Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

35. maddenin inatla işleve sokulmaması

ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü Forumunda 35. maddenin inatla işleve sokulmaması Konusunu İncelemektesiniz

arkadaşlar merhaba, daha önce de foruma yazmıştım ve sorunumun halledilebilir bir sorun olduğunu öğrenmeme rağman ...

 1. #1
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  174

  Exclamation 35. maddenin inatla işleve sokulmaması

  arkadaşlar merhaba, daha önce de foruma yazmıştım ve sorunumun halledilebilir bir sorun olduğunu öğrenmeme rağman yaklaşık 1 ay olmak üzere ve durum belirsiz. Sorun şuydu: ÖYP kadrosu ile başka bir ünv. deyim, yüksek lisansım ise izmir'de başka bir ünv. de. Ben yükseklisansıma devam ettim 2012 Nisan'da bitirdim; bu arada benim 35. maddemin yani atamamın hiç yapılmadığını öğrendik.ÖYp koordinatörlüğü hatayı düzelteceklerini söylediler : ben doktoramı da aynı okulda yapıcam ve bu sefer doktoramı ÖYP kapsamına alıcaklar mış. Yükseklisansım ile ilgili "geriye dönük işlem yapılamayacağından" YÖK'e durumumla ilgili bir yazı göndermek istemiyorlar. YÖK'te kadromun olduğu ünv'nin ÖYP'lileri ile ilgilenen görevli ise mutlaka yök'e 35. madde atamamın yapılmadığının bildirilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca geriye dönük işlem de yapılabilir, olmasa bile YÖK'ün durumunuzdan haberdar olması lazım dedi. Bunu İzmir' e ilettim ama hala cvp alamadım. şimdi bekliyorum; Bu durumda ben ne yapabilirim?

 2. #2
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  174
  yükseklisansım eğitimimi aldığım ünv. tarafından sehven öyp kapsamına alınmamış arkadaşlar ve biz bunu yükseklisans bittikten sonra öğrendik. Yükseklisansımın ÖYP kapsamına alınması için ilanlar verildiğinde ben internetten ön kayıt yaptırmıştım, dilekçemi de ilgili memura vermiştim. senin tezin atama bitmeden önce tamamlanabilir ve kadronun bulunduğu ünv. seni istemediğin bir ünv. de doktora için gönderebilir; o yüzden senin atamanı ağırdan alıcam demişti bana bayan. ara ara kendisine mailler attım; durumum hakkında bilgi verdim. sonra öğrendikki bayan dilekçemi hiç işleme almamış ve başka bir kuruma gitmiş. Yani ortada benim dilekçem yok.

  bu arada ağustosta açıklanmasını beklediğimiz öyp lisansüstü kontenjanlarının gecikmesi söz konusu olabilir diye düz doktora programlarına başvurmak istedim, nitekim öyp koordinatörlüğü de bunu önerdi; sonradan öyp kapsamına alabilriz doktoranızı dediler. Ancak öğrendim ki ben şehirdışında bir ünv. de akademik kadroda olduğum için başvuru yapamıyor muşum; bu YÖK kanunuymuş ve her ünv. de böyleymiş. dolayısıyla eylül ayının ilk haftasında bir doktora programına yerleşmemiş olmam durumumda 1 senedir hiçbişey yapmıyormuş gibi görüneceğimden kadromun düşme ihtimali var. söylediklerine göre dilekçem de ortada olmadığı için benim dava açmam durumunda bile haksız çıkabileceğimi söylediler.

  Benzer durumda olanlar var mı? yökten bir cvp alamadım. sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git