Bulunan 1 den 3 - Toplam 3
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen endeavour

Vakıf Üniversitesi Rektörü Neler İle Uğraşıyor

Mobbing ve Çözümleri Forumunda Vakıf Üniversitesi Rektörü Neler İle Uğraşıyor Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba Arkadaşlar; İstanbul'da kampüsü büyük kendisi küçük, eğitim kalitesi yerlerde sürünen bir vakıf üniversitesinde araştırma ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2015
  Mesaj
  1

  Vakıf Üniversitesi Rektörü Neler İle Uğraşıyor

  Merhaba Arkadaşlar; İstanbul'da kampüsü büyük kendisi küçük, eğitim kalitesi yerlerde sürünen bir vakıf üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum. Bu üniversitenin rektörlüğünü yapmak aslında bir lisenin müdürlüğünü yapmaktan daha kolay çünkü hem öğretim elamanı sayısı bakımından hem de öğrenci sayısı bakımından birçok liseden daha küçük bir üniversite, ancak rektör lüks makam aracı vs kendini başbakan gibi görüyor. Kapım herkese açık der ama sadece kendi çevresinden olan (hemşeri, eş dost ve ortak cemiyet üyeleri) ile görüşür. personeli çevresinden alır, diğer personelin iki katı maaş verir vs. ahlak der, din der, medeniyet der, ama kapitalistin kralı gibi davranır. İşte bu üniversite araştırma görevlilerine devleten %40 oranında daha az maaş veriyor. Zam talebi için rektörden randevu istedik, bir hafta sonra randevu verdi, randevuyu aynı gün bir kaç saat sonrasına verdi, izinli olanlar, lisansüstü dersi için başka üniversitelerde olanlar doğal olarak gelemedi, şimdi bize özel kalemden mail göndermiş neden toplantıya katılmadığımıza dair yazılı savunma istiyor. Kısaca siz misiniz zam isteyen alın size zam diyor. toplantıda zaten sürekli aşağılamalar havada uçuşuyor, para için mi geldiniz, aslında araştırma görevlisine gerek yok yüksek lisans öğrencilerine burs verip bu işleri yaptırabiliriz falan gibi cümleler. yani elinden gelse araştırma görevlisi almayacak. Zaten devletteki araştırma görevlilerin iki katı angarya var üzerimizde, hem de maaş çok düşük, bir de böyle psikoloiik baskılar ne olacak halimiz bilmiyorum.

  Aslında yazılı savunma istemesi de yaptıkları da umrumda değil ümidi çoktan kestim, ilk fırsatta herhangi bir devlet üniversitesine geçmeye bakıyorum, ama siz meslektaşlarım böyle bir üniversite ve böyle bir rektör olduğunu bilin diye paylaşmak istedim.

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  19
  Üniversiteniz külliye olunca düzelecek.
  bigthunder bunu beğendi.

 3. #3
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  139
  hocam inan bana devlet ünilerinde de aynı sorunlar var. banada şahıs dedim diye hakaretten soruşturma açılıp tehditten ceza verildi.

Benzer Konular

 1. Türk Alman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ziya ŞANAL'ın Özgeçmişi
  Üniversite İstatistikleri forum içinde, yazan Fırat
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 16-01-2014, 08:44
 2. Sabancı Üniversitesi Rektörü’nün Gençlik Sırrı
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 07-06-2013, 18:52
 3. İstanbul Üniversitesi Rektörü belli oldu
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-01-2013, 09:54
 4. Cevap: 2
  Son Mesaj: 10-08-2012, 17:38

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git