Bulunan 1 den 4 - Toplam 4
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
 • 2 gönderen Gamze

Mobbingçi Rektör Hakkında İddia: ‘Kimyasını Değiştiririm’

Mobbing ve Çözümleri Forumunda Mobbingçi Rektör Hakkında İddia: ‘Kimyasını Değiştiririm’ Konusunu İncelemektesiniz

CHP’li Atilla Kart, Gazi Üniversitesi Rektörü hakkında çarpıcı iddialarla soruşturma talep etti, YÖK inceleme başlattı ...

 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Mobbingçi Rektör Hakkında İddia: ‘Kimyasını Değiştiririm’

  CHP’li Atilla Kart, Gazi Üniversitesi Rektörü hakkında çarpıcı iddialarla soruşturma talep etti, YÖK inceleme başlattı


  ‘Kimyasını değiştiririm’


  YÖK, CHP Milletvekili Atilla Kart’ın başvurusu üzerine Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber hakkında inceleme başlattı. Kart, 20 Mart tarihli dilekçesinde Rektör hakkında “devletin nüfuzunu kötüye kullandığı, mobbing ve ayrımcılık” yaptığı iddiasında bulunurken, YÖK de konuyla ilgili inceleme/soruşturma yapılması için YÖK Denetleme Kurulu’nu görevlendirdi.


  YÖK, Kart’a gönderdiği 2 Mayıs tarihli yanıtta “Prof. Dr. Süleyman Büyükberber hakkındaki iddiaların incelenmesi uygun bulunmuş olup 20.03.2013 tarihli dilekçeniz ve ekleri söz konusu inceleme/soruşturma kapsamında Yüksek Öğretim Denetleme Kurulu Başkanlığı’na gönderilmiştir” ifadelerini kullandı. Kart’ın, YÖK’e gönderdiği dilekçeye göre ise Rektör Büyükberber, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sacit Turanlı ile yaptığı ilk görüşmede “…istifa ediniz. Beni ilgilendiren tek yer Tıp Fakültesi’dir, diğer fakülteler önemli değil, ben buranın kimyasını değiştireceğim, eziyetime dayanamayanlar emekli olacak, ben buraya bir sürü yeni adam alacağım, sizi üzerim…” dedi.

  Altı sayfalık dilekçede rektör Büyükberber’e yönelik iddialar şöyle:


  4 Tıp fakültesindeki bütün akademik yazışmalar ve kararlar usule aykırı olarak kendisinin atamış olduğu Başhekim Prof. Dr. Mustafa Benekli tarafından yapılmaktadır. Dekanlık işlevini yapamaz hale gelmiştir.
  4 Rektörlük nüfuzuyla ticari ortaklıkların kurulduğu, adres ve firma bilgileri mevcut olan Emek Mahallesi 4. Cadde’deki muayenehanede Tam Gün Yasası’nın organize bir şekilde ihlal edildiğine dair somut bilgiler söz konusudur.


  4 Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuba Vural ile yapılan görüşmede, onkolog olan rektör, adı geçeni odasına çağırarak kendisinin hastalığından söz açarak, görevinden ayrılmasının kendi sağlığı açısından daha iyi olacağını vurgulamıştır. Bu görüşmede, kız öğrenci ağırlıklı olan ve misyonu gereği şehir merkezlerinde olması gereken Güzel Sanatlar Fakültesi’ni taşıyacağını söyleyerek tehdit etmiş ve akabinde de Gölbaşı Kampusu’nda uygun olmayan koşullardaki binalara fakülteyi taşıyarak, fakülteyi işlevsiz hale getirmiştir.
  4 Daha önceden öğretim görevlisi olarak atanma süreci usulsüz olan Rektör’ün eşi Nuray Büyükberber için de Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’na yardımcı doçent kadrosu ilan edilmiştir. Dr. Nuray Büyükberber; Hıfzısıhha Enstitüsü’nde laboratuvar sorumluluğu yapmakta iken, daha sonra bir laboratuvarı yönetmek için gerekli uzmanlık diplomasına sahip olmadığı saptanmış ve konumu gereği masa başı bir göreve çekilmiştir.


  Kaynak: Cumhuriyet

 2. #2
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  647
  ????????????????????????
  Son düzenleyen kaamos, 26-05-2013 saat 12:26.

 3. #3
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  5.182
  Yine mi Gazi :S

 4. #4
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  3.941
  Mobbing ve Gazi Üniversitesi eş anlamlı olmaya başladı.
  aDNA ve Mr December bunu beğendiler.

Benzer Konular

 1. AB'de 1. Sıradayız! Mobbingçi Profesörler
  Mobbing ve Çözümleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 07-05-2013, 20:13
 2. 14 Üniversiteye Rektör Ataması
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan bergerac
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 24-06-2012, 12:35
 3. YÖK Rektör Adaylarını Belirledi
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-05-2011, 18:55

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git