Sayfa 1 - Toplam 4 123 ... SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 39

Bilgisayar ve Öğr. Tek. Eğt. (BÖTE) ve ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri - Tecrübe Paylaşımı

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda Bilgisayar ve Öğr. Tek. Eğt. (BÖTE) ve ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri - Tecrübe Paylaşımı Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar merhaba, Ben 2012 ek yerleştirmelerle atandım. Lisansüstü eğitim veren ve kontenjanlar dahilinde ilan yayınlayan ...

 1. #1
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  78

  Question Bilgisayar ve Öğr. Tek. Eğt. (BÖTE) ve ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri - Tecrübe Paylaşımı

  Arkadaşlar merhaba,

  Ben 2012 ek yerleştirmelerle atandım. Lisansüstü eğitim veren ve kontenjanlar dahilinde ilan yayınlayan Anadolu, Hacettepe ve Marmara üniversitelerine başvuruda bulundum. (Aslında YL ve Doktorayı ODTÜ'de yapmak isterdim ama kontenjan açmadı ne yazık ki. ) Üç üniversiteden de kabul alacağım gibi görünüyor. Fakat hangisinde başlayacağıma dair bir karara varabilmiş değilim.

  Bizden daha önce atanan ve ÖYP dahilinde yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden veya lisansını, lisansüstü eğitim veren üniversitelerde tamamlamış olan arkadaşlar bulundukları üniversiteleri,
  çalışma ortamı,
  akademik çalışmalara imkan tanıma ( makale ve bildiri yayınlama )
  hangi alanlarda çalışılabileceği ( eğitim veya teknik ağırlıklı ),
  hocalarla iletişim,
  hocaların ÖYP' lilere bakış açısı, (malum bu durumdan mustarip insanlar var)
  bölümün fiziki yeterliliği ( oda, sınıf, bilgisayar vs. ),
  eğitim-öğretimi --Aklınıza gelen başka bir kriter varsa ekleyebilirsiniz. Bunlar benim aklıma gelenler. --
  başlıkları altında değerlendirirlerse bizler ve bizden sonra atananlara fikir vermesi bakımından faydalı olacağını düşünüyorum. Bu sayede bizi nelerin beklediğini kestirebiliriz.

  Tabii bu kriterlerin yanında sanırım şehir de önemli. Çünkü sonuç olarak 6 yıl az bir süre değil. Şehrin durumunu az çok kestirebiliyoruz ancak orada yaşayanlar daha iyi bilir kanaatindeyim. Bu konuda da paylaşımda bulunursanız sevinirim.

  Şimdiden teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.
  Kaygan olma ki tutunasın.

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  44
  hocam ben de senin konumundayım ek atamalarda böte'den atandım. Marmara kabül etmiş beni. Zaten başvuran herkezi kabul etmiş anlaşılan. kontenjan 10 kişiydi 4 kişi başvurmuş sadece. Yarın inşallah diğer üniversiteler de sonuçları açıklarda ona göre karar veririz. Ben hepsine başvurmustum. Ama gönlümden hacetttepe geçiyor. Ben bizzat gidip başvurdum. Şehrin biraz dışında ama kampüs çok güzel ve büyük.

 3. #3
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  78
  Hacettepe'ye ben de elden başvuru yaptım hocam. Ancak ulaşım sıkıntı Beytepe kampüsüne. Gerçi bu Ankara'nın ve büyük şehirlerin ortak sorunu Sanırım ilk yılda bir araba sahibi olmak şart.
  Eski sistemle girmiş ÖYP' li bir hocayla da görüştüm, kendisi çalışma ortamının rahat olduğundan bahsetti. Bölüm tek katta, sıkışık gibi geldi bana. Arş.Gör. lerin üçü bir yerde
  Kaygan olma ki tutunasın.

