Bulunan 1 den 6 - Toplam 6
Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
 • 3 gönderen ch.accepted
 • 1 gönderen Cashmere
 • 1 gönderen ch.accepted

Senden Bir Şey Olmaz!

Güncel Eğitim Haberleri Forumunda Senden Bir Şey Olmaz! Konusunu İncelemektesiniz

En Az İki Şey Olur! Anadolu Üniversitesi yeni hayallere, yeni mesleklere ya da yeni heyecanlara ...

 1. #1
  ch.accepted
  Misafir

  Senden Bir Şey Olmaz!

  En Az İki Şey Olur!

  -1380612766_2nciunihbr.jpg

  Anadolu Üniversitesi yeni hayallere, yeni mesleklere ya da yeni heyecanlara yelken açmak isteyenlere sınavsız, şartsız “İkinci Üniversite” fırsatını ayağına getiriyor. “Hayallerim bir diplomaya sığmaz” diyenlerin 30 Eylül’de başlayacak olan “İkinci Üniversite” kayıtlarını kaçırmamaları gerekiyor. Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans bölümlerinde veya ön lisans programlarında kayıtlı öğrenciler, aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerinden veya ön lisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler. İkinci Üniversite'ye kayıt yaptıran öğrenciler, Anadolu Üniversitesi tarafından uzaktan öğretim yöntemine göre kendilerine sunulmuş olan ders kitapları ve internet ortamında verilen e-Alıştırma, e-Ders, e-Kitap, e-Televizyon, e-Danışmanlık, Eş Zamanlı e-Danışmanlık, e-Sınav ve e-Sesli Kitap hizmetlerinden yararlanabilirler.

  Öğrencileri etkileşimli ve zengin içerik bekliyor

  İkinci Üniversite Programı'na kayıt yaptıran öğrenciler, 12 haftalık öğretim dönemi içerisinde ilgili üniteleri ders kitaplarının yanı sıra e-Televizyon hizmetinden yararlanarak takip edebilir. Bu ön hazırlığın ardından ise o üniteye ait e-Ders ya da e-Alıştırma imkânlarından yararlanarak alıştırma soruları sayesinde bilgilerini pekiştirebilir. Öğrenciler, eğer bu aşamaları yerine getirdikten sonra üniteye ait eksik kalan noktalar olduğunu düşünüyorsa İkinci Üniversite’nin kendisine sunduğu e-Danışmanlık hizmeti aracılığıyla akademik danışmanına bire bir sorularını yöneltebilir. Öğrenci, tüm aşamaları tamamladıktan sonra ise kendileri için hazırlanmış olan e-Sınav uygulamasına girerek buradaki deneme sınavlarını uygulayarak sınav öncesi seviyesini belirleyebilir.

  2013-2014 Öğretim Yılı İkinci Üniversite kapsamında başvurulabilecek bölüm ve programlar

  İkinci Üniversite kapsamında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin birinci sınıfına kayıt yaptırılabilecek ön lisans programları/lisans bölümleri

  Açıköğretim Fakültesi (Ön Llisans)

  Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Dış Ticaret, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Emlak ve Emlak Yönetimi, Ev İdaresi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kültürel Miras ve Turizm, Laborant ve Veteriner Sağlık, Lojistik, Marka İletişimi, Medya ve İletişim, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Özel Güvenlik ve Koruma, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sosyal Bilimler, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, Tarım, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Yerel Yönetimler.

  Açıköğretim Fakültesi (Lisans)

  Felsefe, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, İşletme Fakültesi (Lisans), İşletme, Konaklama İşletmeciliği, İktisat Fakültesi (Lisans), Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler.

  Laborant ve Veteriner Sağlık, Sosyal Hizmetler, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programlarında zorunlu staj uygulaması bulunurken, Konaklama İşletmeciliği Bölümü'nde ise isteğe bağlı staj uygulaması bulunuyor.

  Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Ön Lisans Programı'na kayıt yaptıracak adaylar, ayrıca “tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1,75 metreden, bayan adayların 1,65 metreden kısa olmadığını belgeleyen sağlık kurulu raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge”lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekiyor.

  Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Ön Lisans Programı'nda zorunlu staj ve uygulama dersleri bulunuyor. Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Ön Lisans Programı'nda laboratuvar uygulama dersleri, yaz aylarında Eskişehir’de yapılacak. Laboratuvar uygulamaları devam mecburiyeti olan zorunlu dersleri kapsıyor.

  İkinci Üniversite internet başvuru koşulları

  2013-2014 öğretim yılı Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine İkinci Üniversite kapsamında planlanan internet başvuru ve kayıt tarihleri şu şekilde:

  İnternet Başvuru Tarihi : 30 Eylül - 25 Ekim 2013

  AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi: 30 Eylül - 25 Ekim 2013

  AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi: 24 - 25 Ekim 2013

  Adaylar, http://kayit.anadolu.edu.tr adresinde “İkinci Üniversite” linkini tıklayarak internet başvurularını yapabilirler. (Site, internet başvuru tarihleri içerisinde aktif hâle getirilecek.) Ayrıca, Anadolu Üniversitesi tarafından 2013-2014 öğretim yılı için başvuru yapacak öğrencilere Kurban Bayramı tatili dolayısıyla kayıt işlemlerini son günlere bırakmamaları öneriliyor.

