Sayfa 1 - Toplam 220 1231151101 ... SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 2194

ÖYP İle Atandım Ya Sonra? Ataması Sonrası Rehberi ve Soru-Cevap

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP İle Atandım Ya Sonra? Ataması Sonrası Rehberi ve Soru-Cevap Konusunu İncelemektesiniz

8 Ocak'ta yapılan yerleştirmeler sonrasında neler yapılacağı konusunda sizlere bilgi vermek amacı ile bu kılavuzu ...

 1. #1
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.051

  Exclamation ÖYP İle Atandım Ya Sonra? Ataması Sonrası Rehberi ve Soru-Cevap

  8 Ocak'ta yapılan yerleştirmeler sonrasında neler yapılacağı konusunda sizlere bilgi vermek amacı ile bu kılavuzu hazırladık.

  Öncelikle yerleştirmesi yapılan tüm adaylara Akademik hayatlarında başarılar dileriz. Yerleşemeyenler de üzülmesin 2015 Temmuz ayında onları yaklaşık 1.200 kişilik yeni bir atama süreci bekliyor

  Gelelim atama sürecine;

  Atama süreci üniversitelere göre değişkenlik gösterse de genellikle 1 ay içinde rektör tarafından imzalanır ve göreve başlamanız için size bilgi verilir. Göreve başlama yazınızın yazılması için size yazılı ya da sözlü tebligat yapılır ve 15 süreniz olur. Bu 15 günlük süre içerisinde görevinize başlamazsanız atamanız yapılmaz. (Muvafakat süreci bu işlemin dışındadır aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.)

  Resmi gazetede yayınlanan genelgeye göre (03/04/2012 tarih ve 28253 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikteki "Kamu Kurum ve Kuruluşları tarafından kimlik, adli sicil, askerlik ve sağlık durumu hususlarında adaylardan yazılı beyanları dışında ayrıca bir belge talep edilmez." hükmü gereğince, vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil, askerlik durum belgesi, sağlık durum belgesi istenmeyecektir.) normalde artık belge istenmemesi, beyana dayalı olarak bilgi verilmesi gerekir ancak üniversiteler atamada aşağıdaki belgeleri isteyeceklerdir.

  Atamanızın yapılabilmesi için 9 Ocak 2015 - 19 Ocak 2015 tarihleri arasında aşağıdaki belgelerle birlikte kazandığınız üniversiteye başvurmanız gerekmektedir.

  İstenilen Belgeler

  -Lisans/Yüksek Lisans diplomasının aslı veya noter tasdikli örneği
  -Lisans mezuniyetinize ilişkin Transkriptin aslı
  -Yerleştirmenize esas beyan ettiğiniz ALES, YDS, KPDS veya ÜDS sonuç belgesinin çıktısı. (veya eşdeğer sınav belgesi)
  -Ales'ten muaf iseniz doktora eğitimini tamamladığınıza dair yada öğretim elemanı olarak çalıştığınıza dair belge.
  -12 Adet fotoğraf.
  -Araştırma Görevlisi olarak çalışmasına engel bir durum olmadığına dair tam teşeküllü hastaneden alınmış sağlık raporu. (Sağlık raporunu tam teşekküllü devlet hastanesinden alacağınız için vaktinizi alabilir en kısa zamanda hastaneden randevu alıp gitmeniz gerekir.)
  -Askerlik durum belgesi
  -Önceden Kamu Görevlisi olarak çalışmış olanlar için Hizmet Belgesi (Ayrıldığı veya hali hazırda çalıştığı kurumun personel işleri dairesinden alabilir.)