 4. #4
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  44
  ben de hacettepe mezunu bir ingilizceciyle tanıştım. Bana asistanların çok değerini bilmezler demişti. Asistanlara bodrum katta odalar veriyolarmış. Tabi bu ingilizceciler için geçerli bizim bölümü bilmiyorum. 230 var hocam direk şehrin merkezinden gidiyor oraya. Zaten kampüs iyi her aradığını bulabilirsin. Şehir gibi bir yer. Bildigim kadarıyla ikinci öğretim yok.Bu bizim açımızdan çok iyi. Mesala marmarada var. Akşam saatlerinde gözetmenlik yapmamız felan gerekebilir. Üniversiteden baktığım kadarıyla kadrosu sağlam. Diğer üniversitelerde prof yok adamlar lisanüstü açmışlar Siz her yere başvurdunuz mu hocam? Marmaraya başvurduysanız kesin kabul etmişlerdir zaten. Sizin gönlünüzden neresi geçiyor? Ben egeyi de sevdim ama orda doktora yokmuş.

 5. #5
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  44
  pardon hocam siz zaten pek çok sorumun cevabını ilk entrinizde vermişşiniz. Neden izmirdeki kontenjanlara başvurmadınız? Bana da her yere kabul alcaz gibi geldi, socuçta kontenjanlar çok fazla verilmiş. Benim marmara ünivesitesi ile ilgili bayağı anım var. öss, ales, kpss gibi sınavlara orda girdim. İki alanda mastar'a başvurdum 2011 bahar döneminde. İkisinden de torpil nedeniyle elendim. Mülakatta herkez adını söyledi çıktı. Ben öyp ile kabul aldım ama şimdi de ben gitmiycem, gıcık oldum adamlara Marmara "kocaman bir lisedir" ona göre. Ben master'a başvururken çocuklar koridorlarda felan koşuyorlardı

 6. #6
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  74
  Merhabalar, henüz ÖYP sürecine dahil olamadım, bu haziranda inşallah. Ama Hacettepe BÖTE mezunu birisi olarak birkaç konuda 4 yılımı geçirdiğim yere dair fikir vermeye çalışabilirim. Evvela Mukaddes Hocamız ve Sadi Hocamız akademik kimliklerinin yanında, insan olarak, mükemmeldirler. Öğrenciye, araştırma görevlisine, idari memura herkese karşı tutumları harikadır. Böyle iki değer olduğunu baştan not düşeyim. Bölüm başkanı Arif Hoca, biraz soğuk bir mizaca sahiptir ama forumda paylaşılan birçok olumsuz uygulamaya benzer şeyleri ben bizim bölümde ne gördüm ne duydum. Elbette lisans öğrencilerine yansımayan kendi içinde sıkıntılı durumları vardır. Ama araştırma görevlilerimizle çok yakındık ve hemen hepsi hayatlarından memnundular doğrusu. Bölümün ÖYP tecrübesi de var. Geçen yıl bir ÖYP'li hocamız süreci tamamlayıp üniversitesine döndü.
  Bölümün fiziksel alanı biraz dar maalesef. Lablarımız da (yenilenmediyse) çok kaliteli değildi doğrusu Hacettepe'ye yakışmıyordu Araştırma görevlilerinin kendilerine ait bir oda imkanı yok. 2li 3lü kullanıyorlar. Çok sayıda araştırma görevlisi var. Beytepe Kampüsü bir üniversite kampüsü olarak harikadır. Hem vakit geçirmek hem de ihtiyaçlarını temin etmek için şartları çok iyidir. Ancak şehre çok uzaktır. Beytepe'den Kızılay'a ulaşmak maalesef 1 saat 15 dakikadan önce mümkün olmaz.(Bu yıl ulaştırma bakanlığı Çayyolu metrosunu bitirmeyi taahhüt ediyor, bu olursa metro süreyi epey kısaltabilir)
  Asistanlara bodrum katta odalar verme meselesine gelince, zikredilen bodrum katta bölümler de var Yani bunu bir tür aşağılama olarak almayın, Profesörlerin de gelip derse girdiği bir kat orası, aktif eğitim öğretim yapılan bir yer. Elbette hocalar güneşli odaları kendilerine ayırıyorlar Ama BÖTE için böyle bir durum söz konusu değil, bizim bölümün tamamı 1.katta ve araştırma görevlisi odaları tüm hocaların odalarıyla yanyana aynı koridorda, iç içe. Eğitim fakültesi dekanı bizim eski bölüm başkanımız Buket Hoca, kağıt üzerinde de kadrosu hala bizim bölümde ama fiilen çok fazla vakit ayırıp gelemiyor dekan olduktan sonra. Tabi bu bi dezavantaj mı avantaj mı onu kestiremiyorum Ama şunu söyleyebilirim çok nüfuzlu hocalar ve başka nüfuzlu hocalara çok yakın hocalar var bölümde. Her iki yönde de tesir edebilir ama olumlu tesir ettiğinde büyük bir avantaj. Özellikle geçen yıl emekli olan Petek Hoca'mız vardı ki, ağzından çıkan tek bir cümleyle aklınıza gelen her yerde kapılar açılır. Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Tabi biz profesörlerle çok yakın diyaloglara giremedik O yüzden onların araştırma görevlilerine karşı tutumları için ne söylesem yalan olur, bizim önümüzde her şey güllük gülistanlık Ama özellikle Mukaddes Hoca veya Sadi Hoca'nın danışmanınız olmasını isterim sizin adınıza. Benim de Haziran'da hedefim Hacettepe, kimbilir belki orada sizinle görüşmek de nasip olur ilerde Yardımcı olabileceğim bir şey olursa sevinirim, geç de olsa tebrik ediyorum bu arada.

