Hocalarım hayırlı günler. Bir sorunum var ve yanıt alamıyorum malesef.

ÖYP sistemiyle atandım ve YüksekLisansımı atandığım üniversitede tamamladım. Yüksek lisans bölümüm [yönetim bilişim sistemleri] sosyal bilimler ens. bağlıydı.

Doktorada ise sistemden seçmedim kendim cari olarak AGÜ bilgisayar mühendisliğine kabul aldım ve orada başladım. Bu konu hususunda bölümün ihtiyaçları doğrultusunda olduğuna dair bölümden karar aldırdım fakülte vasıtasıyla rektörlüğe ilettirdim, oradanda yök'e gitmesi hususunda bir dilekçe talebinde bulundum.

Ancak aradan 4 ay geçmesine rağmen ses soluk yok. Malesef bizim üniversitenin ÖYP koordinatörü , "ÖYP kalkmadımı yahuyehü " felan gibi konuşuyor. Personel daire b. ÖYP'e yönlendiriyor.
YÖK'ü arayacağım ama çekincelerim var. Ki şunlar:

Biliyorsunuz ÖYP sistemi ilk kurulduğunda bölüm değişikliğine sıcak bakmıyordu. Benim hem bölüm değişti hemde anabilim dalı değişti. Dediğim gibi bölüm hocalarım açısından sorun yok, ihtiyaçlar doğrultusunda mühendisliğe başlaması şeklinde karar alındı. Fakülte de problem çıkartmıyor.

Diğer bir sorun ise YÖK'tekileri olmaz öyle şey deyip kesip atacaklarını bildiğim. Ama birçok kişi bu şekilde yaptı ve sorun yaşamadı.

Ne yapmamı önerirsiniz.

Edit 1. Bu arada kadro olarak 50d değilim 33a'ya geçirildik.