  Eğer lisede hazırlık okumuş iseniz hazırlık okuduğunuza dair bir yazı alırsanız okuldan (lise diplomasında yazıyorsa o da olur) kademenizde 1 puanlık bir artış olur (eğer yazıyı hemen alamıyorsanız sonra istediğiniz zaman yapabilirsiniz çok bir getirisi yok zaten)

  Gerekli tüm evrakları topladıktan sonra Fakülte/Enstitü/MYO sekreterliğine bizzat müraacat etmenizin sağlıklı olacaktır. (Bazı üni.ler posta ile Kabul ediyor sorunuz) Belgelerinizi eksiksiz teslim ettikten sonra teslim-tesellüm evrağınızı almayı unutmayınız!

  Ayrıca aldığınız/imzaladığınız tüm belge, evrak, görev yazısı, atama belgesi, dilekçe vs. bir dosya içinde toplayınız çünkü artık kamu görevlisi oldunuz ve bunların ilerde işinize yarayacağını unutmayınız!

  Evraklarımı verdim, atamam ne zaman olur;

  Atama süreci genelde bir aya yakın olur, ÖYP sürecinin gecikmesi atama sürecini de etkileyecektir. Yerleştirmeler açıklandıktan sonraki hafta tüm evraklar toplanacak ve kontrol edilecektir. Eksiksiz olan evraklar atama için yönetim kuruluna girecek ve orda onaylanacaktır, Şubat'ın başında ise göreve başlama yazınız yazılır ve atamanız biter. Görevinize başlarsınız. (Fakültenizin yoksa bile görev yeriniz orasıdır ve orda çalışmaya başlarsınız. O yüzden şimdiden misafirhane vb. ayarlayınız.)

  Dikkat!;
  Evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz atamanızın yapılacağını göstermez! İlanın şartlarından birine uygun olmadığınız tespit edilirse atamanız yapılmaz. O yüzden garantisi olmayan bu durum için sakın başka işlerinizi bırakıp plan yapmayınız atamanız yapıldı gelin göreve başlayın demelerini bekleyiniz (Atamanız yapıldı dedikten sonra 15 gününüz olacak)


  ÖYP Maaş ve Başlangıcı

  Maaş atandığınız günden itibaren başlar ve önünüzdeki ilk ayın 15'inde toplu olarak alırsınız. Mesela ayın 3'ünde göreve başladınız, ayın 15'ine geldiğiniz zaman maaşınızı peşin alacağınız için ayın 15'ine kadar olan 12 günlük maaşınızı ve bir sonraki ayın tam maaşını toplam olarak alırsınız. Yani 42 günlük maaş yatar, yaklaşık olarak 4.800 liraya tekabül eder. Araştırma görevlilerinin Ocak 2015'e gore net maaşı 3.294 tl'dir. Dil kursu süresince maaşınız yatmaya devam eder. Ayrıca atandığınız üniversitede geliştirme ödeneği varsa ondan da yararlanırsınız. Evlilik durumunda ise sadece asgari geçim indiriminiz 50-100 tl arasında artcaktır. Kademe/derece yükselmesi de maaşınıza çok az etki edecektir 2-3 tl. Dil tazminatları için de sadece KPDS/YDS geçerlidir: Dil Tazminatının Maaşa Etkisi

  Detaylı bilgi için: ÖYP Özlük Hakları: Maaş ve Ödenekler

  Atama sonrası;

  Eğer yabancı dil puanınız 65'in altında ise;

  Yabancı dil tercihlerini yapmak için (ÖYP puanı ile açılacak dil merkezlerinden tercih yaparsınız) fakültenizde beklersiniz ve size verilen görevleri yaparsınız. En geç Şubat ayının ortasında dil merkeziniz belli olur ve orda eğitim görmek için görevlendirilirsiniz. Bu görevlendirme esnasında yaklaşık 30 bin liralık bir senet imzalarsınız. Dil eğitimi ve 6 aylık zorunlu hizmet senetidir. En çok sorulan soru eğer dil puanı yüzünden başarısız olursam ve ilişiğim kesilirse bu senedi ödeyecek miyim sorusu. İlk atanan yani 2010 yılı ÖYP'lilerinden ilişiği kesilenlerden bu senet tahsil edilmemiştir ancak bu seneki ilişiği kesilecek olan 50'nin altında kalan bazı arkadaşlarımızdan isteyeceklerini öğrendik o yüzden durum kesinlikle net değildir. İlk yıl 50'yi geçemez ve ilişiğiniz kesilirse bu senet tutarını ödemek durumda kalabilirsiniz.

