Hasan Kalyoncu Üniversitesi Akademik Kadro Alımı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi akademik kadro alımı gerçekleştirecek. 18.10.2022 tarihinde yayımlanan akademik kadro ilanları başlığı altında Hasan Kalyoncu Üniversitesi 29 akademisyen alım ilanı verdi. Alım yapılacak kadrolar, alınacak kişilerin unvanları, adaylardan istenen özel şartlar ve başvuru sırasında istenen belgeler gibi bir çok ayrıntı bu yazımızda yer alacaktır.

 • Başvuru Tarihi            : 18.10.2022
 • Son Başvuru Tarihi     : 01.11.2022
 • Kadro Sayısı: 29
 • Şehir: Gaziantep
 • Başvuru Şekli: Şahsen veya posta

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Akademik Kadro Alımı Detayları

Hasan Kalyoncu Üniversitesi resmi gazede yayımlanan ilan göre ”Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin ilgili hükümlerinde aranan genel koşulları sağlamış olmak kaydıyla, aylık ve özlük hakları yönünden 4857 Sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.” ifadelerine yer vermiştir. Alım yapılacak kadrolar ve başvuru süreci hakkında bilgiler aşağıda başlıklar halinde detaylı şekilde anlatılacak.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Akademik Kadro Alımı Kadroları

Hasan Kalyoncu Üniversitesi akademik personel ilanı kadroları aşağıda tablo olarak verilmiştir. Tabloda alım yapacak fakülteler, bölümler, adaylardan beklenen özel şartlar ve alım yapılacak akademisyenlerin unvanları yer almaktadır. Başvurmak veya bilgi almak isteyen kişiler detaylı bir şekilde inceleyebilirler.

BÖLÜM/PROGRAMUNVANAÇIKLAMA
EĞİTİMDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMEDR. ÖĞR. ÜYESİDoktora derecesini Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında almış olmak. Test eşitlemesi ve madde tepki kuramı konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. SCIE/SSCI/ESCI indekslerinde taranan dergilerde en az 3 (üç) makale yayımlamış olmak.
HAVACILIK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİPROFESÖRDoktora derecesini ve/veya doçentlik unvanını Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği veya Uzay Mühendisliği alanlarının birinde almış olmak. SCIE indekslerinde taranan dergilerde en az 3 (üç) makale yayımlamış olmak.
DOÇENT
DR. ÖĞR.
ÜYESİ
KAMU HUKUKUPROFESÖRDoktora derecesini Anayasa Hukuku alanında almış olmak.
DOÇENT
DR. ÖĞR.
ÜYESİ
İKTİSATDOÇENTDoçentlik unvanını Makro İktisat bilim alanında almış olmak.
İŞLETMEDOÇENTDoçentlik unvanını Pazarlama bilim alanında almış olmak.
RADYO TELEVİZYON VE SİNEMAPROFESÖRDoktora derecesini İletişim Çalışmaları alanında almış olmak.
DOÇENT
DR. ÖĞR.
ÜYESİ
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİPROFESÖRDoktora derecesini ve/veya doçentlik unvanını Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanında ya da ilgili anabilim dalı ve uzmanlık alanlarında (Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Yazılımı, Bilgisayar Donanımı) almış olmak. SCIE/SSCI indekslerinde taranan dergilerde en az 3 (üç) makale yayımlamış olmak.
DOÇENT
DR. ÖĞR. ÜYESİ
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİPROFESÖR
DOÇENT
DR. ÖĞR.
ÜYESİ
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİPROFESÖRDoktora derecesini ve/veya doçentlik unvanını Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik
Mühendisliği, ‘Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’ veya ‘Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği’ alanında almış olmak.
‘İşaret İşleme’/Haberleşme/‘Kontrol Teorisi ve Uygulamaları’ konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. SCIE indekslerinde taranan dergilerde
en az 3 (üç) makale yayımlamış olmak.
DOÇENT
DR. ÖĞR. ÜYESİ
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİPROFESÖRDoktora derecesini ve/veya doçentlik unvanını Endüstri Mühendisliği alanında olmak. SCIE/SSCI indekslerinde taranan dergilerde en az 3 (üç) makale yayımlamış olmak.
DOÇENT
DR. ÖĞR.
ÜYESİ
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİPROFESÖRDoktora derecesini ve/veya doçentlik unvanını Makine Mühendisliği alanında almış olmak. Makine Teorisi ve Dinamiği, Mekanik, ‘Konstrüksiyon ve İmalat’ konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. SCIE indekslerinde taranan dergilerde en az 3 (üç) makale yayımlamış
olmak.
DOÇENT
DR.ÖĞR. ÜYESİ
FİZYOTERAPİ VE
REHABİLİTASYON
DR. ÖĞR.
ÜYESİ
Doktora derecesini Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında almış olmak.
HEMŞİRELİKDR. ÖĞR.
ÜYESİ
Doktora derecesini Hemşirelik Esasları alanında almış olmak.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Akademik Kadro Alımı Başvuru Şartları

Hasan Kalyoncu Üniversitesi akademik kadro alımı için başvuruda bulunan adayların gelecekte yapmayı planladıkları eğitim , öğretim , araştırma , geliştirme faaliyetlerini ve bunları üniversitenin vizyonuna nasıl entegre olabileceklerini kısa , orta ve uzun vadede bilimsel literatüre ve üniversite, iş dünyası, kamu, toplum işbirliğine nasıl katkıda bulunabileceklerini açıklayan bir “öz gelecek / kariyer planı” hazırlamaları ve bunu müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. Başvuru formunda olması gerekenler ise şu şekildedir;

 • Dilekçe
 • Özgeçmiş(İletişim bilgileri eklenmiş YÖK formatında)
 • 2 Adet vesikalık fotoğraf(Son 6 ay içinde çekilmiş olmalı)
 • Noter onaylı Lisans – Yüksek Lisans Doktora diplomaları
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan yayın listesi
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

Yukarıda yazan bilgileri ve daha ayrıntılı bilgileri Hasan Kalyoncu Üniversitesi‘nin kendi internet sitesinde bulabilirsiniz. Bunun gibi güncel ilanlar için sayfamızda yer alan Akademik İlanlar bölümünden akademik personel alımı başvuruları yapabilirsiniz.

En Yeni Akademik Kadro Alım İlanlarını Nasıl Takip Edilir?

En yeni akademik kadro alım ilanları sitemizde yer alan Akademik İlanlar başlığı altında yayımlanıyor. Resmi gazete yayımlanır yayımlanmaz haberleştirip yayınlıyoruz. Bu haberler cep telefonuma gelsin istiyorsanız eğer onunda çözümü var. Telegram kanalımıza katılıp bildirimleri açarsanız eğer sitemizde yayımlanır yayımlanmaz mesaj olarak size gelsin.

Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İçindekiler