Değerli arkadaşlarım durumum biraz karışık olduğu için ayrı konu açmak durumunda kaldım.

-ÖYP 2012 Temmuz atamalarında asistan olarak atandım, ancak işe başladıktan 3, 4 ay kadar süre sonra görmeye başladığım baskı ve mobbing'ten dolayı dayanamayarak Ağustos 2013'te askere geldim ve uzun dönem asteğmen olarak askerliğimi büyük bir şehirde yapmaktayım.
-2012'de atandığım üniversiteden Henüz istifa etmedim ve yüksek lisans kaydım da aynı üniversitede dondurulmuş olarak devam etmekte. ÖYP'yle tekrar atanmayı düşündüğüm için kendimi garantiye alana kadar da istifa etmeyi düşünmüyorum.
-Uzun dönem askerlik yaptığımdan dolayı haftasonları ve aksamları vaktim oluyor ve ben bunu eğitimime devam ederek değerlendirmek istiyorum. Bulunduğum şehirdeki üniversiteler gelişmiş olduğu için yüksek lisans için son derece cazip geliyor. Asteğmenken yüksek lisans yapma konusunda bir yasal engelleme de yok.
-Sorum şudur memuriyetim ve yüksek lisans kaydım atandığım üniversitede dondurulmuş olarak devam ederken başka bir üniversitede yüksek lisansa başlamamın önünde yasal bir engel var mıdır? İkinci yüksek lisansı yapan arkadaşların var olduğunu biliyorum ama benim gibi askerde yapmak isteyen ve yapan kimseye rastlamadım biraz uç bir durum. Diyelim ki ikinci yüksek lisansa başladım ileride istifa ederken atandığım üniversitenin eline herhangi bir yasal koz vermiş olur muyum?

Teşekkürler.