  Dil eğitimi zorunlu olduğu için açılan tüm dil merkezlerinden gitmek istediklerinizi sıra ile tercih ediniz. Eğer daha az tercih yaparsanız ve tercihlerinize yerleştirilemezseniz YÖK sizi bir dil merkezine atayacaktır. Ayrıca normal şartlarda ilk açılan ilk dönem kurslarına başlamanız gerekmektedir sadece hamilelik veya askerlik gibi durumlarda ya da rapor ile beyan edilebilecek durumlarda bir sonraki dönem dil kursuna kadar bekleyebilirsiniz bunun için YÖK ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

  Yabancı dil eğitimleri yalnızca İngilizce değil aynı zamanda Almanca ve Fransızca olarak da verilmektedir. Dil kursunuz bittikten sonra eğer 65'i geçmiş iseniz en yakın ÖYP lisansüstü yerleşmelerine katılırsınız eğer halen 65 alamamışsanız atandığınız okula geri döner ver 65'i geçene kadar orada size verilen görevleri yaparsınız ve tabii ki bu süre için de maaşınız yatmaya devam edecektir.

  Yabancı dil puanınız 65'in altındaysa dil kursuna zorunlu olarak gitmeniz gerekir. Ayrıca dil kursu süresince 65'i geçseniz bile kurstan ayrılamazsınız. Kurs esnasında izin kullanılmaz, sadece rapor ile devamsızlık yapabilirsiniz. Eğer aynı anda devam eden bir yüksek lisans ya da doktoranız varsa ve tez dönemindeyseniz ancak o şekilde dışarıdan devam edebilirsiniz. Haftada 5 gün günde 5 saat süren bir kursa gideceğiniz için ders dönemini unutunuz. Zaten önceliğiniz yabancı dil olsun. Ayrıca yabancı dil eğitimleri verilecek okullarda sizler için kalacak yer ayarlanmamaktadır, o yüzden tercihler sonuçlandıktan sonra biran önce kalacak bir yer ayarlayınız.

  Yıllara göre tüm dil merkezleri: http://www.akademikpersonel.org/oyp-...erkezleri.html

  Unutmayın;
  ilk yıl 50'yi ikinci yıl ise 65'i geçemezseniz,
  Yabancı dil eğitimi almak istemezseniz,
  Yabancı dil eğitimini yarıda bırakmak isterseniz,
  Kadro ile ilişiğiniz kesilecektir!  Eğer yabancı dil puanınız 65 ve üstünde ise;

  Eğer herhangi bir yerde lisansüstü eğitim almıyorsanız veya atandığınız okulda lisansüstü eğitim programlarınız yoksa (yani varsa tercih yapmayacaksınız); ÖYP lisansüstü alımlarını bekleyeceksiniz. ÖYP lisansüstü alımları artık YÖK tarafından merkezi bir şekilde yapılacaktır. 15 Ocaktan sonra lisansüstü eğitim yapabileceğiniz üniversiteleri görebilecek ve tercihlerinizi yapabileceksiniz. Yine ÖYP puanınız ile lisansüstü eğitim alacağınız üniversiteyi seçene kadar fakültenizde görevli olarak kalıcaksınız. ÖYP lisansüstü tercihlerinde açıkta kalma ihtimali az da olsa vardır o yüzden bölümünüze/anabilim dalınıza açılan tüm kadrolara başvurunuz.

