merhabalar benim bir kaç sorum olacak ancak internette sorumun cevaplarını bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.
1. sorum benim 2006 üds puanım 50 ve ben yüksek lisansımı da kendi imkanlarım ile tamamladım. doktoraya başvurma şartı artık 55 oldu. peki bana doktoraya başvurmam için ek süre mi verilecek??? yok sa 50 üds puanım yetecek mi???
2. sorum doktoraya başvuramazsam ve 65 puan alamazsam atılacak mıyım ve tazminat ödeyecek miyim?? yoksa 50 aldığım için öyp ile ilişiğim kesilecek ancak kadrom kalacak mı??
3. sorum ise ben 2007 senesinde y. lisansımı bitirdim ve 2007 eylül ayında doktora yapmaya hak kazandım ancak maddi sebeplerden ötürü doktorayı bıraktım. 2007 yılında doktora için alt baraj 50 idi. bir kaç yerde aşağıda paylaştığım tüzük yazısını gördüm. buna göre 2007 tarihinden önce üds ye girenler için 5o puan istiyorlar acaba 50 puan doktoraya girmeme yeterli mi? ya da kendi üniversitemden tekrar hak taleb edebilir miyim??
Tüzük yazısı;
"KazanılmıĢ haklar
GEÇİCİ MADDE 1 – (1) 6/5/2007 tarihinden önce lisansüstü eğitim ve öğretime başlamış olup, henüz sanatta yeterlik ve doktora yeterlik sınavlarına girebilmek için gereken yabancı dil sınavlarını vermemiş olan öğrencilerin doktora yeterlik sınavına girebilmeleri için; ÜDS’den veya KPDS sınavından 100 üzerinden en az 50, TOEFL IBT 53, TOEFL PBT 477; İELTS sınavının her bölümünden en az 5.5 puan almış olmak gerekir.

beni bilglendirirseniz çok sevinirim..çünkü çok kararsız kaldım...şimdden teşekkürler