Öncelikle herkese bu zorlu süreçte başarılar.

Öyp ödenekleklerimiz şu anda üniversite hesabında ve kongre giderleri ile ilgili önemli sorunlar yaşıyoruz. Sorularımı listeliyorum bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

1. Kadrom fakültede yani bulunduğum yerde yüksek lisans eğitimi alıyorum. Kongrelere giderken ödeme yapılması için yönetim kurulu kararı gerekli mi(dekanın görevlendirmesi yeterli olur mu?) ve gerekliyse bu hangi birimin yönetim kurulu olmalı?

2. Yurt dışındaki tezle ilgili kurslara danışmanla birlikte katılmak ve danışmanın giderlerinin de karşılanması mümkün mü? Sonradan ödeme yapılmaması durumu söz konusu olabilir mi?

3. Dekanın 1 haftalık görevlendirme yetkisiyle ve rektörün oluruyla yurtdışı kursa katılarak ödenekten yararlanabilir miyiz?

4. Kongre giderlerinin tamamının karşılanması gerekli mi? Yoksa örneğin konaklama için günlük yevmiye miktarının %50 fazlasının konaklama gideri olarak mı ödenmesi gerek?

5. Ödeme yapıldıktan sonra konaklama giderinin fazla yatırılması durumunda bireyden geri ödeme talep edilmesi mümkün mü?

Şimdiden teşekkürler.