  Lisansüstü tercihler bitince kazandığınız üniversitede 35. Madde görevlendirmeniz çıkana kadar 39. Madde ile derslere girmek için görevlendirilebilirsiniz. Böylece derslerinizden geri kalmamış olacaksınız. 35. madde görevlendirilmesinin çıkması yazışmalara göre yaklaşık 3 ayda çıkmaktadır evrakları elden takip ederseniz bu süreyi kısaltabilirsiniz.

  Eğer önceden yüksek lisansınızı bitirmişseniz ÖYP'de doktoranıza yurtdışında devam edebilirsiniz. Detaylı bilgi: ÖYP Yurtdışı Eğitim Bursları

  Unutmayın;
  Dil puanınız 65 üstü ise ve ÖYP lisansüstü eğitim alımlarına başvurup 35. madde için görevlendirme istemezseniz kadro ile ilişiğiniz kesilecektir!

  ÖYP'de 35. Madde Zorunludur!

  ÖYP'de git-gel yapılmaz, bölüm başkanınız ya da dekanınız biz hallederiz derse bile durumu anlatınız bu yüzden bir çok arkadaşımızın ilişiği kesilmiştir.

  Senet 35. Madde görevlendirilmesi ile beraber imzalatılır. Her üniversiteye göre değişse de yaklaşık olarak 6 yıl için 200-300 bin TL arası bir senede imza atarsınız. Bu senedi ise istifa, ÖYP'ye devam etmeme vb. durumlarında ödersiniz.

  Zorunlu hizmetiniz yurtiçi eğitiminizin süresi kadardır yani toplamda 6 yıl eğitim aldıysanız yüksek lisans ve doktorada 6 yıl zorunlu hizmetiniz olur. Doktoranız bitince bu zorunlu hizmetinizi tamamlamak için ilk atandığınız üniversiteye dönersiniz. (Eğer atandığınız üniversitede lisansüstü programlarınız varsa ve eğitiminize orada devam ederseniz herhangi bir senet imzalamazsınız dolayısı ile zorunlu hizmetiniz olmaz ve senet imzalamadığınız için eğitiminizin esnasında istifa edebilirsiniz.) Senedi yalnızca yüksek lisans eğitiminiz için yapabilirsiniz, çünkü doktoraya YÖK izni ile başka bir üniversitede devam etmek isteyebilirsiniz.

  ÖYP ve Zorunlu Hizmet için detaylı bilgi: ÖYP ve Zorunlu Hizmet

  Atandığım üniversitede yüksek lisans/doktora programım var;
  Eğer varsa sizler için ne mutlu çünkü senet imzalamayacaksınız. Ayrıca eğer programlarınız varsa sizi başka bir üniversiteye göndermek istemeyeceklerdir, çünkü kendi ihtiyaçlarına yönelik davranacak ve sizin orada çalışmanızı isteyeceklerdir. Ancak bu tamamen Dekanlığın insiyatifine verilmiştir isterse gönderebilir. Eğer yine atandığınız yerde lisansüstü programlarınız varsa ÖYP lisansüstü alımlarını beklemeden orada başlatabilirler o yüzden atamanız yapılırken mutlaka öğreniniz.

  Şu anda atandığım üniversitede lisansüstü programlarım var ancak ben de aynı bölümde başka bir üniversitede yüksek lisans/doktora yapıyorum;
  Büyük ihtimalle yatay geçiş yaptıracaklardır kendi bünyelerine almak isterler. Tez dönemindeyseniz sadece tez izlemelere izin verirler onun dışında atandığınız yerde kalır ve doktorayı atandığınız yerde yaparsınız.

  Atandığım üniversitede lisansüstü programlarım yok ayrıca ben başka bir üniversitede yüksek lisans/doktora yapıyorum;
  Öncelikle o anabilim dalının ÖYP kapsamında olup olmadığına bakmamız lazım güncel liste yukarıda da yazıldığı gibi Ocak'den sonra belli olacaktır. Eğer ÖYP kapsamında ise tercihleri beklemeden orada görevlendirilmek için dilekçenizi yazabilirsiniz, uygun görülürse onaylanacaktır.

