Sayfa 1 - Toplam 34 12311 ... SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 332

Yeni ÖYP Usul ve Esaslar Nisan Ayında Belli Oluyor

ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü Forumunda Yeni ÖYP Usul ve Esaslar Nisan Ayında Belli Oluyor Konusunu İncelemektesiniz

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) çerçevesinde, Gaziantep Üniversitesi'nde çalıştay düzenlendi. Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Konferans Salonunda ...

 1. #1
  Akademik
  Misafir

  Yeni ÖYP Usul ve Esaslar Nisan Ayında Belli Oluyor  Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) çerçevesinde, Gaziantep Üniversitesi'nde çalıştay düzenlendi.

  Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Konferans Salonunda düzenlenen çalıştaya; YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Göğüş, Genel Sekreter Ercan Eroğlu ve çok sayıda akademisyen katıldı. Öğretim Üyesi Yetiştirme Programının daha önce Devlet Planlama Teşkilatı tarafından yürütüldüğünü söyleyen yök Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, "Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı iki sene önce Yükseköğretim Kuruluna alındı. İki yıldan bu yana hazırlamış olduğumuz usul ve esaslar çerçevesinde öğretim üyesi yetiştirme projesini yürütüyoruz. Bunu çok önemsiyoruz. Türkiye'nin 81 ilinde Üniversite var. Bu üniversitelerin içinde yapılan binaları şereflendiren de içindeki öğretim üyeleri, öğrencilerdir" şeklinde konuştu.

  "Usul ve esaslar zaman içersinde, zamanın değişmesine paralel olarak, ihtiyaçları daha çözülebilir hale getirmek için değişebilecek hususlardır" diyen Prof. Dr. Şimşek, "Nisan ayı itibariyle biz bu çalışmayı bitirmiş, yeni usul ve esasları sizlere sunmak istiyoruz. Devletimiz bir hukuk devleti olduğuna göre bizim de hukukun dışına çıkmamız mümkün değildir. Biz istiyoruz ki arkadaşlarımız karşılaştıkları problemleri kendileri çözebilsinler. Zaman içersinde görüyoruz ki bu çok mümkün olmuyor" ifadesinde bulundu.

  Üniversite ve Gaziantep hakkında bilgi veren Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun da, Gaziantep'in Türkiye'nin önde gelen kentlerinden birisi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Coşkun, "Üniversitemiz kurulduğu günden bu yana gelişimini sürdürmektedir. Üç buçuk yıldır rektörlük görevini sürdürdüğüm üniversitemizde son dönemde bende çalışma arkadaşlarımla birlikte gerçekten önemli şeyler yapmaya çalıştık. 5 fakülteye öğrenci alıyorduk bugün ise 15 fakülteye öğrenci alıyoruz. Bu fakültelerden Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemiz çok yeni. Öğrenci sayımız 11 binlerden, şuanda 26 binlere yükseldi. Çok ciddi anlamda yabancı öğrenci alıyoruz" şeklinde konuştu.

  "Sadece bölgeye değil, tüm Ortadoğu'ya hitap eder konuma geldik" diye konuşan Prof. Dr. Coşkun, "Üniversite anlayışımızı sadece eğitim noktasında değil, bilgi üreten, ışıyan, referans olan, toplumla bütünleşip kalıcı değerler üretip bir Üniversite anlayışını hakim kılmaya çalışıyoruz. Bu nedenle şehrin bütün dinamikleriyle yakın ilişki içersindeyiz. Etken konumda lokomotif olma çabasını gösteriyoruz" ifadesinde bulundu.

  Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı hakkında bilgi veren YÖK Personel Daire Başkanı Recep Sarıipek ise, "Öğretim Üyesi Yetiştirme Programının amacı yeni tabir ettiğimiz üniversitelerin öğretim üyesi ihtiyacını karşılamak, bunun içinde gelişmiş diye tabir ettiğimiz üniversitelerde lisansüstü eğitimlerini sağlamak. Tabi buna sadece yeni üniversiteleri değil eski üniversiteleri de kendi öğretim üyesi ihtiyaçlarını bu program çerçevesinde karşılamasını talep ediyoruz" diye konuştu.

  Gaziantep Üniversitesi'nin de ÖYP kapsamında yer aldığını söyleyen Sarıipek, "Hem dışarıdan gelecek ÖYP araştırma görevlilerini yetiştirebilecek, hem de kendi öğretim üyesi ihtiyacını lisansüstü eğitim programları varsa kendi kadrolarına atayarak yetiştirecek" ifadesinde bulundu.


  Kaynak: İHA
  Son düzenleyen Akademik, 14-03-2012 saat 22:09.

 2. #2
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Çukurova
  Mesaj
  668
  Hadi hayırlısı bakalım...

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  23
  çalıştaya katılan arkadaşlar neler konuşuldu özet geçebilir mi? Değişiklik le ilgili tahminler ne? Bence %60 ales %30 veya 25 ortalama olur... Diger türlüsü haksızlık olur bence... Hayırlısı bakalım inslh herkes için hayırlı olur...

 4. #4
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  8
  acaba puan sist değişiklik olur mu

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  23
  iNSLH OLMAZ... SADECE İÇERİK VE EKLEMELER YAPILIR..

 6. #6
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  8
  evet puan sist yapılacak bi değişiklik hepimizi mahvedebilir, herkes kendini hazirana odaklamış durumda, umarım puan barajlarına vs dokunmazlar

 7. #7
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  260
  Nisan ayında belli olacak da hangi haftası, hangi günü... Otuz gün boyunca tetikte beklemek, ne değişti ne değişmedi diye düşünmek... Hayat bazen çok zor.

 8. #8
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  23
  Ülke de idalist olmak suç, ülkede çalışmak suç, ilim yolunda yürümek suç... adam da ne istek bırakıyolar nede başka birşey yurt dışına gidenlere bugüne kadar kızıyordum ama adamlar sonuna kadar haklıymış bu konuda... maddi konular da reform olur sadece inşlh..

 9. #9
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2012
  Mesaj
  32
  Eğer öyp puanının hesaplanmasında bir değişikliğe gidilirse büyük saçmalık olur. Herkes kendisine bir hedef koydu ve bu yolda çalışmaya başladı. Yolun sonuna yaklaştığımız Nisan ayında bu şekilde radikal kararlar alınmamalıdır. Eğer değiştirilmesi gereken şeyler varsa bunu atamalardan hemen sonra yapmalılar ki öğrenciler de önlerindeki süreci görebilsinler, belirsizlik içerisinde kalmasınlar.

 10. #10
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  108
  puan sisteminin değişikliği bu atamalardan sonra olacağı kanaatindeyim. onlarda bunun farkında ki çok yerinde bişy olmayacaktır

Sayfa 1 - Toplam 34 12311 ... SonSon

Benzer Konular

 1. ÖYP 2012 Usul ve Esaslar Yayınlandı
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 26-07-2012, 14:25
 2. Çetinsaya: Yeni ÖYP yönetmeliği Nisan Ayında Tamamlanacak
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Akademik
  Cevap: 115
  Son Mesaj: 01-07-2012, 14:47
 3. Cevap: 25
  Son Mesaj: 27-06-2012, 18:21
 4. 2012 KPDS İlkbahar Sınav Giriş Merkezleri Bugün Belli Oluyor
  KPDS - Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan Akademik
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 09-05-2012, 10:44
 5. ÖYP Usul ve Esaslar (son)
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan love_freedom
  Cevap: 51
  Son Mesaj: 01-04-2011, 14:20

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git