenme ve sağlıktan ilham alan aktiviteler
Şehirde tatil yapıyor olmanız, bütünsel bir refah duygusundan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. En azından, birçok turistin bu konuda hissettiği şey bu ve daha fazla anlaşamadık! Dubai, rahatlamayı ve sağlığı teşvik eden çeşitli etkinliklerle dolup taşıyor. İster hak ettiğiniz bazı bakımlar için bir spaya inin, ister şehrin dört bir yanına dağılmış birçok parktan birinde düzenlenen bir yoga sınıfına katılın ya da tarihi Dubai Körfezi boyunca bir abra (geleneksel tekne) ile gün batımı gezisine çıkın. ) Bur Dubai’de rahatlama ve sağlık için fırsatlar sonsuzdur!

- Reklam -

Karbon ayak izini
Dünya, daha düşük karbon emisyonları talep ediyor ve gezginler de aktivistler kadar tutkulu hale geliyor! Dubai’deki otellerimizden birinde konaklayan geziciler, Dubai’nin en büyük ve en iyi turistik yerlerine yakın olmanın keyfini çıkarabilir! İster Dubai Yat Limanı’na doğru keyifli bir yürüyüşe çıkın, ister yakındaki bir restorana kadar yürüyün ve dünya mutfağından bir kasırganın tadını çıkarın, ister e-bisiklet veya şehirde dolaşmak için bisiklet kiralayın, seyahat etmek için yeni alternatifler bulmak çok kolay. Dubai, çevreye zarar vermeyen yollarla. Dahası, çevreye değer veren gezginler, Dubai’nin dünyanın en temiz şehirlerinden biri olarak kabul edilmesinden memnun kalacaklar! Ne aşk değil?

Dijital göçebe yaşam tarzını karşılama
Seyahatin ancak işten izin aldıktan sonra mümkün olduğu günler geride kaldı. Rove Hotels gibi gelecek odaklı konaklama seçenekleri, bir yandan şehri kırmızıya boyarken, diğer yandan da uygun fiyatlara konforlu konaklamanın keyfini çıkarabilen ve şu anda iş yerlerimizden birinde işini bitirebilen uzak çalışanlara ve dijital göçebelere hitap ediyor. ortak çalışma alanları. Pandemi, hibrit ve uzaktan çalışma modellerinin tartışmalı olarak geleneksel havasız ofise oldukça inanılmaz bir alternatif olduğunu pekiştirdi.

İş-yaşam dengesinin keyfini
çıkarmak Dünyayı dolaşan ve bunu yaparken çalışan insanlar (daha açık bir şekilde dijital göçebeler ve girişimciler), iş-yaşam dengesinin gerçekten ne kadar önemli olduğunu bilirler. Sağlıklı yaşam seyahatinin popülaritesi artmaya devam ederken, gezmeye ve seyahat etmeye inanan ve aynı zamanda rahat bir yaşam tarzının tadını çıkaran birçok gezgin için iş-yaşam dengesi konsepti de öyle.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir