Ağustos ayında yapılan ÖYP atamalarında Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesine atamam yapıldı. Akabinde de Akdeniz Üniversitesin'de doktora eğitimime başladım. Giresunda atandığım bölüm Halkla İlişkiler idi başladığım doktora programı ise İletişim ABD idi bu nedenle fakülte yönetim kurulundan (Fakülte yeni kurulduğu için bir yönetim kurulu yoktu o nedenle geçici dekan olarak rektör atanmıştı) aldığım izinle kaydımı sorunsuz şekilde yaptırdım. Yine rektörlükten aldığım yazılı izin ile Akdeniz üniversitesinde eğitimime başladım.

35. maddeden geçici olarak kadromun Akdeniz Üniversitesine aktarılması ile ilgili yapılan başvuruya bugün cevap gelmiş, 35. maddeye istinaden kadrom geçici olarak Akdeniz Üniversitesine aktarılmaya uygun bulunmamış. Başvurunun ret edilmesinin sebebi henüz net değil ama farklı bir alanda doktora yapıyor olmam sorun yaratmış olabilirmiş.

Bu aşamdan sonra neler yapmam gerek, anladığım kadarıyla rektörlükten aldığım izin bitince Giresuna geri dönmem gerekiyor. YÖK'ün bu kararına bir şekilde itiraz etmem mümkün mü? Tek çarem bahar döneminde yapılacak olan ÖYP atamaları sonrasında açıklanan doktora programlarına başvurmak mı?

Evim ve ailem Antalya'da olduğu için burada doktorayı kazanmış olmak beni çok mutlu etmişti. Birinci dönem ise neredeyse bitmek üzere. Takdir edersinizki şu an sahip olduğum haklardan ve olanaklardan kolay kolay vazgeçmek istemiyorum. Nasıl bir yol izleyeceğim konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.