  Eğer onaylanmazsa üzülmeyin hali hazırda lisansüstü eğitim yaptığınız programa (yüksek lisans/doktora) devam edebilir ve aynı anda iki tane yüksek lisans veya doktora yapabilirsiniz. Detaylı bilgi: http://www.akademikpersonel.org/yuks...mi-okumak.html

  ÖYP kapsamında değilse ve atandıktan sonra kazandıysanız hiç bir şekilde görevlendirilmezsiniz. Yine ÖYP kapsamında olmayan ama atanmadan önce kazanıp devam ettiğiniz programlarınız varsa Dekanlığınızın teklifi ile YÖK bireysel olarak değerlendirecektir.

  Vakıf üniversitesinde devam ettiğiniz bir lisansüstü program varsa ve lisans mezuniyeti isteyen bir ilan ile yerleştiyseniz vakıf üniversitesinde devam etitğiniz programdan ayrılmak durumunda kalacaksınız çünkü ÖYP bir kamu görevliliğidir ve sadece devlet üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz. Eğer ilan yüksek lisans yapıyor olma ilanı ise büyük ihtimal ile sizden kendi programlarına yatay geçiş yapmanızı isteyeceklerdir.

  Çeşitli atama sonrası soruları;

  ÖYP'yi kazandım atama hakkımı dondurup seneye kullanabilir miyim?
  Hayır kullanamazsınız açıklanan tarihler arasında başvuru yapmazsanız hakkınız yanacaktır.

  ÖYP'yi kazandım ama askerdeyim ne yapacağım?
  Kurumunuzun insiyatifindedir, kendileri atamayı askerlik sonrasına kadar bekletebilir veya atamanızı yakabilir. Çünkü DMK 48. Maddeye göre atama için askerlikle ilişiğinizin olmaması gerekmektedir.

  ÖYP'yi Kazandım ama evrakları verdim/evrakları vermedim sonra vazgeçtim ne olur? Cezası var mı?
  3 yıl boyunca yapılacak olan atamalara katılamazsınız ve sonraki ilk atamada ÖYP puanınız %10 kesilir.

  Devlet memuruyum/MEB'de Öğretmenim ÖYP'ye atanmam için istifa etmem mi gerekir?
  İstifa ilk olarak yapılacak işlem değildir. Kanunen ilk önce atandığınız kurumun karşı kurumdan muvafakat (kurumlararası geçiş yapabilir belgesi) isteyecektir. Muvafakatın sizin için tek artısı farklı bir ile atandıysanız yolluk ücreti almak olacaktır. Eğer kurum muvafakat vermez ise atandığınız üniversite sizi arayarak istifa edin gelin başlayayın diyecektir ve sizi bekleyecektir. Ancak muvafakat süreci kurumlararası yazışmalar olacağı için biraz uzun sürebilir ve atanma sürenizi etkileyebilir bu durumda ÖYP lisansüstü yerleştirmelerine katılabilmek için yerleştiğiniz okuldan ataması devam etmektedir diye bir yazı almanız gerekmektedir. Aynı zamanda muvafakat süreciniz devam etse bile dil kursu için tercih yapabilecek ve atama işlemleriniz tamamlandığı zaman lisansüstü eğitiminize veya dil kursunuza başlayabileceksiniz.

