Bulunan 1 den 4 - Toplam 4
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen Liko

Yök çalışanları telefonları açmadığından öyp yl tercihleri sırasında üniversitelerin personel daire başkanlığından, siz başvurun herhangi bir sorun çıkmayacak şeklinde bilgilendirilenler

ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Forumunda Yök çalışanları telefonları açmadığından öyp yl tercihleri sırasında üniversitelerin personel daire başkanlığından, siz başvurun herhangi bir sorun çıkmayacak şeklinde bilgilendirilenler Konusunu İncelemektesiniz

Öyp yl tercihleri sırasında YÖK'ün verdiği ilgili numaraların neredeyse hepsini aramama rağmen açan olmadı. Ben ...

 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  3

  Yök çalışanları telefonları açmadığından öyp yl tercihleri sırasında üniversitelerin personel daire başkanlığından, siz başvurun herhangi bir sorun çıkmayacak şeklinde bilgilendirilenler

  Öyp yl tercihleri sırasında YÖK'ün verdiği ilgili numaraların neredeyse hepsini aramama rağmen açan olmadı. Ben de mecburen atandığım üniversiteyi arayarak atamamız hala yapılmadı yl tercihleri başladı ama YÖK'ün koyduğu sadece ataması gerçekleştirilenler maddesi yüzünden başvuramıyorum dedim. Onlar da siz başvurun, bize verilen bilgi bu yönde herhangi bir sorun çıkmayacak dediler. Malum yl'a başvurduk, istediğimiz üniversite de geldi ama bu sefer de 3 gün içinde atandığımıza dair belgeyle oraya gitmek gerekecek ki otobüsle 20 saatlik mesafe. Ancak sıkıntı bu mu? Tabi ki hayır. Atamamız hala yapılmadığı için bizzat gelip durumu belirterek işlemleri bugün bitirtmeye gayret edip üstüne bir de yl kazandığımız üniversiteyi arayıp onlara sürecin biraz uzayabileceğini belirtmem istendi. İşin komik tarafı korktuğum başıma geldi. Enstitüyü aradım ben de cevap aynen şöyle : Ama siz atamanız yapılmadan neden başvurdunuz ki? E dedim YÖK'ü aradım tüm gün açan olmadı. Mecbur üniversitemi arayıp onlardan bilgi aldım. Onlar da bir sorun olmayacağını başvurabileceğimi söylediler ben de başvurdum. Karşıdaki hanımefendi de o zaman biz bu durumu bi iletelim ona göre bizi yarın veya Cuma tekrar arayın dedi. Ben de Cuma'nın son gün olduğunu belirterek, işlemleri halledebilmek için Perşembe'den yola çıkmam gerektiğini bu nedenle yarın arayacağımı söyledim.

  Şimdi sorum şu : Suçlu biz miyiz, telefonları açmayan YÖK personeli mi, atamamızı bir türlü yapamayan üniversite mi, yoksa olup bitenin farkında bile olmayan ya da olup da ses çıkarmayan YÖK idarecileri mi ?
  coresean bunu beğendi.

 2. #2
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  129
  YÖK Başkanı göreve geldiği zaman açılmayan telefon kalmayacak diye bik bik ötüyordu. Ne oldu? Değişen ne? Bu sorunun bir an önce çözülmesi lazım. Ankara'da olmayanlar hiç bir bilgi alamıyor. Özellikle tercih dönemlerinde hiç bir telefona cevap verilmiyor.

 3. #3
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  93
  Benim atandığım üniversiteye de YÖK'ten şöyel bir bilgi verilmiş: Eğer yüksek lisans kayıt tarihi sonuna kadar atama yetişirse kabul olunacak diye. Tabii bu bilgiyi bana aktarırken üniversitem; bu durum kesin olmayabilir, oradaki çalışandan alınmış bir bilgi, sağlam olmayadabilir demişti. Şimdi sizin atamanız perşembeye kadar yetişirse kabul alma ihtimaliniz yüksek gibi görünüyor ama cuma da yetiştiremezseniz sonraki dönemi bekleme ihtimaliniz de var, umarım yetiştirirsiniz.

 4. #4
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  3
  Hocam muhtemelen bugün halledicem ama sorun yl yapacağım üniversitenin bu belgeyi kabul edip etmeyeceği çünkü tercih sırasında atamam gerçekleşmemişti. Zaten çoğu insanın da ataması gerçekleşmemişti. Merak ediyorum bu kadroların kaçı dolacak eğer çoğu insan benim durumumdaysa.

Benzer Konular

 1. Personel Daire Başkanlığı ÖYP Kapsamından çıkacağımı Söyledi Yardım
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan konyalisdu
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 25-09-2011, 10:23
 2. Personel daire başkanlığının dikkatsizliği
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan yusufsys
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 10-08-2011, 08:39
 3. Cevap: 6
  Son Mesaj: 26-07-2011, 02:11
 4. Cevap: 1
  Son Mesaj: 04-07-2011, 12:54
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 29-12-2010, 21:41

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git