Hemen Başvur !

Kastamonu Üniversitesi - Felsefe ve Din Bilimleri

Kastamonu

  • Program Türü Yüksek Lisans - Tezli
  • Son Başvuru Tarihi 08.08.2022
  • Eğitim Örgün
  • Burs Yok
  • Yeterlilik ALES

Kastamonu Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri Yüksek Lisans İlanı

Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri alanında yüksek lisans için 24 kişilik kontenjan açtığını duyurdu. Yayımlanan ilan ile alınacak kişilerden istenen şartların detayları şu şekildedir;

  • ALES: İlgili alandan 55 puandan fazla almak
  • KONTENJAN: T.C. uyruklu 23 kişi ve yabancı uyruklu 1 kişi olmak üzere toplam 24 kişi

Felsefe ve Din Bilimleri yüksek lisansına başvurmak için :

Din Felsefesi Alan İçi: İlahiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunu olmak.
Din Felsefesi Alan Dışı: Fakültelerin Felsefe Bölümü, Psikoloji Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümlerinden mezun olmak.
İslam Felsefesi Alan İçi: İlahiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunu olmak.
İslam Felsefesi Alan Dışı: Lisans mezun olmak
İslam Felsefesi Yabancı Uyruklu: Lisans mezun olmak
Din Eğitimi Alan İçi: İlahiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunu olmak.
Din Eğitimi Alan Dışı: Lisans mezun olmak
Din Sosyolojisi Alan İçi: İlahiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği veya Sosyoloji Bölümü Lisans mezunu olmak.
Din Sosyolojisi Alan Dışı: Lisans mezun olmak
Din Psikolojisi Alan İçi: İlahiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunu olmak.
Din Psikolojisi Alan Dışı: Fakültelerin Psikoloji Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümlerinden mezun olmak

Üniversitenin Diğer İlanları