  Kurumunuzdan istifa ettikten sonra ertesi gün ünivesiteye atanabilirsiniz herhangi bir süre kısıtlaması yoktur. Detaylı bilgi: http://www.akademikpersonel.org/akad...-hakkinda.html

  ÖYP'ye Memuriyetten geçtim daha sonra ÖYP'den ayrılarak eski memuriyetime dönebilir miyim?
  657 sayılı Kanuna tabi bir memur üniversitelerdeki öğretim elemanı kadrosuna muvafakat yolu ile veya istifa ederek geçebilir. Memurun istifa edip öğretim elemanı kadrosuna geçmesi halinde bekleme süresi söz konusu olmaz. Muvafakat yolu geçişlerde 2002 yılı Bütçe Uygulama Talimatı ile getirilmiş olan yeni prosedüre göre ayrıca Maliye Bakanlığı'ndan izin alınması gerekmektedir.Bu şekilde geçiş yapanlar için iki durum söz konusudur:

  1-Aday memurken geçenler: Aday memurken öğretim elemanı kadrosuna muvafakat veya istifa yolu ile geçenler daha sonra sadece kendi ayrılmış olduğu kuruma başvura bulunarak dönebilir. Bunlar için merkezi sınavlara (DMS, KPSS) girmiş olma şartı aranmaz. Ancak daha önce çalışmış olduğu kurum, bu personeli alma konusunda idari taktir hakkına sahip olup, bu kişiyi tekrar göreve almak zorunda değildir.

  2-Asaleti Onaylandıktan Sonra Geçenler: Asıl memur iken öğretim elemanı kadrosuna geçenler daha sonra istedikleri taktirde 657 sayılı Kanuna tabi kadrolara geri dönebilirler. Bu kişiler sadece ayrılmış oldukları kurumlara değil, herhangi bir kamu kurumuna geri dönebilirler. Bunlar için merkezi sınavlara (DMS, KPSS)girmiş olma şartı aranmaz. Ancak kamu kurumları (ayrıldığı kamu kurumu dahil) bu tür personeli alma konusunda idari taktir hakkına sahiptir.Yukarıda belirtmiş olduğumuz her iki durumda vurgulandığı üzere idare ihtiyaç duyması halinde bu tür kişileri geri alabilmektedir. Ancak bu konuda idare, taktir hakkına sahiptir.


  Dil puanım 65 veya üzeri ben de yurt içi dil eğitimine katılabilir miyim?
  Hayır katılamazsınız, isterseniz sizler için 6 aylık yurtdışı dil kursu olacak (detayları henüz belli değil) Bilgi: ÖYP ve Yabancı Dil Eğitimleri

  Atandığımız zaman devlet memuru mu oluyoruz? Hangi maddelere hangi yönetmeliklere hükümlere tabiyiz?
  Ceza ve kılık kıyafet vs. olarak 657 sayılı devlet memurları kanununa ve özlük hakları olarak ise 2547 sayılı yüksek öğrenim kanununa tabiyiz. Kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışırız. (Öğretim üyesi dışındaki tüm akademik kadrolar kadro karşılığı sözleşmelidir öğretim görevlisi, okutman, uzman vs.) Sigortanız, eski adı emekli sandığı olan yeni adı ise SGK 5510/4c olan sigortaya tabiyiz (devlet memurlarının sigortası. Yalnız 657'nin 4c maddesi ile karıştırmayın o farklı bu sadece sigorta) Detaylı bilgi: ÖYP Özlük Hakları: Maaş ve Ödenekler

  ÖYP'den istifa edersem 6 ay içinde başka bir memurluğa geçebilir miyim?
  Akademik kadrolar için sure veya sayı sınırı yoktur. İstifa ettikten sonra hemen başka bir memurluğa başlayabilirsiniz.

  ÖYP'de İlk Sene Aday Memur mu oluruz?
  Hayır akademik kadrolarda aday memurluk yoktur.

  Mecburi hizmetimizi sadece ilk atandığımız Üniversitede mi yapabiliriz? Yer değiştirebilir miyiz?
  Mecburi hizmeti sadece ilk atandığınız üniversitede yapabilirsiniz.

