Merhabalar. Siteye yeni kaydoldum ve forumda birçok sorumun cevabını aldım.

Benim bir MYO da öğretim görevlisi olmam söz konusu oldu. Branşım bilgisayar mühendisliği. Şu anda bir yerde çalışıyorum ve ekim 2012 de mezun olduktan sonraki 2 yıllık sigortalı iş tecrübemi doldurmuş olacağım.

1 - Normalde eğitim öğretim dönemleri genelde eylül ayında başlar ama benim 2012 ekim ayında 2 yıllık tecrübem dolmuş olacak. O sebeple bahar yarıyılında yapılacak olan atamalarda mı öğretim görevlisi olabilirim? Yoksa dönemin ortasında öğretim görevlisi olabilir miyim? Çünkü arkasından askerlik sorunu da geliyor.

2 - Öğrencilikte de işimle ilgili bir şirkette sigortalı olarak 2 yıllık iş tecrübem oldu. Bunun şimdi atanmam konusunda bir faydası olacak mı? Sanmam ama normal eğitim öğretim dönemine yetişebilirsem süper olur?

3 - 2012 güz döneminde yüksek lisans programına dahil olmayacağımı varsayarsam ki bulunduğum ilde alanımla ilgili yüksek lisans programı yok, o zaman 2012 aralıkta askere gitmem gerekecek. Eğer atanırsam hemen arkasından askere gitmem bir sorun yaratır mı?

4- Öğretim görevlisi olduktan sonra Tubitak ya da Kosgeb gibi kurumlara proje yazıp şirket açmayı düşünüyorum. Acaba yasal olarak bunu yapabilir miyim?

Teşekkürler...