Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

araştırma görevlisi alım şekli

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda araştırma görevlisi alım şekli Konusunu İncelemektesiniz

iyi günler; size yaşadığım bir olayla ilgili bilgi danışmak istiyorum. ben psikiyatri hemşireliği bölümünde yüksek ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  21

  araştırma görevlisi alım şekli

  iyi günler;
  size yaşadığım bir olayla ilgili bilgi danışmak istiyorum.
  ben psikiyatri hemşireliği bölümünde yüksek lisansını tamamlamış,ege üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde çalışan bir hemşireyim.
  kısa zaman önce arka arkaya iki ayrı üniversiteye araştırma görevlisi olarak başvurdum.
  aralık ayında uludağ üniversitesi sağlık yüksekokulu psikiyatri hemşireliği dalında öğretim görevlisi kadrosu açtı.ben dahil dört kişi ilana başvurdu. ön değerlendirmenin ardından,yazılı sınav için üniversiteye gittik.ancak sınava giren juri üyeleri yazılı sınav yerine,sözlü mülakat yaptılar ve üniversiteden ayrıldık.yaklaşık 30 dakika sonra telefon ile bizi arayıp geri çağırdılar ve elle yazılmış,hiç bir resmi evrak özelliği taşımayan 3 adet soru hazırlayıp verdiler.netice de araştırma görevlisi olarak başka bir üniversitede çalışan bir kişiyi görevlendirdiler.
  en son olarak da geçen hafta izmir üniversitesinin açmış olduğu bir kadroya başvurdum.sınava benimle birlikte 4 kişi başvurdu ve bir tanesi sınava girmedi.bu sınavda sorular önceden hazırlanmıştı ancak sınav kağıtlarını okurken oynama yapıldığını düşünüyorum.ben yazdığım cevaplardan gerçekten eminim ve sadece 25 (yirmi beş) puan aldığım duyuruldu. ales,üds ve lisans notum diğerlerinden ve özellikle kazanandan yüksekti,sadece yazılı sınav notumu düşük vererek benim önüme geçirebilirlerdi ve öylede oldu.
  her iki başvurumda da yazılı sınavım gerçekten iyi geçti ve hiç hakketmediğim notları aldığımı düşünüyorum.her iki üniversitede de hocalar verilen özgeçmişe göre ya da önceden bildikleri kişileri zaten almayı belirliyorlar.yazılı sınav sadece bir formalite.
  benim size danışmak istediğim konu,bu sınavların kapalı zarf usulü yapılıp okunması gerekmiyor mu?okuldaki hocalar yazılı sınavlar üzerinde bile oynama hakkına sahipler mi?
  bu konuyla ilgili yapabileceğim,başvurabileceğim,denetlenmesini isteyebileceğim bir birim varsa ben mücadele edeceğim,yol gösterirseniz çok sevinirim
  şimdiden ilginize teşekkür ederim.

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  5
  hocam hiç vakit kaybetmeden ilgili üniversitelerin rektörlüklerine ve yöke dilekçe yazıp gönderin. rektörlükten size cevap vermek zorundalar. eğer cevap alamazsanız 60 gün içinde idari mahkemelere başvurun. dava sonucunda atanan kişinin ataması durdurulur, tekrar sınav yapılır. hakkımızı aramamız gerekiyor. adam kayırmacılığa artık izin vermeyelim.

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  21
  en son sınavına girdiğim izmir üniversitesi özel bir üniversite onun için çekincelerim var ama yine de yök'e mail olarak şikayetimi gönderdim,yarın dilekçemide yazıp göndereceğim.uludağ üniversitesi'nin sınavı 28.11.2011 tarihinde yapıldı,uludağ üniversitesi'nin rektörlüğü'ne dilekçe yazsam geç kalmış sayılır mıyım?
  ilginize teşekkür eder,söylediklerinizi sırasıyla yapacağımdan emin olabilirsiniz.

 4. #4
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  İzmir/Söke
  Mesaj
  830
  hoşgeldin akademik dünyaya hocam yök e mail atmakla olmuyor. dikkate almazlar. sen rektörlük baş danışmanına dilekçe ile başvur evrak nosu al bunları belirt. zaten alınacaklar bellidir, ama hiç olmazsa huzursuz edersin. adamlar istedikleri kişiyi almak istedikten sonra sen düntya mahkemesine başvursan yinede bilim sınavından bırakırlar. ama elle yazılmış kagıt vermeleri garip bu kadar mı bilgizisler ordan birşey yakalayıp şikayetçi olabilirsin
  Ben bilim'i sadece 15 inden 15 ine değil üzerine 1'inde döner 7'sinde burs ile yaparım

Benzer Konular

 1. M.Y.O ' da Araştırma Görevlisi veya Öğretim Görevlisi Olmak ?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Fırat
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 30-04-2018, 19:56
 2. Öğretim Görevlisi ile Araştırma Görevlisi Arasındaki Fark
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan kgurcan
  Cevap: 56
  Son Mesaj: 14-06-2017, 17:35
 3. Araştırma görevlisi, Öğretim görevlisi vb. Kadrolu mu oldu yoksa Sözleşmeliye devam mı?
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan neden_insan
  Cevap: 15
  Son Mesaj: 31-01-2014, 13:26
 4. Cevap: 29
  Son Mesaj: 23-01-2013, 16:27
 5. Cevap: 23
  Son Mesaj: 05-06-2012, 14:29

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git