  İmzalayacağımız senetler için kefil durumları nedir?
  Normalde üniversiteler 2 tane devlet memuru isterler ama uygulamada birlik yoktur eğer devlet memuru bulamıyorsanız personel dairesi ile görüşünüz bazı üniversiteler emekli veya SGK'lıları da kabul etmektedir. Eğer senetlerinizi imzalayacak kefilleri bulamazsanız ilişiğiniz kesilecek ve görevlendirmeniz yapılmayacaktır.

  Şu anda bir şirket sahibiyim/ şirket ortaklığım var devir etmem mi gerekir?
  Herhangi bir şirkette hisseleriniz olabilir ancak müdür vb. şirketin çalışanı/sahibi olarak görünemezsiniz yani şahıs şirketi de kabul edilmez.

  ÖYP dil merkezindeyken hem dilimi hem de ALES puanı yükselttim, kurs sonrası bu yeni puanlarımla ÖYP Lisansüstü başvurusu yapabilir miyim?
  Evet ÖYP puanlarınız son aldığınız sınav sonuçlarına göre güncellenebilmektedir.

  35. madde ile eğitime başladım kadrom da aktarıldı ilk atandığım üniversite beni geri çağırabilir mi?
  Hayır çağıramaz sadece tez danışmanınızın onayı ve YÖK'ün karar ile sadece doktora tez aşamasında geri dönebilirsiniz.

  ÖYP İle Atanmaya Hak Kazananlar İçin Tanışma Platformu
  Son düzenleyen Nazmi, 08-01-2015 saat 16:25.
  Hande, deucan, aDNA ve 27 diğerleri bunu beğendiler..
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  27
  Teşekkürler Nazmi hocam. Sizin hakkınızı nasıl ödeyeceğiz bilmiyorum. Yukarıda birşey kafama takıldı. Resmi gazetede yayınlanan genelgeye göre sağlık durum belgesi istenmeyecektir, denilmekte. İstenilen belgeler başlığının altında ise sağlık raporu da var. Her zamanki gibi aydınlatırsanız memnun oluruz.

 3. #3
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.051
  Alıntı melmas Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Teşekkürler Nazmi hocam. Sizin hakkınızı nasıl ödeyeceğiz bilmiyorum. Yukarıda birşey kafama takıldı. Resmi gazetede yayınlanan genelgeye göre sağlık durum belgesi istenmeyecektir, denilmekte. İstenilen belgeler başlığının altında ise sağlık raporu da var. Her zamanki gibi aydınlatırsanız memnun oluruz.
  Hocam istenmiyor ama bunu üniversiteler bilmiyor Bakalım yarına göreceğiz bu sefer isteyecekler mi.

  Rica ederim, başarılar dilerim.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 4. #4
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  41
  Nazmi hocam, atandığınız yerde yüksek lisans programı varsa, yoksa ne demek onu tam olarak anlayamdım..

  örneğin ben Akdeniz üniversitesindeki bilim tarihi ve felsefe'sine başvurdum. Şu anda Akdeniz Üni.'de böyle bir anabilim dalı mevcut. Kazanırsam eğer başka bir yere gitmeme gerek kalmayacak mı? Bu anabilim dalında yüksek lisans programının açılıp açılmayacağı nasıl belli olacak?

 5. #5
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  181
  Teşekkürler çok iyi bir çalışma olmuş. Özellikle Meb den geçiş hakkında bilgi edindim. Bir de sorum olacak. Meb de asil öğretmenim. Öyp kazanmam durumunda Meb den muvaffakiyet isteyeceğim. Reddedilme durumu olur mu yoksa er ya da geç izin çıkar mı? Bu belge kimin onayından geçiyor?
  Experience is simply the name we give our mistakes.

 6. #6
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  11
  hali hazırda bir üniversitenin bir doktora programına kayıtlı bulunmaktayım. Ancak ÖYP de farklı bölümleri de tercih ettim ve dil puanım 65'in üzerinde. Eğer doktora yaptığım bölüm harici bir başka bölüme atanırsam hali hazırda devam eden doktorama devam edebilir miyim yoksa herşeye sıfırdan mı başlamam gerekmektedir?? teşekkürler.

