Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

ÖYP Atamalarındaki Yanlış Beyan İçin Yök'e Dilekçe!!!

ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü Forumunda ÖYP Atamalarındaki Yanlış Beyan İçin Yök'e Dilekçe!!! Konusunu İncelemektesiniz

MERHABA ARKADAŞLAR, Yökün tercih hatası yuzunden bir cok kişi mağdur oldu ve aynı zamnada unıversıtelerde ...

 1. #1
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2010
  Mesaj
  84

  ÖYP Atamalarındaki Yanlış Beyan İçin Yök'e Dilekçe!!!

  MERHABA ARKADAŞLAR,
  Yökün tercih hatası yuzunden bir cok kişi mağdur oldu ve aynı zamnada unıversıtelerde bu magdurıyetten cok rahatsız. genıs kapsamlı bır arastırma sonuncunda bır cok kuruma ulastım fakat herkes cok şikayetçi,
  aukat arkadasımdan yardım alrak bir dilekce ornegı hazırladık.Dilekcede kısa ve öz bır bıcımde yanlış beyan lardan kaynaklanan tercıhler sonucu atannan arkadsların bızlerı magdur etmesı yer almakta.Cunku cok fazla istege cevap vermeyeceklerdir

  Bir cok arkadasımız baska konularda degınmemı ıstedı fakat,ilk etapda cok fzala ıstegı yanıtlayacaklarını sanmıyorum,en onememlı olanı yanı yanlış beyan ıbaresını duzeltıp,filitre yıntemıyle eleme yapmılmasına yonelık bır dılekce,BU yuzden acıkta kalan arkadaslarım lutfen YÖK e BU dilekçeyi FAKS çekelim,posta yoluyla kaybolabılır, yada ıhmal edıle bılr.

  Dikekce örnegini Word olarak eklıyorum ayrıca metınıde buraya kopyalıyorum.Herkes ılk paragrafını kendıne gore duzeltın onemlı olan bold(koyu)olarak yazılan yerler dir.

  Umarım cok dılekce gider yöke yoksa öabam boşa çıkacaktır.Herkesten duyarlı olmasını beklemektan başka öaremiz kalmdı malesef.

  Dilekçe metni:


  YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA

  KONU : 2011 ÖYP Kontenjanlarına kriterleri taşımayan başvuru sahiplerinin neden olduğu mağduriyet.
  …………….. Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi mezunuyum.Ve halende ……çalışmaktayım.
  Kurumunuz tarafından üçüncü alımların gerçekleştirildiği ÖYP kontenjanlarından; 2764767 koda sahip, Konya Selçuk Üniversitesi ------------ Fakültesi ile 24833 koda sahip, Çukuorava Üniversitesi --------------------- için ÖYP başvuru yolu ile yapılan atamalar için başvuruda bulundum.Fakat yerleştirilemediğim gibi her iki kontenjana da atama yapılamadı.Atama yapılamamasının nedeni ise başvuru yaptığım bölümlere ilişkin , araranan kriterleri taşımamasına rağmen Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olan başvuru sahiplerinin atanmasıdır.Atanan başvuru sahipleri , atamadan sonraki süreç olan kayıt onaylamayı gerçekleştiremedikleri için(Kayıt onaylamayı gerçekleştirselerdi dahi kriterleri taşımadıkları için üniversite tarafından kayıtları onaylanmayacaktı.) kadronun boş kalmasına neden olmuşlardır.Bu durum ise hem benim hemde üniversitelerin mağduriyetine neden olmuştur.

  Bilindiği üzere; ÖYP kontenjanlarına başvurular internet sistemi üzerinden yapılmaktadır.Ales ve dil puan kriteri iyi olan adayların, diğer kriterleri taşıtıp taşımadıklarına bakılmaksızın ataması sitem tarafından otomatik olarak gerçekleşmektedir.Dolaysıyla Ales ve dil puanı daha düşük olan ancak tüm kriterleri taşıyan başvuru sahiplerinin ataması gerçekleştirilememektedir.Bu durum ise , hem kadro için ararnan tüm kriteri eksizsiz taşıyan başvuru sahiplerinin mağduriyetine yol açmakta hemde üniversitelerin ihtiyaç duyduğu personel eksikliği giderilememektedir.

  ÖYP atama sisteminde ,filtreleme yöntemi kullanılarak açılan kadrolara kriterleri taşımayan başvuru sahipleri ön elemeden geçirilmedikçe söz konusu mağduriyet devam edecektir.

  Yukarıda açıkladığım nedenlerle ÖYP atama sistemine ilişkin bir düzenlemenin kısa sürede yapılması gerekmektedir.Aksi halde bu sıkıntılar ek kontenjan alımlarında ve önümüzdeki yıllarda yapılan alımlarda devam edecek ve kriterleri taşıyan bir çok başvuru sahibi mağdur olacaktır.Bu konuya gereken duyarlılığın gösterilerek mağduriyetimizin giderilmesinin saygılarımla arz ve talep ederim.

  Ad-soyad
  …….. /……../2011
  …………………….. ……………………….
  T.C. KİMLİK NO:
  ADRES:

 2. #2
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2010
  Mesaj
  84
  Arkadaşlar koyu olarak kopyalanmadı ve dırek ılerıde görülmedi,ılk paragraftan sonrakı kısımlarda fazla duzeltme ypmadan yolarsanız,şansımzı dahha cok olacaktır.

Benzer Konular

 1. ÖYP Başvurularında Yanlış Beyan
  ÖYP Puanı forum içinde, yazan instructor
  Cevap: 94
  Son Mesaj: 15-02-2016, 22:19
 2. ÖYP de Yanlış Beyan, Mükerrer Atanma vb Konular için YÖK'e Dilekçe
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan hasan0688
  Cevap: 65
  Son Mesaj: 29-08-2011, 18:11
 3. yanlış beyan
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan SEMAP
  Cevap: 19
  Son Mesaj: 27-07-2011, 11:27
 4. Mezuniyet notumu sehven yanlış beyan ettim, ne yapmalıyım?
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan pacta
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 25-07-2011, 14:31
 5. Yanlış Beyan Olasılığı
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan meyyal
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 23-07-2011, 17:46

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git