Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

Ah bu öyp

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda Ah bu öyp Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar ben de öyp ye başvurmayı düşünüyorum ancak kafamda bazı sorular var. 1) öyp' ye ...

 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  11

  Ah bu öyp

  Arkadaşlar ben de öyp ye başvurmayı düşünüyorum ancak kafamda bazı sorular var.
  1) öyp' ye başvuru, tercih ve atama nasıl oluyor; yök' ün internet sitesinden mi yoksa kendimiz mi istediğimiz üniversiteye gidip başvuruyoruz? (Bu konuda kafam çok karışık yök' te başvurular ve tercih işlemleri yök üzerinden yapılıcaktır diyor istediğim üniversite ise:
  "BAŞVURU : Muğla Üniversitesi 2011/2012 II. Yarıyıl Lisansüstü Başvuru Koşullarını sağlayan adaylar ÖYP kapsamında lisansüstü öğrenci olmak üzere Muğla Üniversitesi’ne başvururular.
  ÖYP Kapsamında lisansüstü öğrenci olabilmek için adayların MĞÜ Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği öğrenci alım koşullarında belirtilen kriterleri sağlaması gerekmektedir. Başvurular ÖYP Koordinatörlüğüne bizzat veya posta yoluyla yapılabilecektir. Eksik belgeler ile, postada olan gecikmelerden dolayı başvuru tarihinden sonra ulaşan belgeler değerlendirmeye alınmayacaktır. 30 Ocak – 8 Şubat 2012 tarihleri arasında Muğla Üniversitesi ÖYP Koordinasyon Birimine/Enstitülere (ÖKB) şahsen veya posta yolu ile yapılması gerekmektedir." Diyor hangisine inanacağımı şaşırdım.)

  2) Diyelim ki öyp ye yök' ün internet sitesinden başvurdum, tercihlerimi yaptım sonuçlar açıklandığında istediğim üniversiteye atandığımı öğrendim, yüksek lisansıma atandığım üniversitede mi başlıcam yoksa yüksek lis. yapmak istediğim üniversiteyi kendim ayrıyetten mi seçicem?
  3)Atandığımı öğrendikten sonra yapmam gereken şeyler neler?

  Yardımcı olursanız sevinirim.

 2. #2
  shockhan
  Misafir

 3. #3
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  11
  Alıntı shockhan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Yardımınız için teşekkür ederim ama aradığım cevabı orda bulamadığım için sorumu buraya yazdım.

 4. #4
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  845
  öyp ile atanmadan yüksek lisans şartlarını taşısanız dahi zaten başvuramazsınız.önce öyp arş. gör. olmanız lazım..ilanda açıkça belirtmişler zaten. öyp arş. gör. alımları da senede iki defa yapılıyor.duyuruları görmemek ve yökte yayınlanan başvuru sürecini anlamamak ciddi bir çaba istiyor.

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git