KTO Karatay Üniversitesi Akademik Kadro Alımı

Halil Editör
Halil Editör 04.08.2022
Güncellendi 04/08/2022
KTO Karatay üniversitesi akademik kadro alımı
KTO Karatay üniversitesi akademik kadro alımı

KTO Karatay Üniversitesi Akademik kadro alımı yapılacağı 04.08.2022 tarihli resmi gazetede yer alan ilana göre 30 akademisyen alınacağı açıklandı. İlanın kadro detayları 7 öğretim görevlisi ve 23 öğretim üyesi olarak belirlendi. Başvuru şartları ve daha fazlası haberimizde yer almaktadır.

- Reklam -
 • İlan Tarihi: 04.08.2022
 • Son Başvuru Tarihi: 19.08.2022
 • Başvuru Şekli: Şahsen veya Posta yoluyla
 • Başvuru Adresi: KTO Karatay Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Akabe Mah. Alaaddin Kap Cad. No: 130 Karatay/KONYA

KTO Karatay Üniversitesi Akademik Kadro Alımı İlan Detayları

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi farklı yüksekokul ve fakültelere 7 öğretim görevlisi ve 23 öğretim üyesi olmak üzere toplamda 30 akademisyen alımı yapılacaktır. KTO Karatay Üniversitesi akademik kadro alımı başvuru şartları şu şekildedir;

 • Özgeçmiş(YÖK formatında)
 • 4 Adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı sureti
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği(e-Devlet üzerinden olabilir)
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • YDS sonuç belgesi
 • Onaylı öğrenim belgesi

KTO Karatay Üniversitesi Akademik Kadro Alımı Kadro Detayları

KTO Karatay Üniversitesi Akademik Kadro Alımı Kadro Detayları aşağıdadır. Öğretim Görevlisi kadroları için tablo paylaşılmıştır. Öğretim üyesi kadro detayları için KTO Karatay Üniversitesi’nin web sayfasını ziyaret ediniz.

Öğretim Görevlisi Alımı

BölümUnvanAçıklama
Hukuk Bölümü / Adalet ProgramıÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. Özel Hukuk alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Öğretim elemanı olarak en az 3 yıl deneyim sahibi olmak. ALES’ten eşit ağırlık puan türünden en az 70 ve YÖK tarafından yapılan yabancı dil sınavından en az 50 puan almış olmak.
Bilgisayar Teknolojisi Bölümü / Bilgisayar Programcılığı ProgramıÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)İlgili Bilgisayar bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Tercihen yazılım alanında bilgi/deneyim sahibi olmak. ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
Bilgisayar Teknolojisi
Bölümü / Bilgisayar Programcılığı
Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)İlgili Bilgisayar bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Tercihen Web Programlama veya Mobil Programlama veya Gömülü Sistemler veya Bilgisayar Ağ ve Güvenliği veya İşletim Sistemleri alanında bilgi/deneyim sahibi olmak. ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
Ulaştırma Hizmetleri Bölümü / Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ProgramıÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)İşletme lisans mezunu olmak. İşletme alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Havacılık alanında en az 2 (iki) yıl tecrübesi olmak.
Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü / Anestezi ProgramıÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)Hemşirelik lisans mezunu olmak. Hemşirelik (Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği) alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü / Anestezi ProgramıÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)Hemşirelik lisans mezunu olmak. Hemşirelik alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
Hemşirelik BölümüÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)Hemşirelik lisans mezunu olmak. Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. ALES Sayısal puan türünden en az 70 ve YÖK tarafından belirlenen yabancı dil sınavından en az 50 puan almış olmak.

Öğretim Üyesi Alımı

KTO Karatay Üniversitesi öğretim üyesi alımı için başvurmak isteyenler adaylar başvuru sonuçlarını öğrenmek ve detaylı bilgi almak için KTO Karatay Üniversitesi internet sitesine başvurabilirler. KTO Karatay Üniversitesi akademik kadro alımı için öğretim üyeliği kadrolarına şahsen başvuru yapılmaktadır.

- Reklam -

En Yeni Akademik Personel İlanlarından Nasıl Haberim Olur?

Her gün Resmi Gazete’de yayımlanan akademik personel alımı ilanlarını sitemizde yer alan Akademik İlanlar başlığımız altında sizler için paylaşıyoruz. Facebook veya Instagram sayfamızı takip ederek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz!

Sosyal medya kullanmıyorsanız Telegram’dan grubumuza katılın ve bildirimleri açık tutun! Böylece güncel akademik personel ilanlarını anında inceleyebilirsiniz!

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.