  İnternet sitesinden başvuru yapan öğrencilerin yazıcıdan döküm alıp ve bankaya gerekli ücreti yatırmalarının ardından kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeleri ve Öğrenci Bilgi Formu'nu onaylatarak geri almaları gerekiyor. Aksi takdirde ise öğrencilerin kayıt işlemleri yapılmayacak.

  İkinci Üniversite başvuru koşulları

  Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans bölümlerinde veya ön lisans programlarında kayıtlı öğrenciler, aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerinden veya ön lisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.

  ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan KKTC'deki üniversitelerde okuyan öğrenciler de başvurabilirler. Yabancı Uyruklu Öğrenci Giriş Sınavı ile Türkiye'deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler.

  Uyruğundan biri T.C. olup yurt dışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan denklik belgesi alanlar başvurabilirler.

  Herhangi bir örgün yükseköğretim kurumundan kaydı silinenler ile herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayanlar başvuru işlemini gerçekleştiremezler. Yurt dışı yükseköğretim kurumlarında hâlen kayıtlı olup uyruğundan biri T.C. olan öğrenciler başvuru yapamazlar.

  Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak, hâlen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar.

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri dışında başka bir üniversitede açık veya uzaktan eğitim sistemi ile öğrenim gören öğrenciler de aynı alanda olmamak üzere başvuru yapabilirler.

  Yukarıdaki koşullarda Açıköğretim programlarına kaydolan örgün öğretim öğrencileri veya mezunları, örgün öğretimden Açıköğretime veya Açıköğretimden örgün öğretime ders transferi veya kredi saydırma işlemi yaptıramaz.

  Bir yükseköğretim programından mezun olan veya hâlen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan Açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç Açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

  Örgün öğretim ile birlikte Açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılır. Bu durumdaki öğrencilerin Açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamaz. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanırlar.

  Yukarıdaki koşullara uyan lisans veya ön lisans mezunu veya örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, İkinci Üniversite kayıt türünden yararlanabilirler. Adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere 2 aşamalı olarak gerçekleştirilecek.

  Kaynak: Hayallerine ulaşmak için ''İkinci Üniversite'' fırsatını kaçırma! e-gazete ANADOLU ÜNIVERSİTESİ - ayrinti
  Nazmi, van__gogh ve Missmedici. bunu beğendiler.

 2. #2
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Nerden
  Bodrum
  Mesaj
  66
  Ben de 3 sene önce kayıt olmuştum aöf'e ama 2 yıldır harç ödemiyorum, dolayısıyla sınavlarına girmiyorum. Bu durumda donmuş mu oluyor kaydım, bilen var mıdır acaba ?
  it's a wonderful life

 3. #3
  ch.accepted
  Misafir
  Tam emin değilim ama sanırım pasif konumda duruyordur kaydın şu anda.
  Aöf Büroları Aöf Bürosu Aöf Sınav Merkezleri burada AÖF bürolarının telefonları yazılı. Kendi AÖF büronu mesai saatleri içinde arayıp sorarsan daha net bilgi verirler.

 4. #4
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Nerden
  Bodrum
  Mesaj
  66
  Alıntı ch.accepted Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Tam emin değilim ama sanırım pasif konumda duruyordur kaydın şu anda.
  Aöf Büroları Aöf Bürosu Aöf Sınav Merkezleri burada AÖF bürolarının telefonları yazılı. Kendi AÖF büronu mesai saatleri içinde arayıp sorarsan daha net bilgi verirler.
  Teşekkürler link için arıyacağım..
  it's a wonderful life

 5. #5
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  473
  Tabi bürodakilerin de biliyo olması gerek Ben soruyorum kaydım donmuş mu bilmiyolar, eve hala staj için uyarı mektubu geliyo diyorum olmaz öyle şey diyolar...

  Ne yapıcaz bu işi sistem yollasın bi yere staja diyorum yok sen bulucaksın diyolar..diyolar yani
  sabihagökçenn bunu beğendi.
  Bir garip akademisyen...

 6. #6
  ch.accepted
  Misafir
  Bürodaki görevliler süreç hakkında genel bilgilere hakimler ancak bölüm bazında spesifik bilgilere sahip olamayabiliyorlar. Öyle bir durum oluştuysa sana tavsiyem genel merkezi araman ya da mail atman. Kesinlikle yardımcı olurlar. Orada bir bina dolusu insan sizler için varlar arkadaşlar


  Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
  Cashmere bunu beğendi.

Benzer Konular

 1. Rektör Aydın: AÖF'te Bütünleme Olmaz
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-06-2013, 09:41
 2. Nokta Atışı Kadro. Bu Kadar Da Olmaz!
  Atama Sorunları forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 27-02-2013, 21:30
 3. Ön lisanslıdan asteğmen olmaz
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 11-06-2012, 09:28

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git