 7. #7
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.051
  Alıntı apturaman Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Nazmi hocam, atandığınız yerde yüksek lisans programı varsa, yoksa ne demek onu tam olarak anlayamdım..

  örneğin ben Akdeniz üniversitesindeki bilim tarihi ve felsefe'sine başvurdum. Şu anda Akdeniz Üni.'de böyle bir anabilim dalı mevcut. Kazanırsam eğer başka bir yere gitmeme gerek kalmayacak mı? Bu anabilim dalında yüksek lisans programının açılıp açılmayacağı nasıl belli olacak?
  Evet size eğitimi orada verecekler demek.
  Alıntı Hande Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Teşekkürler çok iyi bir çalışma olmuş. Özellikle Meb den geçiş hakkında bilgi edindim. Bir de sorum olacak. Meb de asil öğretmenim. Öyp kazanmam durumunda Meb den muvaffakiyet isteyeceğim. Reddedilme durumu olur mu yoksa er ya da geç izin çıkar mı? Bu belge kimin onayından geçiyor?
  Rica ederim. Reddidilme oranı daha fazla MEB merkez veriyor.
  Alıntı uNForGiVEN_22 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hali hazırda bir üniversitenin bir doktora programına kayıtlı bulunmaktayım. Ancak ÖYP de farklı bölümleri de tercih ettim ve dil puanım 65'in üzerinde. Eğer doktora yaptığım bölüm harici bir başka bölüme atanırsam hali hazırda devam eden doktorama devam edebilir miyim yoksa herşeye sıfırdan mı başlamam gerekmektedir?? teşekkürler.
  ÖYP araştırma görevlisi olarak atanmadan önce bir başka yükseköğretim kurumunda atandığı anabilim dalına/bölüme uygun bir lisansüstü programa devam edenlerin bu lisansüstü programlara devam edip edemeyecekleri yükseköğretim kurumlarının takdirindedir.
  Hande bunu beğendi.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 8. #8
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  36
  transkriptin aslı değil de aslı gibidir(üniveriste muhurlu) kabul edilir mi acaba?

 9. 02-01-2013, 21:07

  Lisansüstü


 10. #9
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  11
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  ÖYP araştırma görevlisi olarak atanmadan önce bir başka yükseköğretim kurumunda atandığı anabilim dalına/bölüme uygun bir lisansüstü programa devam edenlerin bu lisansüstü programlara devam edip edemeyecekleri yükseköğretim kurumlarının takdirindedir.
  Teşekkür ederim.

 11. #10
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Alıntı dreamer Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  transkriptin aslı değil de aslı gibidir(üniveriste muhurlu) kabul edilir mi acaba?
  Kazandığınız okulu arayıp sorarsanız onlar daha net bilgi verir edilip edilmeyeceği konusunda hocam, zaten sitesinde de ilan edilir evraklar.

  Nazmi hocam ellerine sağlık bu arada, harika bir yazı olmuş.
  Nazmi bunu beğendi.

Benzer Konular

 1. Evet Atandım! Peki Ya Sonrası?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan caylak
  Cevap: 23
  Son Mesaj: 08-08-2014, 16:09
 2. Makale: 10 Ekim 2011 YÖK Soru-Cevap
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 63
  Son Mesaj: 22-10-2011, 11:56
 3. 2011 Sonbahar ÜDS Soru-Cevap Tartışmaları
  ÜDS - Üniversiteler Arası Kurul Yabancı Dil Sınavı forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 88
  Son Mesaj: 13-10-2011, 10:23
 4. Makale: ÜDS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-10-2011, 11:16
 5. Makale: YÖK - ÖYP Soru Cevap 02-Haziran-2011
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 603
  Son Mesaj: 31-07-2011, 19:57

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git