Bulunan 1 den 8 - Toplam 8

Adalet nerede?

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda Adalet nerede? Konusunu İncelemektesiniz

Adalet nerede? Arkadaşlar tercihler konusunda içinizden nasıl geliyorsa öyle yapın. Onun bunun lafını dinlemeyin. Kötü ...

 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  14

  Adalet nerede?

  Adalet nerede?
  Arkadaşlar tercihler konusunda içinizden nasıl geliyorsa öyle yapın. Onun bunun lafını dinlemeyin. Kötü niyetler seziyorum çünkü. Mesela Ktü ve Gazi konusunda türlü yorumlar yapılıyor, inanın ki bazıları kendi tercih ettikleri yerlerde şansını artırmak için olumsuz yorumlar yapıyorlar. Düşünsenize Gazi ye gittinizde tek sorun bölüm belirsizliği kaldı. Geçin bunları herkesin gönlünde Gazi, Ktü yatar. Bir de şunu anlamıyorum, Türkiyenin seçkin birkaç üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi varken, Fen Edebiyatlar mantar gibi türemişken nedense bu alanda yüksek lisansını bile yapmış olan eğitim çıkışlılara siz tercih edemezsiniz deniliyor. Oysa Fen edebiyatlılar öğretmen olabiliyor, Türk dili ve edebiyatı eğitimine, Türkçe eğitimine başvurabiliyorlar. Şimdi söyleyin bakalım nerde adalet!
  Bir nokta daha var Öyp seçimi noktasında tuhaf olan. A kişisi Türkiyenin en iyi üniversitesinde, Profesörden aşağı kadronun pek olamdığı bu yerde, çalışıp diploma notunu orta seviyede ancak tutabilirken, kıyıda köşede kalmış, ahbap çavuş ilişkisinin olduğu B üniversitesinde diploma notu tavan yaparak mezun oluyor. İçler acısı olan durum da şu ki öyp mantığında B üniversitesinden mezun olan kişiye kucak açıp, asıl liyakatı olan kişeye güle güle demeleridir.
  Şimdi sorarım size nerde adalet?

 2. #2
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  138
  adalet yok arkadaşım. öyp şu anki haliyle çok çarpık, taleplerimizi iletip zamanla düzeltilmesini sağlamamız lazım. Ama ne yazık ki üniversite okumuş(!) bireyler (!) olarak bundan bile aciziz.
  lüfer olacak.

 3. #3
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  kaf dağının ardında
  Mesaj
  31
  kesinlikle katılıyorum
  hatta az bile hele de mezuniyet notu ve yökün çeviriside ayrı bir sorun zaten
  bizler 4 lük notlarla mezun olduk ama gel gör ki 100 lük sistemde düşüyor ayrıca da adamlar çan sistemiyle (her bölüm için değil ama ) bb bc alırken puanlarına bakıyorsun 55bb olmuşş bizde geçme notları bile 70 gelde sen bu işte bir de adalet ara hocam olacak gibi değil yani.....

 4. #4
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  12

  Haksızlık...

  ÖYP De gerçekten adalet aramak imkansız...iyi bir üniversitede okudum ve geçme baraj puanı 65 idi. bütünleme de yoktu ve geçmek için ne zorluklar çektiğimizi bilemem...ancak buna mukabil daha küçük çaplı bir anadolu üniversitesinde aynı bölümde okuyan bir arkadaşım daha rahat bir ortamda ve hocalarla neredeyse arkadaşlık ilişkisi içinde okulundan daha yükske akademik ortamayla mezun oldu...ikimizde öyp ye başvuracak olsak onun şansı benden daha da yüksek durumda oluyor...neredeyse 1,5 yıldır da ingilzice kurslarında dirsek çürütüyorum, doktoraya inşallah bu yıl kayıt yaptıracağım ama bu başarılarımın bu yerleştirmelerde hiç bir katkısı yok...maalesef, ÖYP de hiç şansım yok. Cari Usulde de her hoca kendi öğrencisini tercihi yönünde kullanıyor ve bu alanda da şansımız günden güne azalıyor...

 5. 11-07-2011, 17:17

  Lisansüstü


 6. #5
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  245
  A ve B üniversiteleri kıyaslamana katılıyorum.Fakat eğitim çıkışlı ve fen-edebiyat çıkışlı kişiler arasında tercih hakkı var-yok kıyaslamana pek katılmıyorum.O haksızlık sadece iyi üniversiteler ("Bir elin parmağını geçmez.) için geçerlidir.Demek istediğim şu ki ; iyi üniversitelerde fen-edebiyat ve eğitim fakültelerindeki eğitim(Eğitim bilimleri dersleri hariç) neredeyse eşdeğerdir ve onlar için haksızlık söz konusudur.Diğer üniversiteler için bu söz konusu değil diye düşünüyorum.Bu demek değil ki diğer üniversitelerin fen-edebiyat eğitimleri kaliteli.Ama bu ayrı ele alınacak bir konu.Fen-Edebiyat fakültelerinin daha iyi olması gerekiyordu fakat "memur zihniyeti" sağolsun varolsun.

 7. #6
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  138
  arkadaşlar, taleplerinizi dilekçelerle iletin. iletin ki haberdar olsun yök. yoksa böyle kendi kendimize dövünür dururuz, tıpkı ales ya da kpssdeki gibi.
  lüfer olacak.

 8. #7
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  45
  öyp usul yine de kötünün iyisi...çünkü iş eger mülakat bilim sınavı vs ıle bi yerlere gelmeye kalırsa gözümüzün içine bakıla bakıla neler yapılıo bunu hepımız biliyoruz... umarım eksiklikler zamanla kapanır ve ınsanlar magdur olmaz...

 9. #8
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Mesaj
  89
  Lisans ortalaması kısmına katılmıyorum. Üniversiteye ilk girdiğimde periferdeki yani nadolidaki bir üniversiteyi kendi tercihim olmamasına rağmen kazandım orda bir yıl içinde onur öğrencisi oldum ve hacettepeye yatay geçiş yaptım hacettepede 3 yıl sonunda fakülteyi ve bölümü mü dereceyle bitirdim. Şişirme not veya hakkımla bu kadar alabildim diye bir not yok. ne kadar istekli olmak var ama diğer sölediklerine katılıyorum.

Benzer Konular

 1. YÖK ÖYP'de Zorunlu Hizmeti Nerede Yaptırıyor?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan efendi
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 30-05-2012, 10:23
 2. Ales Sınavında Adalet
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan tinkerbell
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 13-01-2012, 22:15
 3. !!Eğitimciler Adalet istiyor!!!
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan perfect_phi
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 18-06-2011, 23:45
 4. öyp - türkçe öğretmenleri nerede
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan sercio
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-06-2011, 14:30

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git