+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 15
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Atanmadan Devam Eden Doktora ve Görevlendirme

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda Atanmadan Devam Eden Doktora ve Görevlendirme Konusunu İncelemektesiniz

Ben öyp ile atanmadan önce atandığım bölümde başka bir üniversitede doktora tez aşamasındayım. Forumda daha ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2012
  Mesaj
  43

  Atanmadan Devam Eden Doktora ve Görevlendirme

  Ben öyp ile atanmadan önce atandığım bölümde başka bir üniversitede doktora tez aşamasındayım. Forumda daha önce okumuştum atanmadan önce devam edilen doktoranın yükseköğretim kurumlarının takdirinde olduğunu, bende aynı durumdayım fakültem kabul edeceğini söylüyor bu durumu ama mevzuatta nasıl yapılacağını bilmiyorlar. Öncelikle önceden devam ettiğim doktora için 35.madde ile görevlendirme zorunluluğum var mı yani 35 ile görevlendirilmeden bu doktoram öyp kapsamında sayılır mı? 35 ile görevlendirme zorunlu ise Görevlendirilip sonra dilekçe verip tezimi atandığım yerde devam ettirmek istiyorum diye yine de senet imzalamak zorunda mıyım? Böyle bir sorunu yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Teşekkürler...

 2. #2
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Önce görevlendirme alıp 2 dönem içinde görevlendirme alma şartını yerine getirmelisiniz, ardından tezimi atandığım okulda tamamlamak istiyorum diye dilekçe verip görevlendirmeyi iptal edip okulunuza döneceksiniz. Döndüğünüzde senediniz zaten iptal olacak.

 3. #3
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  69
  Doktora yaptığınız üniversitenin öyp koordinatörlüğüne kontenjan talebi dilekçesi(şu tarihte, şu bölümde doktora eğitimine başladığım şu üniversitede öyp yönetmeliğinin şu maddesi uyarınca lisansüstü eğitimime öyp kapsamında devam etmek istiyorum, bu nedenle kontenjan talep ediyorum) veriyorsunuz.Bu talebi işleme alıp gereken belgeleri hazırlıyorlar, onlar rektörlüğe, rektörlük enstitüye (bu işlere başlamadan önce bölümün sözlü olarak bi olurunu alsanız iyi olur), enstitü bölüme, bölüm tekrar enstitüye, enstitü tekrar öyp koordinatörlüğüne, onlar da yök e gönderiyor. Yök genel kurulu toplanıyor (merak etmeyin toplanıyor!!!) ve nihayet tamam olur diyor ve tekrar doktora yaptığınız üni ye gönderiyor. Onlar da kadronun bulunduğu üniversiteye yök böyle dedi haberiniz ola diye gelen yazıyı gönderiyor. Ondan sonra siz kadronuzun bulunduğu üni ye 35. madde dilekçesi veriyorsunuz. Fakülte kurulu toplanıyor tamam olur gidebilirsin diyor ve bu karar rektörlüğe gidiyor. Rektörlük yök e gönderiyor. Yök genel kurulu toplanı(ben bu aşamadayım işte)yor(muş)(yaşayanlar öyle söylüyor). Her iki üniversiteye de gönderiyor sonra ilişik kesme vs. (Aha da doktora bitti .. Kolay gelsin..

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2012
  Mesaj
  43
  Teşekkürler çok yardımcı oldunuz...Doktora yaptığım üniversitenin kontenjan açmama ihtimali var mı ki ? Açmayız derlerse ne yapmam icap eder, o kadar yılım boşa mı gidecek?

 5. #5
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Genelde açmayız diyen olmaz.

