Bulunan 1 den 6 - Toplam 6

35. Madde Görevlendirmesinden Geri Çağırılma

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda 35. Madde Görevlendirmesinden Geri Çağırılma Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar hocalarım bildiğiniz gibi geçen bahar döneminde yayınlanan genelge ile biz öypli araştırma görevlilerinin zorunlu ...

  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    46

    35. Madde Görevlendirmesinden Geri Çağırılma

    Merhabalar hocalarım bildiğiniz gibi geçen bahar döneminde yayınlanan genelge ile biz öypli araştırma görevlilerinin zorunlu hizmeti kaldırılmıştı. Fakat tekrar 33a ya geçirilenlerin zorunlu hizmet ve senedi devam ediyordu.

    İlgili genelge : https://www.akademikpersonel.org/ana...aldirildi.html

    Genelgeyi incelediğimizde
    "Yükseköğretim kurumları, ÖYP kapsamındaki araştırma görevlilerinin kadro iadelerini, 2547 sayılı Kanunun 33 üncü maddesi kapsamında atamalarının yapılması talebiyle Kurulumuzdan isteyebilecektir. Kadro iade talepleri üniversiteler tarafından dağılımlı olarak 2547 sayılı Kanunun 35 inci maddesi uyarınca görev yapılan üniversitelere de gönderilecektir" ifadesi yer alıyor.

    Bu maddeye göre eğer okulumuz bizi 35.madde görevlendirmesinden geri çağıracaksa kadro statülerimizi tekrar 33a ya geçirmek durumundalar sanırım değil mi? Hem geri çağırıp hem de 50d kadrosunda tutmaya devam edemiyorlar sanırım değil mi?

  2. #2
    Yardımcı Editör
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Mesaj
    505
    Öyle gibi hocam. Ben personelle konuşmuştum bunu. Eğer üniversite geri çağıracaksa veya doktorayı bitirip dönüş aşamasına gelmişseniz, sizi tekrar 50/d ile başlatamayıp ilişiğinizi ya direkt kesiyorlar, ya da çağırıyorsa 33/a'ya atayarak başlatıyorlar şeklinde demişlerdi.

  3. #3
    Akademik Forum
    Misafir
    Maalesef öyle değil hocam, üniversite sizi hem çağırıp hem de 50/d ile başlatabilir. Bunu bizzat yaşayan biri olarak söylüyorum.

  4. #4
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    46
    Hocam merhabalar, siz 50d olarak bahsettiğim ilgili genelge yayınlandıktan önce mi yoksa sonra mı geriye çağrıldınız?

  5. #5
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    11-2013
    Mesaj
    127
    Alıntı dergas Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar hocalarım bildiğiniz gibi geçen bahar döneminde yayınlanan genelge ile biz öypli araştırma görevlilerinin zorunlu hizmeti kaldırılmıştı. Fakat tekrar 33a ya geçirilenlerin zorunlu hizmet ve senedi devam ediyordu.

    İlgili genelge : https://www.akademikpersonel.org/ana...aldirildi.html

    Genelgeyi incelediğimizde
    "Yükseköğretim kurumları, ÖYP kapsamındaki araştırma görevlilerinin kadro iadelerini, 2547 sayılı Kanunun 33 üncü maddesi kapsamında atamalarının yapılması talebiyle Kurulumuzdan isteyebilecektir. Kadro iade talepleri üniversiteler tarafından dağılımlı olarak 2547 sayılı Kanunun 35 inci maddesi uyarınca görev yapılan üniversitelere de gönderilecektir" ifadesi yer alıyor.

    Bu maddeye göre eğer okulumuz bizi 35.madde görevlendirmesinden geri çağıracaksa kadro statülerimizi tekrar 33a ya geçirmek durumundalar sanırım değil mi? Hem geri çağırıp hem de 50d kadrosunda tutmaya devam edemiyorlar sanırım değil mi?
    Okuduğumda ben de öyle düşünmüştüm, geri çağırıyorsa 33a ya geçirmek zorunda gibi bir anlam çıkıyor :-)

  6. #6
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    46
    Umarım öyledir hocam bende o şekilde yorumladım inşallah bir sürpriz olmaz

Benzer Konular

  1. 35.Madde İptali ve Geri Dönme
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan celik58
    Cevap: 55
    Son Mesaj: 25-02-2019, 00:53
  2. 35. Madde ile Geri Dönüş ve ÖYP Ödeneği
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan basciemre
    Cevap: 25
    Son Mesaj: 15-04-2016, 09:44
  3. Madde 35 Tez doneminde kuruma geri donüş yapabilir mi?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Gin_Purple
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 16-01-2014, 16:58
  4. 35. Madde Görevlendirmesinde Geri Çağırabilirler mi?
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Gorgias
    Cevap: 14
    Son Mesaj: 06-01-2014, 10:47
  5. 35. Madde İle İlişik Keserken Maaş Geri İstenir mi ?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan globalerol
    Cevap: 7
    Son Mesaj: 05-11-2013, 11:30

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git