Ekim 2013'te öyp ile atandım. Doktoraya başka bir üniversitede devam ediyordum. Atandığım üniversitede enstitü yönetiminde doktora programı var. Ancak bölüm Şubat'ta başlamak üzere doktora programı açmak için yök'e başvurularını yapmış ve kabul etmiş durumda. Bana görevlendirme vermeyecekler, doktorama yeni üniversitemde başlayacağım, ancak enstitüdeki programa değil de, bölümün açacağı programa kayıt olmamı istiyorlar. Bu durumda ben eski okuluma devam edip, Şubat'ta yeni açılan programa normal başvuru mu yapacağım? Yoksa hiç başvuru yapmadan, kontenjan dışı olarak otomatik şekilde mi gireceğim? Bana enstitüdeki programa başla derlerse-ki bunu rektörlük önerebilir,çünkü bölüm,kendi doktora programına kaydolmamı istiyor, onlar önermeyecektir-nasıl bir cevap vereceğim?
Bir diğer sorum da ben bugün atanma yazımı elden teslim aldım ve bölüme gittim. hesap cüzdanımı da tahakkuk servisine götürdüm. SGK'yı kendimiz otomatik bildiriyoruz, dediler. Benimbölümden herhangi bir tebligat ya da dilekçe yazdırıp herhangi bir yere götürmem gerekiyor mu? Göreve başlama yazısı yerine mi geçiyor atanma yazısı?
Son olarak da ÖYP ödeneğini, atandığım okuldaki öğrenciliğim başladıktan sonra mı alabiliyorum?

Çok teşekkür ederim şimdiden. Benzer konular illa ki açılmıştır, ancak benim enstitü-bölüm farklılığı durumum söz konusu olduğundan ayrıca yazmak istedim.