 6. #6
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  3
  Merhaba arkadaşlar

  Aralık 2012 de öyp ile düzce üniversitesine atandım. Atanmadan önce başladığım doktoramda tez aşamasındayım
  Görevlendirmemin yapılabilmesi için doktora yaptığım üniversiteye bireysel kontenjan başvurusu yaparak buradan aldığım olumlu görüş yazısı ile atandığım üniversiteye verdiğim 35. Madde ile görevlendirilmek istediğimi belirttiğim dilekçem yök e ulaşarak nisan ayında yönetime girdi. Yönetimden başvurumun olumsuz olduğu yönde karar çıkmış. Sorum şu

  Atama belgemde atandığım görev yeri olarak sadece fen bilimleri enstitüsü yazıyor anabilim dalı veya bölüm yazmıyor (ama dilekçelerde ben bölümü yazdım). Acaba karar bu nedenle olumsuz çıkmış olabilir mi veya neden olabilir (atandığım üniversiteye bakan yökteki personel olumsuz çıkma gerekçesini bilmediğini söylüyor). Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

 7. #7
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.051
  Merhaba, görev yerinizin yazdığı bölüm önemli değil sizin bilgileriniz ayrıca sunuluyor. Peki atandığınız bölüm ve anabilim dalı doktora yaptığınız bölüm ve abd ile aynı mı?
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 8. #8
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  3
  doktora yaptığım bölüm mobilya ve dekorasyon eğitimi, atandığım bölüm atama kararnamende belirtilmediği için ve atandığım üniversitenin personel dairedeki görevli arkadaşların yönlendirmesi ile ben dilekçemde atandığım bölümü ağaç işleri endüstri mühendisliği olarak yazdım. Nazmi bey şöyle bir durum var;

  Teknik eğitim fakülteleri kapatıldığı için mobilya ve dekorasyondan lisans ve lisansüstü öğrenci alımı olmuyor. Ancak mevcut öğrenciler bitirene kadar bu programlar açık olacak. Bu doktora programına en son girenlerden biriyim. Teknik Eğitim fakültelerinin ismi Teknoloji Fakültesi olarak değişti ve bölüm isimleri de değiştirildi. Bizim mobilya ve dekorasyon eğitimi ismi ağaç işleri endüstri mühendisliği olarak değişti.

  Şimdi atandığım düzce üniversitesi fen bilimleri enstitüsünde halen mobilya ve dekorasyon olarak lisansüstü programı devam ediyor fakat yeni öğrenci almıyor (mevcutlar devam ediyor). Atandığım birimde ağaç işleri endüstri mühendisliği olarak bir bölüm henüz yok (ilerde açılacakmış) ancak düzce üniversitesi personel dairedeki arkadaşlar bana bireysel kontenjan ve 35. Madde dilekçemi yazarken güncel olan ismi (ağaç işleri endüstri mühendisliğini) yaz dediler. Sorun acaba bundan mı kaynaklanıyor. İlginiz için teşekkürler.

  Not: yök teki belgelerde de atandığım bölüm veya anabilim dalını gösteren bir belge yokmuş.

 9. #9
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.051
  Sizin 35. madde dosyanız kurula girerken sizinle ilgilenen memurun kesinlikle o yazıyı koyması gerekir yoksa eksik evrak diye kurula bile girmez. Ama sorun bölüm ve anabilim dalı uyuşmazlığından olmuş gibi.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 10. #10
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  3
  Nazmi hocam izlemem gereken yol acaba şu mu;

  olumsuz çıkan karar okula geldikten sonra, tekrar dilekçe yazarak atandığım yeri şuan enstitüde mevcut olan ve benim doktora programımla aynı olan mobilya ve dekorasyon eğitimi olarak düzeltip süreci tekrar baştan başlatmam mı gerekiyor. Ya da nasıl bir yol izlemeliyim.

Benzer Konular

 1. ÖYP'ye Atanmadan Önce Devam Eden Yüksek Lisans Eğitim Hakkında
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan denemetahtasi
  Cevap: 192
  Son Mesaj: 25-01-2016, 12:38
 2. Devam Eden Yüksek Lisansı ÖYP Kapsamına Aldırmak
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ptkyldz
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 11-01-2013, 12:57
 3. Devam eden doktora öğrencisi mi önce kadro alır yoksa öyp mezunu mu?
  Doktora Eğitimi forum içinde, yazan gargamell
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 08-01-2013, 23:14
 4. ÖYP ile atanmadan önce bir Yüksek Ögretim kurumunda lisanüstü egitime devam etmek
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan third4
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 17-08-2012, 12:00
 5. Cevap: 20
  Son Mesaj: 02-08-2012, 18:10

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git