 7. #7
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  44
  Emre hocam herşey yarın belli olucak 10 tane kadro vermiş hacettepe bence o kadrolar dolmaz bile ama yinede beklemek lazım Hocam umudunuzu kırmak gibi olmasın ama bu dönem kontenjan açtığı için yazın açmayabilir hacettepe.

 8. #8
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  74
  Hayırlısı hocam, sizin için heyecanlandım doğrusu Umarım gönlünüzden geçen olur. Kontenjan konusunda doğru söylüyorsunuz. Ben de listede 10 kontenjanı görünce biraz ümitsizliğe düşmüştüm Ama bakalım süreç nasıl gelişir. Gerçi siz şimdi umudumu kırmadınız canlandırdınız aksine, zira 10 kontenjan sizin düşündüğünüz gibi olur da dolmazsa, belki Haziran'da bir ihtimal yine alabilirler diye düşünüyorum ya da en kötü ihtimalle cari usülle alım yapılabilir(Umut işte )

 9. #9
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  44
  geçtiğimiz dönemlerde boş kalan öyp kontenjanlarını cariye dönmesi görülmemiş bir olay değil. Yani şansınız var. Birde bazı üniversiteler iki dönem üst üste kontenjan açabiliyorlar. Ege üniversitesi böyle yaptı mesela.

 10. #10
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  78
  Ege ve Dokuz Eylül'e özellikle başvurmadım hocam. Çünkü orada hoca yetersizliği var diye biliyorum. Doktora programı yok ikisinin de... Hatta Ege'den iki tane Arş.Gör. Anadolu Üniversitesi'ne 35 ile gelmişti.
  An itibariyle Anadolu Üniversitesi de açıklamış sonuçları. Hacettepe kaldı bir tek. Neden bu kadar az başvuru olmuş bunu anlamış değilim açıkçası. Her üniversite de açık olacak anlaşılan emreyz arkadaş. Güz döneminde Hacettepe yine yl kontenjanı açar gibi geliyor bana da...
  Kaygan olma ki tutunasın.

Sayfa 1 - Toplam 4 123 ... SonSon

Benzer Konular

 1. ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Müh., BÖTE Böl. lisans, Bilgisayar Müh. BÖTE, Bilişim Sistemleri alanlarında y. lisans mezunu ve bu alanlarda doktora öğrencisi olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-12-2011, 20:32
 2. BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Mühendisliği,Bilgisayar Öğretemenliği veya Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümü mezunu olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 12-12-2011, 16:57
 3. BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Mühendisliği,Bilgisayar Öğretmenliği veya Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE)bölümü mezunu olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-11-2011, 10:11
 4. Teknik Eğitim Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi ÖYP'de BÖTE yazabilir mi?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan mbsolak
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 29-06-2011, 17:49
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 31-12-2010, 07:41

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git